Skocz do zawartości

Modyfikacja pc czy kupno PlayStation 4


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

Witam

 

Od dłuższego czasu chodzi za mną kupno ps4. Tylko czy warto dać około 2 tys na konsole czy może lepiej modernizacje pc ?

Moja obecna konfiguracja:

 

Płyta gł:           ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

Procesor :       Intel CORE I5 2500K @ 4.7 GHz 

Zasilacz :         Corsair 650TX 

Grafika :          Gigabyte GTX670 2048MB OC
Dysk HDD :      WD Caviar Blue, 3.5'', 500GB,

Dysk SSD :      Crucial M4 128GB 2.5''

Pamięć RAM :  Patriot DDR3 (8GB  1333MHz) CL9
Monitor :          BenQ XL2420T 120hz

Obudowa :       Cooler Master Elite 430 czarna

Cooler :            Mugen 2

 

Co zrobilibyście na moim miejscu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale my nie możemy odpowiedzieć na twoje pytanie. Jedyna osoba, która może to zrobić ma na imię Marcin i widzisz ją, gdy przeglądasz się w lustrze. :)

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

@up Tak a wiele gier wyszło tylko na komputery i "konsolowcy" w nie też nie pograją. To żaden argument. 

 

Konsola może i daje sporo radochy pod wieloma względami ustępuje PC i nic tego nie zmieni. Na pewno też PS4 rewolucji pod tym względem nie przyniósł a na chwilę obecną więcej z nim problemów niż przyjemnego grania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie warto brać konsoli, a kompa też masz bardzo wydajnego więc nie widzę nawet sensu modernizacji, ewentualnie sprzedać grafikę i kupić mocniejszą ale to masz kilka stówek dopłaty ;)

 

Jest jeszcze opcja SLI z drugą GTX670 :)

 

Konsola to jedna z wielu rzeczy jakie mogłyby dla mnie nie istnieć i nie zauważył bym nawet że coś takiego jest dostępne.

 

Ale ja to nie Ty, sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Od dłuższego czasu chodzi za mną kupno ps4. Tylko czy warto dać około 2 tys na konsole czy może lepiej modernizacje pc ?

 

Ja mam do Ciebie inne pytanie, czujesz potrzebę modernizacji tego zestawu, brakuje Ci wydajności, nie działają Ci nowe gry ?  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo wszystkim za liczne odpowiedzi w temacie :D .

 

Kajitsu:

Nie powiem czuję "niedosyt mocy" np. w BF4 lub AC Black Flag. Ten komputer już ma 2 lata. Lubie ten stan gdy wszystko na max i 120 klatek w frapsie :)

Dlatego myślałem nad konsolą. Chociaż tutaj znowu brak 1080p ale za to płynność większa (podobno, na własne oczy nie widziałem).

 

Kuba83bb:

SLI rózne są opinie, tylko że zawsze jest jakiś problem. Myślę że u mnie bedzie takim obudowa oraz zasilacz.

 
Link to post
Share on other sites

Spoko, tylko czy nie lepiej kupić jedną mocną kartę :> ??

Przykładowo:

Sprzedałem gtx 670 i kupiłem gtx 780 :D . Teraz nasuwa się pytanie. Czy przy tak mocnej karcie pc będzie chodził lepiej czy też wystąpi efekt "wąskiego gardła" w postaci procesora, dysku, pamięci ram albo któregoś z komponentów?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W twoim przypadku najtańszym i najlepszym wyjściem z sytuacji jest kupno drugiego GTX 670.

 

Żadnych wąskich gardeł w tym kompie bym się nie doszukiwał. Gdyby jednak takowe miało się pojawić to wskazywałbym procesor, jednak był by to bardzo skrajny przypadek.

 

Natomiast problem z SLI jest taki, że nie każda gra będzie na tym działać idealnie lub będzie działać z problemami.

 

Osobiście posiadam 2x7970 i w BF3/4 ten konfig działa idealnie, ale już w przypadku Wiedzmina 2 jest spory problem. W przypadku SLI w obu tych grach wszystko będzie śmigać jak trzeba, ale już takie Metro LL niekoniecznie, a na Radeonach wręcz przeciwnie.

 

Drugą opcją jest sprzedaż obecnej karty i kupno GTX 780. Pojedyncza karta to mniej problemów, ale mniejsza wydajność niż SLI z 2x670.

 

Kupno konsoli to niezbyt dobry pomysł. 120 KL/s na pewno na niej nie będzie, zaś oprawa graficzna, mimo, że naprawdę bardzo dobra to twojemu obecnemu PC i tak nie dorównuje.

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bakak, tutaj głównie pytanie kieruje do Ciebie.

Przeglądałem forum o SLI i faktycznie nie byłoby to głupie :>

Tylko czy zasilacz:

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cmpsu-650txv2eu-376146/

Oraz płyta główna:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-extreme3-gen3-414468/

Dadzą radę?

No i czy nie ugotuje mi się to w tej budzie:

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-430-czarna-bez-zasilacza-rc-430-kwn1-326666/

 

 

Problem połowicznie się rozwiązał :(

Nigdzie nie idzie kupić nowego gtx 670...

Edytowane przez xxxmarcinoxxx
Link to post
Share on other sites

Jedyne co w tym zestawie lekko niedomaga to Obudowa, ale nawet w niej nie powinno być tragedii. Daj wentyl na bok obudowy, dokup drugiego GTX670 i sprawdź jakie będą temperatury. Jeśli górna grafika będzie miała temp powyżej 80*C to znak, że lepiej zainwestować w większą i przewiewniejszą obudowę.

Ale nad tym zastanowimy się jak będziesz wiedział jak jest z temperaturami kart graficznych.

 

Płyta jest bardzo dobra do SLI ma  szeroko rozstawione poty PCIE, zaś zasilacz spokojnie ogarnie taki konfig i jeszcze zostanie dość spory zapas :)

 

PS.

Ile masz w tej obudowie wentyli i jakie?

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Front wciągajacy 120/140 mm ( nie pamietam dokładnie).

Tył 120 mm wyciągający.

Góra 2x 120 mm wyciagające.

 

Tylko że to jakies badziewne revolteki.

 

Bardziej martwi mnie jak podłączyć tą drugą kartę do zasilacza. Obena jest podpieta pod zwykły molex nie dedykowane pci ( musiałem dac przejściówke z molexa na PCI-E 6-pin taka tez była dołączona do karty). Wczesniej miałem gtx 570 podlaczonego "normalnie" i wszystko chulało tak jak powinno nie wiem gdzie jest problem...

Link to post
Share on other sites

Jednak Twój zasilacz może mieć problem z obsługa SLI :(

 

Jest to spowodowane tym że ma tylko 2x wtyczki PCIE x6-pin, które oczywiście powinny być wpięte w karty kraficzne. Natomiast Twoja karta wymaga 1x6pin + 1x8pin wtyczek do poprawnego działania.

Natomiast nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Do kart sa dołączane przejściówki na MOLEX i w sumie nic w tym złego, że w ten sposób jest podłączone do karty zasilanie.

Druga grafika tez będzie miała tą przejściówkę wiec jeśli masz jeszcze wolne molexy to możesz ją też w ten sposób podpiąć,

 

Innym wyjściem z sytuacji jest zmiana zasilacza np:

 

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-power-zone-650w-80plus-bronze-dla-graczy-bn210-607005/

 

wszystko zależy ile możesz kasy na to przeznaczyć.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Nie powiem czuję "niedosyt mocy" np. w BF4 lub AC Black Flag. Ten komputer już ma 2 lata. Lubie ten stan gdy wszystko na max i 120 klatek w frapsie  :)

Dlatego myślałem nad konsolą. Chociaż tutaj znowu brak 1080p ale za to płynność większa (podobno, na własne oczy nie widziałem).

 

Kuba83bb:

SLI rózne są opinie, tylko że zawsze jest jakiś problem. Myślę że u mnie bedzie takim obudowa oraz zasilacz.

 

 

Na PS4 już jest zapowiedziane 30fps w niektórych grach.

 

Co do 120fps się nie wypowiem :) magia fps i pewnie cały czas włączony fraps (u mnie v-sync włączone, 60hz monitor i jest mega płynnie, mniejsza płynność zauważalna jedynie poniżej 30fps co nie zdarza się nigdy, chyba że w jakimś benchmarku gdy przesadzę z jakością grafiki)

 

Co do kompa to nic że ma 2 lata, to dalej high end, więc nie rozumiem sensu zmiany na cokolwiek.

 

Zamiast SLI można też brać jedną mocniejszą kartę, tak jak wcześniej pisałem.

Link to post
Share on other sites

Kuba83bb

 

Ja tez nie widziałem różnicy jak miałem monitor 60Hz :P

120 fps widać jak masz monitor 120Hz bez tego "wystarczy" sztywne 60 :)

 

Musi być 1080p i wszystko na max. Tak już mam :(

Może przez to że objeździłem się po tych wszystkich pga itd i widziałem naprawdę mocne sprzęty w akcji.

Dlatego ciagle coś dokładam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...