Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące podłączania dysku (przez Sata) innego niż są aktualnie, czy da radę jakoś zablokować takie podłączenie? Mam aktualnie podłączone 2 dyski i chcę aby innych komp nie wykrywał. Może to być jakiś program a może da radę w systemie (Win 7).

 

Pozdrawiam i życzę miłych świąt.

Link to post
Share on other sites

Rozchodzi ci się o system czy bios bo to jest różnica ?? Na bios to chyba nie da rady zablokować.


A o system, to nie słyszałem o takim programie. Ale zawsze można napisać (jeżeli się zna jakiś język programowania) jakiś program samemu. Jeżeli ja miałbym to robić to bym po prostu sprawdzał model dysku (chyba że jakoś dałoby radę z poziomu programu dotrzeć do kodu seryjnego) i jeżeli nie ma tego modelu na tzw. białej liście to od montował bym dysk twardy. Albo ukrył partycje, żeby nie były widziane w komputerze.

Link to post
Share on other sites

Fizycznie nie możesz uniemożliwić podłączenia dysku, bo musiałbyś postawić przy kompie psa albo ochroniarza. Określone porty SATA możesz wyłączyć w BIOS'ie, a takowy zablokować hasłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie hasła tylko hasło. BIOS/UEFI masz jeden. Zakładka "Security".

 

Nie pamiętam dokładnie, pod którą zakładką były opcje SATA.

 

Masz instrukcję to do niej zajrzyj...

Link to post
Share on other sites

Nie blokowanie SATA, tylko wyłączenia określonych portów. I nie napisałem, że jest to w Security, tylko, że nie pamiętam gdzie. Nie mam jak sprawdzić, bo w niedzielę sprzedałem taką samą płytę. Wszystko co potrzebujesz znajdziesz w instrukcji. Jest bardzo przejrzyście napisana.

Link to post
Share on other sites

@Sharimsejn

 

To jeśli możesz, to napisz krok po kroku, gdzie te opcje można znaleźć, bo w instrukcji są tylko podstawowe rzeczy odnośnie BIOS'u.

 

@Nowaj

 

Mógłbyś pomóc, a nie sugerować, że jestem idiotą, ponieważ dzięki Twojemu ostatniemu postowi nie znajdę tej opcji...

Edytowane przez StopReadingNick
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...