Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

I czy duża różnica jest pomiędzy kośćmi różnych producentów?

Jeżeli parametry są takie same to praktycznie nie ma żadnych.

 

Czy jest jakaś różnica między 1,65V a 1,5V.

Kupowanie ramów na 1,65V jest dość niebezpieczne bo może nawet uszkodzić kontroler pamięci. Więc na dzisiejszy dzień jeżeli nie gra się na zintegrowanej grafice to kupowanie szybszych ramów niż 1600 jest bez sensu. Tak jak tycha zauważył wysokie ramy też jest to średni pomysł do bo będziesz chciał kiedyś cooler, który zasłania banki ram to mogą ci się nie zmieścić i będzie kolejny wydatek. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Piszę w tym temacie by nie robić 2. Mam komputer o parametrach:

Procesor: Intel Core i5-3350P 3.1GHz

Płyta Główna: Asus P8H61

RAM: Crucial DDR3  8GB 1600MHz CL11

Dysk Twardy: Seagate 1TB 64MB cache SATA

Karta graficzna: GeForce GTX 650 1GB

Zasilacz: Corsair vs 450W 80 Plus 120mm

 

 

Czy bf4 będzie mi chodził. Jeśli tak to w jakim przedziale (niski/ultra)? I czy dobre mam parametry

Link to post
Share on other sites

Jakoś jeszcze nigdy nikomu się kontroler nie uwalił od minimalnie wyżej ustawionego napięcia RAMu... Jeśliby to było niebezpieczne dla sprzętu, to by tego nie sprzedawali (no, są takie kwiatki jak modecom, czy tracer).

Nie chodzi o to ,że kontroler uwali się od razu,po prostu CPU będzie "żył krócej" ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, postanowiłem jednak złożyć komputer od podstaw. Przyczyną była płyta główna nie nadająca się do oc z punktu widzenia mechanicznego oraz z braków możliwości, gdyż na tej płycie nie ma opcji ai tweaker i nie da się jej odblokować(model m-lx), więc zakup moba na starą podstawkę byłby stratą pieniędzy. Chciałbym się zapytać czy kość ramu z tego komputera mogłaby by być wykorzystana w nowym, gdzie byłby dual chanel oraz owa kość. Czy by to zmieniało jakoś osiągi ramu w dualu. Robię tą kombinację w obawie o to, ze nie sprzedam takiego ramu z szybkością 2133mhz bez radiatora. Powiedzcie jeszcze czy warto poczekać ze złożeniem do wyjścia ramu ddr4 co za tym idzie nowych mobo. Czytałem, że ma być to 2015 rok. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...