Skocz do zawartości

Bo to podstawa - GTX 780


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pepis,

Recommended Posts

Moim zdaniem nie warto dopłacać do "GHz" Mam zwykła 780 i chodzi na 1.1 GHz rdzeń ( bez zmiany "power targeta" ;)) bez problemowo a pewnie i jeszcze troche da sie wycisnać . Wiec IMO albo DCII albo zwykły Gigabyte. Ten zasilacz super flower to dobra marka ? te 550 Watt może być mały przy byle jakim zasilaczu. 

Edytowane przez shakal84
Link to post
Share on other sites

Jestem MILE ZASKOCZONY szybką pomocą z waszej strony. O zasilacz się nie boję tylko naprawdę się głowiłem co wybrać a szczerze najbardziej nastawiony byłem na ASUSa. Jakby ktoś chciał wyrazić jeszcze swoje zdanie to czekam :D jednak na 95% jestem zdecydowany :D

 

DZIĘKUJĘ WAM

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Jestem MILE ZASKOCZONY

Kurdę pierwszy raz ktoś mi tak napisał dzięki. Kup asusa to na pewno będziesz zadowolony. Jak możesz to poczekaj do mniej więcej połowy stycznia to cena powinna spaść.

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

Zwykły referent z EVGA bez zmian napięć idzie na 1ghz, to każdą wersję niereferencyjną podkręcisz spokojnie jeszcze lepiej. Jest wiele dobrych rozwiązań, Asus DCU, MSi windfiroce4 czy z EVGA ACX każda karta będzie super. Ja mam zwykłego referenta i karta chodzi bez zarzutu, ani na hałas nie narzekam, ani na temperatury.

Link to post
Share on other sites

Generalnie każda karta posiada cewki, czy kosztuje 40 000 (NVidia Quadro) czy 1800 (gtx 780) czy 1000 zł. Mogą piszczeć niezależnie od tego, czy to chłodzenie od Asusa, czy od Gigabyte, np mój Gigabyte 760 nie piszczy. Bierze się to od tego, że po prostu nie są zalewane przy produkcji, przez co słychać jak wydają dźwięki (nie zawsze - nie wiem dlaczego)

 

Cewki:

 

http://obrazki.elektroda.pl/9443855300_1328549831.jpg

 

To te z napisem R10. Te duże coś a'la "baterie paluszki" to kondensatory.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Narzekać mają prawo. Może zbieg okoliczności, może faktycznie częściej im się to zdarza. Ja np częściej spotykałem się z piszczeniem cewek u MSI, dlatego nigdy nie można powiedzieć, że cewki w karcie graficznej z chłodzeniem X piszczą, a te w Y już nie :D

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jeden mit ? :  Czy dobrze by było gdyby karta graficzna była tej samej firmy co płyta główna ?

Ok. Masz tu płytę i znajdź kartę od tego samego producenta co płyta główna.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme4-z87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-z87-extreme4-583114/

 

 

 

Powodzenia

 

 

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Extreme 4 płytka fajna, podwójny bios, wyświetlacz kodów, Xfast USB nieco przyspiesza transfery, 12 faz zasilania (mniejsze temperatury) bardzo dobre radiatory. dużo opcji w biosie. Z minusów to brązowy laminat (kwestia gustu) mi tam sie podoba :P i płytka jest troche  "cienka" tzn w porównaniu z moim starym ASUSem P5B ten ASRock bardziej sie wygina, widać że producent zaoszczedził na grubości lamiantu. ASUSA mogłem złapać w połowie i sie nie  wygniał miał twardy laminat, ASRocka lepiej w ten sposób nie  łapać ;)

Edytowane przez shakal84
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...