Skocz do zawartości

dobra grafika niski pobór prądu HD7750?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez -Tommy-,

Recommended Posts

mam okolo 4 letniego cube max 400W . Wiem... jest na czarnej liscie noname:-) ale musi mi wystarczyć jeszcze przez kilka miesięcy :( wszystko OK Żadnych spadków napięć zawsze chłodny w biosie napiecia 3 ,5,12 (dobrze pisze?) nic nie spadaja caly czas stale. Wcześniej też mialem noname przez 5 lat razem z obudową którą do tej pory mam (ATON) ale niestety była awaria  w energetyce puścili siłę na domowe napięcie:P a ja nie miałem listwy i sie spalił razem z monitorem :P ale nic ze soba nie zabrał tylko dymu narobił

 

ale wracając do karty graf .

 

kupilem nowe bebeszki i monitor.

płyta główna asus p8b75-m lx plus

dysk twardy  Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

procesor Intel® Pentium® Processor G2140(3M Cache, 3.30 GHz 55W)

ddr3 1600MHz

obudowa Aton 1.0

zasilacz CUBE MAX 400W

 

uzywalem karty graficznej gf 8400 bylo wszystko ok ale integra okazala sie odrobine bardziej  wydajna wiec zostawilem integre (jaki pobór mocy moze mieć taka integra?)

 

 

planuje dokupic karte graficzna max za 350 zł z takim poborem prądu zeby wszystko bylo OK (z rezerwa mocy )

i tutaj moje pytanie

czy taki:

Radeon HD 7750
Maksymalny pobór prądu - 55W

bedzie najlepszym rozwiązaniem?

a dokladniej wersja Radeon 7750 MSI 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E) wersja OC

a moze cos z gf 640gt producent zaleca zasilacz 300-350w

gf GTX 550ti raczej odpada ???

 

(specjalnie nie bralem AMDKA zeby mieć tą rezerwe na zasilaczu :-)

Link to post
Share on other sites

dzieki za szybka odp :-) ale mam jeszcze 1 pytanie czym sie rózni wersja gddr5   szyna 64 bity a wersja gddr3 szyna 128 bitów?

i dlaczego np w wersji od producenta Gigabyte wymagany zasilacz to minimum 400W gdzie w MSI przy tej samej konfiguracji jest 350W?

I jeszcze 1 na plycie glownej mam cos takiego (Anti-Surge Protection
  
http://allegro.stati.pl/%21ALLEGRO_IMG/PRODUCENCI/ASUS/P8B75-M_LE/anti-surge.gifChroń swoje urządzenie Rozwiązanie przeciwprzepięciowe Anti-Surge wykrywa stany przekroczenia napięcia i w czasie rzeczywistym chroni przed rozprzestrzenianiem się przepięć. Aktywnie odcina źródło przepięć, chroniąc system. 

1. Wykrywanie skoków napięcia w czasie rzeczywistym.
2. Aktywna ochrona przed potencjalnym uszkodzeniem płyty głównej i systemu.)

 

znajomy mi mówił ze jakby faktycznie tak sie stało ze zasilacz cos walneło to spalic może tylko dysk twardy ? prawda to?

Edytowane przez humbak
Link to post
Share on other sites

właśnie zasięgnąłem porady profesjonalisty który składa komputery od 95 :-) i ten zasilacz CUBE to nie NONAME  jakby to wytlumaczyc?

a wiec tak: w biedronce też macie produkty robione przez np Bakome dla biedro za polowe ceny ale pisze ze polski jogurt itd tak samo z tym zasilaczem :) . mam przyzwoitą 12V bez ządnych spadków. przez 5 lat nie było ani 1 przypadku żeby ten zasilacz coś komuś spalił i dalej jest w ofercie bardzo chętnie brany    ta hd 7750 bedzie ok i jescze farcry 3 dokladaja :P

 

ale faktycznie moj zasilacz ma juz okolo 4 lata i dalej trzyma lepsze napiecia niż  niektore drozsze chiefteki??? wiec o co biega? LOL

 

sorry ale jak taka osoba ktora juz tyle lat sklada komputery mowi mi ze z tym 7750 bedzie ok to aktualnie nie widze sensu zmieniac zasilacza i niby po co mialby wprowadzac w blad ?  w razie wyboru lepszej karty  wymieni ten wlasnie zasilacz  na mocniejszy uzywany.

Edytowane przez humbak
Link to post
Share on other sites

Coś nie chce mi się wierzyć... Kup lepiej tego fortona za 75zł i miej pewność, że wszystkiego szlag jasny nie trafi. Wtedy będziesz mógł spokojnie brać HD7790/HD7850/GTX650Ti BOOST. (oczywiście jeśli zechcesz dołożyć parę złotych) 

Edytowane przez wacl0mir
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w stresie.

 

Kupisz teraz 7750 zasilacz może da radę, załóżmy za pół roku będziesz chciał kupić np. GTX'a 660  i wtedy kupujesz zasilacz a ze starą kartą zostajesz. Powiem tak nieopłacalne lepiej kupić raz i coś porządnego bo jak dołożysz ok.100zł masz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=53007 który bije tego wypierdka Hd7750 na głowę.

7750 jest nieopłacalną kartą droga i majo wydajna. 


http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49925 i kup ten zasilacz bo zobaczysz podłączysz jakąś grafe pod to i nie bedziesz miał komputera bo wszystko się spali.

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

 

 

ale faktycznie moj zasilacz ma juz okolo 4 lata i dalej trzyma lepsze napiecia niż niektore drozsze chiefteki??? wiec o co biega? LOL

 

O to, że ten śmieć ma gó***, a nie zabezpieczenia. Trzyma napięcia, ok, ale jak przestanie trzymać to może wszystko pójść z dymem. Porządny zasilacz jak się popsuje to ubije tylko siebie, nic więcej.

Link to post
Share on other sites

 

 

O to, że ten śmieć ma gó***, a nie zabezpieczenia. Trzyma napięcia, ok, ale jak przestanie trzymać to może wszystko pójść z dymem. Porządny zasilacz jak się popsuje to ubije tylko siebie, nic więcej.
To co wyżej ja bałbym się cokolwiek pod to podłączać jeszcze chałupę spali i z komputera będziesz miał grilowany plastik i metal.  
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

wsadzilem juz tego hd 7750 i jest super:) w wocie mam wszystko na maxymalne tylko cienie srednie rozdzielczosc 1920x1080 50 fps, minimalnie 32. Assassin tez spoko dziala, nawet sie nie spodziewalem ze beda takie fpsy. Chcialem kupic nowy zasilacz wlasnie u tego Pana ktory mi doradza(sklada komputery od lat) ale dostalem gwarancje na stary  :D . Pod obciazeniem 100% grafika  linia 12v spada do 11,9 normalnie w windowsie 12 z groszem  max temeratura na grafice 68 stopni zrobione testy stabilnosci 100% mocy wszystkiego przez 5 h temperatury i zasilanie w normie

 

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Edytowane przez humbak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...