Skocz do zawartości

Procesor pod 1366 czy AM3??


Recommended Posts

Witam prosiłbym o kolejną radę iż składam nowego pc i potrzebny mi jest dobry procesor pod podstawkę 1366 lub AM3 płyta jaką posiadam na razie to: MSI X58 Pro-E.

I właśnie tu problem procesor musi być taki aby się kurna nie grzał dużo aby był dobry do gier oraz modelowania grafiki 3D. I tu mam dylemat jakiej firmy z kasą jest średnio. I oczywiście musi się dobrze kręcić (nie musi być to mistrz OC ale ma być luzzz)Proszę o szybkie i wyczerpujące odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

No napisałem i7 920/930 ech...

 

>Intel Core i7 930 2,80 GHz BOX ~1140zł

>Intel Core i7 980x Extreme Edition 3,33 GHz BOX ~ 4169zł

>Intel Core i7 960 3,20 GHz BOX ~ 2175zł

>Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX ~ 1089

>Intel Core i7 975 Extreme Edition 3,33 GHz BOX ~ 4022zł

>Intel Core i7 950 3,06 GHz BOX ~ 2300zł

 

Wybieraj :P

Link to post
Share on other sites

Intel Core i7 930 2,80 GHz jak on się kręci?

Popatrz w profil :P

 

Podkręcony nie będzie. To jest takie i7 tylko tańsze, bo z mniejszym domyślnym taktowaniem... Dobry procesor.

 

No to miłego czekania i upewniania :> na 1366 nic lepszego nie wykombinujesz. Chyba, że sypniesz groszem.

Link to post
Share on other sites

Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych wole się upewnić.

Czas mam do końca miesiąca ale tyle mi się nie będzie chciało czekać może uda mi się przekiełbasić brata ciotecznego on pracuje w sklepie komputerowym może spuści z ceny :P choć wątpie.

 

>Intel Core i7 960 3,20 GHz ( na tego bym grosza sypnął :D ) zaoszczędze na czymś sprzedam kartę dźwiękową oraz tego kompa co teraz i GIT i starczyć będzie :P

Link to post
Share on other sites

Tutaj oto masz test tego i7 960 trochę stary bo z grudnia http://pclab.pl/art40199.html. Jeżeli chodzi o OC to się kręci dobrze jak to Intel, pobór mocy w stresie to jakieś 280W w spoczynku wynosi to 140W. Tak przynajmniej mówią testy a testom oczywiście nie należy tak bezgranicznie wierzyć.

Link to post
Share on other sites

Zalety tego procka są dość znaczne bardzo dobra wydajność, dobre możliwości OC a wady to niestety cena i pobór prądu, ale jeśli chciałbyś mieć bardzo szybki procesor do zadań wielowątkowych i nie zraża cię wysoka cena, i7-960 będzie bardzo dobrym wyborem. Chociaż ja na twoim miejscu wziąłbym i7 920 lub 930. Jest tańszy, możliwości OC ma podobne i pobór prądu jest trochę niższy.

Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu nie bawił bym się w te całe i9xx tylko wziął bym jakiegoś xeona, na lga 1366 wszystko jeden pies, który ma różnice tylko w taktowaniu i w cenie a xeonem możesz zrobić swietne oc i możesz nawet przegonić te wszystkie inne bo to procek ze środka wafla przez co ma najwyższą ze wszystkich tych psów jakość

Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu nie bawił bym się w te całe i9xx tylko wziął bym jakiegoś xeona, na lga 1366 wszystko jeden pies, który ma różnice tylko w taktowaniu i w cenie a xeonem możesz zrobić swietne oc i możesz nawet przegonić te wszystkie inne bo to procek ze środka wafla przez co ma najwyższą ze wszystkich tych psów jakość

No ale ja nie będę ich kręcił extremalnie lecz zwiększę tylko odrobinę zegary. Załóżmy z 3.20 na 3.40. Z latami gdy słabnąć będą dopiero zacznę :) A Xenon coś mnie nie rajcuje zresztą wątpię abym Xenonem ujechał Metro 2033.
Link to post
Share on other sites

Nawet ten i7-975 ma problemy z metrem więc nie oczekuj cudów :)

Nie musisz extremalnego oc robić, podciągniesz łatwiutko zegary do tylch 3.33 jak ma 975 i git, będą miały taką samą wydajność przy czym xeona kupisz 4 razy taniej od 975

 

No i dwa razy taniej niż 960

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...