Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Jak w temacie szukam dobrego smartfona do 2000zł, który starczyłby mi przynajmniej na dwa lata.

 

Obecnie mam Galaxy S II, które kupiłem w styczniu 2012 i wtedy myślałem, że jest technologicznie nie do zdarcia... Ale mocno się postarzał.

Smartfon używany do... wszystkiego. Nie ukrywam, że zależy mi na grach i to tych najbardziej zasobożernych. Oprócz tego wiadomo, muzyka a więc i jakosć dźwięku, dobry aparat.

 

Najbardziej skłaniam się do kupna Galaxy Note 3. Trochę myślałem o tablecie, jednak wybrałem kompromis i Note wydaje się dobrych rozwiązaniem. Duży ekran powinien się świetnie nadawać to korzystania np z aplikacji biurowych albo gier pokroju San Andreas.

 

Podobna cenowo (a nawet z 200zł tańsza na Allegro) jest Xperia Z Ultra, jednak ona nie ma rysika. A jednak chiałbym go posiadać. :)

 

Myślicie, że w tym momencie warto kupować Note 3, czy lepiej jest kupić coś innego, albo poczekać na Galaxy S V?

Edytowane przez Crrooss
Link to post
Share on other sites

Rysik działa na każdym smartfonie, po prostu nie będzie on taki funkcjonalny jak na Note III. Mimo to uważam, że Note III jest za mały na naprawdę wygodne przeglądanie internetu (znacznie lepszy tablet), a na smartfon jest za duży (jestem średniego wzrostu).

 

Według mnie najlepszą opcją byłoby kupno zestawu telefon/smartfon + tablet, np:

-tablet na Win8.1 (~1300 zł, mówimy o tabletach na najnowszych procesorach Intel Atom, ekran 8") + smartfon za resztę (jeżeli ci pasuje to chyba najlepszą opcją byłaby Lumia 720)

-tablet na Androidzie (np. Nexus 7 2013) + smartfon za resztę

 

Jeżeli ci nie przeszkadza taki zestaw to będzie to znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Ale to moja opinia, sam musisz zdecydować.

Link to post
Share on other sites

Bierz Nota 3 to w tej chwili najbardziej wszechstronny kombajn na rynku z bardzo mocnymi podzespołami.

Połączenie tablet +smartfon nie wydaje mi się dobrym zestawieniem. W przypadku Nexusa 7  nie uzyskasz ani wydajności ani wygody, dwa cale na korzyść Nexusa to nie wiele.

Tablet z Win8.1 i nowym Atomem jest już ciekawszym rozwiązaniem ale Nokia 720 nie ma startu do Nota 3 (gorszy ekran, brak LTE, słabszy aparat) Z tego co się orientuję to Atomy w przeciwieństwie do Snapdragona  też nie posiadają modułu LTE.

Z Xperia Ultra to straszna krowa z grubymi ramkami i mimo szacunku dla Sony z jakość wykonania którą u nich cenię to wolałbym Samsunga na korzyść którego przemawia również większa ilość ramu która w ciągu dwóch kolejnych lat może się przydać.

Na Galaxy 5 nie warto czekać to min. kolejne 3-4 miesiące, dodatkowo Samsung wprowadza nową linię f która może się okazać lepsza od Ski tak więc ryzyko zakupu urządzenia które już po kilku miesiącach może zejść na dalszy plan jest duże.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Moich kilku znajomych posiadających note 1/2 (w latach premier tych urządzeń) przez pierwszych kilka miesięcy było zachwyconych nimi i mówili, że każdy następny telefon też będzie podobnej wielkości. Teraz każdy z nich posiada już telefon o przekątnej max 4,8". Każdy z nich przyznaje, że jest to zupełnie niewygodne w życiu codziennym. Jechałem z jednym z nich autem, miał note 1 w kieszeni i dzwoniła do niego żona - jadąc obwodnicą musiał przejechać ładny odcinek drogi, żeby móc się zatrzymać, i wyjąć telefon z kieszeni - to taki jeden z przykładów, którego ja doświadczyłem. 

Możliwości tych urządzeń są duże, wygodnie przegląda się też strony, ale reklamowane robienie notatek rysikiem niestety się nie sprawdza - telefon do tego jest za mały.

Posiadając note'a musisz się liczyć, że zawsze musi być przy Tobie, chociażby nie wiem jak przeszkadzałby gabarytami, musisz go mieć. Posiadając telefon + tablet masz tą wygodę, że kiedy będziesz potrzebował dużego ekranu do pracy zawsze możesz go mieć, a nie musisz.

 

Miałem S2 - telefon mnie zawiódł, do przeglądania internetu także beznadziejna opcja ze względu na rozdzielczość. Miałem niedawno Ativ S - 4,8" HD i było wygodnie i ładnie. Obecnie Lumia 920 4,5" HD i praktycznie nie widzę różnicy pomiędzy 4,8", a 4,5" w sprawach wygody. Z rozdzielczością HD już jest wygodne przeglądanie stron. 

Link to post
Share on other sites

Michur - Note III ma 5,7", a Nexus 7 2013 ma 7", co daje Nexus'owi wyświetlacz większy o ponad 1/3. To jest sporo.

Co do ekranu - ja jestem przekonany, że jednak L720 ma lepszy wyświetlacz - porządny IPS z ciekawymi funkcjami (mówimy o tym całym pakiecie od Nokii typu ClearBlack, Super Sensitive) i bardzo wysoką jasnością (600 nitów, Note lll ma 400 nitów) pozwalającą komfortowo korzystać nawet przy bardzo ostrym słońcu (z Note III może być różnie).

Link to post
Share on other sites

Tabalan jak Ci ta ponad 1/3 wyszła? Jeśli chodzi o wyświetlacze to właściwie nie ma czego porównywać Wyświetlacz NOTA to obecnie jeden z najlepszych na rynku a wartości które podałeś to prawdopodobnie jedyne przemawiające na korzyść Noki. 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu wszyscy się tak podniecają tymi AMOLED'ami - przekłamane kolory, co najwyżej średnia jasność i strasznie przereklamowane (niby bardziej oszczędne gdy jest czarne tło, lecz np. przeglądarki mają białe tło). Według mnie lepsze są porządne wyświetlacze IPS, takie jak w Lumii 720.

Link to post
Share on other sites

miałem 920-ke i ona miała do NoteIII jeszcze wiele do nadrobienia, a ty tu wylatujesz z jakimś IPS-em w telefonie mocno średniej klasy :D

i nie chodzi tu o amoled (mi one nie przeszkadzająa dla twojej wiadomości to od dawna w nim kolory można ustawić na naturalne) lecz o rozdzielczość, gęstość pikseli i czerń (chyba nie powiesz, że ta technologia ClearBlack o której wspomniałeś daje lepszy efekt na ips-e niż Amoled...)

myśl trzeźwo bo nie same NIty się liczą (to tak naprawdę marginalny parametr przy tych co podałem)


 

 

Według mnie lepsze są porządne wyświetlacze IPS, takie jak w Lumii 720.

tu racja ale IPS-y takie jak w G2 a nie z lumi 720 :rotfl:  i mówię tu o porównaniu do ekranu N3 jakie zastosowałeś

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co z tego że masz świetny wyświetlacz, skoro przez jego niską jasność możesz z niego korzystać tylko w domu?

Uważam, że obecnie dla kątów widzenia (IPS w Lumii w pełni się sprawdza) czy czerni przy której czarna dziura świeci trochę za bardzo odchodzimy od dobrej czytelności w pełnym słońcu.

Link to post
Share on other sites

 

 

możesz z niego korzystać tylko w domu?

bzdury piszesz jak potłuczony

widać, że do czynienia miałeś z nim tylko w sferze  parametrów w internecie...

ja używałem w Lato NoteII i Lumi 920 więc ciemnoty mi nie wciśniesz ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Witam   Jak w temacie szukam dobrego smartfona do 2000zł, który starczyłby mi przynajmniej na dwa lata.   Obecnie mam Galaxy S II, które kupiłem w styczniu 2012 i wtedy myślałem, że jest technologicznie nie do zdarcia... Ale mocno się postarzał. Smartfon używany do... wszystkiego. Nie ukrywam, że zależy mi na grach i to tych najbardziej zasobożernych. Oprócz tego wiadomo, muzyka a więc i jakosć dźwięku, dobry aparat.   Najbardziej skłaniam się do kupna Galaxy Note 3. Trochę myślałem o tablecie, jednak wybrałem kompromis i Note wydaje się dobrych rozwiązaniem. Duży ekran powinien się świetnie nadawać to korzystania np z aplikacji biurowych albo gier pokroju San Andreas.

 

w tym cytacie już sam sobie odpowiedziałeś co wybierasz ;) a tak szczerze to jeśli masz okazje kupić tego Nota 3 to to zrób. Pobawisz się nim i zobaczysz czy to był słuszny zakup. Jeśli Ci coś będzie nie pasować zawsze możesz go sprzedać i kupić coś innego w takim pokroju. Wyżej Tommy-T wspomniał o LG G2 i jego matrycy ips która naprawdę daje bardzo dobre odwzorowanie kolorów ;) i  powiem Ci że tym modelem też się możesz zainteresować ;) ja sam posiadam LG G2 wersje 32 gb 

 http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7263/7367/0/0/

Link to post
Share on other sites

jakość jest dobra bo nic nie trzeszczy i ładnie wygląda - materiały z du*y... ale ja mam to gdzieśbo zaopatrzyłem się w porządnego armora a folie zawsze naklejam na ekran bo to zawsze zmniejsza nie tyle co zarysowanie co pęknięcie przy upadku

Z1 ma badziewny ekran oraz Ziarno na zdjęciach jak ryż (nocne to już tragedia)

zostaje jeszcze lecz ale tym się nie bawiłem chociaż wiele osób mówi, że to G2 ze słabszą baterią i gołym andkiem

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie, że znowu odświeżam temat, ale mam dylemat... nadal. ;)

 

Z informacji na komórkomanii wynika, że Galaxy S 5 będzie mieć 5,25-calowy ekran o rozdzielczości QHD (1440 x 2560), 64-bitowy procesor Exynos, aż 4 GB pamięci RAM i aparat 16 Mpix... I tu pojawiają się moje wątpliwości - czy kupować Note`a 3? Ciężka sprawa z  tymi smartfonami, bo na dobrą sprawę w okolicach września znowu wyjdzie Note 4 pewnie z ekranem 5.8 cala i jeszcze lepszymi podzespołami niż S5.

Ledwo coś się kupi to już jest się w tyle bo na rynku jest coś "lepsze". Ale jak uważacie, warto poczekać na Galaxy S 5, którego podzespoły byłby jakby nie patrzeć dużo lepsze od tych z Note`a 3? Do tego podobno "piątka" ma wyjść już w lutym, więc niedługo.

Edytowane przez Crrooss
Link to post
Share on other sites

A na GRZYBA Ci takie coś? Potrzebujesz dużego ekranu to kup 8 calowy tablet - który wygodą działania bije na glowę Note - a jak potrzebujesz przedewszystkim telefonu to kup maksymalnie 4.5 calowy telefon.

 

Ja osobiście zamiast Note 3 czy Galaxy S5 - kupił bym tablet 8 cali i telefon. Za Note 3 zapłacimy ile 2000 zł? Za Galaxy S 5 pewnie z 2500 zł?

 

Za 1200 zł kupię np. Dell Venue 8 Pro i za 800 zeta przykłdowo Lumię 720, czy inny tego typu smartfon. Całość wyjdzie mnie koło 2000 zł.

Mam tablet z normalnym, prawdziwym Windows 8 a nie zabaweczkowego Androida, , na którym odpalę nawet Crysis 3 w niskich detalach ale zawsze, filmy 1080p to z palcem w d... oglądnę, mam też MS Office 2013 Home w cenie. Po podłączeniu myszy, klawiszy i monitora mamy normalny PC na którym zrobimy wszystko - powodzenia z Androidem. A smartfon pokroju Lumii 720 spokojnie tez da radę.

 

A ogromniasty Note czy SGS5 - to na telefon za duży, do wygodnej pracy za mały. No i mamy Androida, powolnego, zacinajacego się, po roku nas wydymają i nie dostaniemy nowej wersji. 

 

SGS5 - będzie strasznym dziadostwem, jakościowo SGS4 to porażka, do tego sądząc po procesorach i pamięci RAM - Android 4.4 z nakładja Szajsunga będzie STARSZNIE MULIŁ. Jak by działał szybko to nie pakowali by tam 8 rdzeni i 4 GB RAM'u.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...