Skocz do zawartości

Rozmowy tenisistów :)


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

To nie odpał tylko mecz pokazowy ;) Swego czasu widziałem na żywo Grubbę w Częstochowie, jak grał właśnie taki mecz z jakimś Francuzem. Wygląda to genialnie, pełna sala, kupa śmiechu. Powinni robić takich show jak najwięcej, dla popularyzowania dyscypliny.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Pasuje odświeżyć nieco temat co? :D

 

dostałem nowe gumy od trenera: BH :Haifu Whale III;FH Hurricane III :) całkiem niezłe gumy tylko deska jest bardzo słaba.Jaką deskę polecacie do agresywnej gry ofensywnej? jestem kompletnie zielony w temacie ;)

Link to post
Share on other sites

Ostatni post z lutego? No nieźle :D 

 

Zależy jak długo trenujesz, co lubisz grać, na czym dotychczas grałeś itd. Jak zaczynasz taką poważniejszą zabawę z tenisem, to deska OFF - (lepiej ją wyczujesz), a potem skok na OFF+. Jak zmieniłem gumę BH na tą samą z grubszym podkładem (chyba z 1.6 na 2.2) to minął miesiąc zanim wyczułem granie taką gumą :D Kwestia przyzwyczajenia.

Link to post
Share on other sites

Prędkość :D 

 

Ogólnie od najwolniejszej deski układają się tak:

DEF ALL- ALL ALL+ OFF- OFF OFF+

 

Im większa szybkość tym deska ma mniej kontroli. Najbardziej jest to odczuwane na gumach (np ta sama guma na podkładzie 2mm,  i druga na podkładzie 2.2mm dają zupełnie różne odczucia z gry).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Klikacz,może ty jesteś z okolic krakowa? xD

 

Jestem :D Od poniedziałku do piątku w Krakowie, weekendy w domu <też mniejsza Polska>. Tak czy siak narazie nie porywaj się za jakieś Timo Bolle za 500zł. Szkoda kupić sobie np. za szybką deskę za kilka stówek i później pluć w brodę :P

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Chętnie, ale póki co studia uniemożliwiają mi nawet zagospodarowanie czasu na grę w rodzimym klubie :/  2 miesiąc bez treningów jak dotąd. Może dostanę na następny semestr wreszcie jakiś sensowny rozkład zajęć to coś się zagra :P

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

mam pytanie,jaką przybrać taktykę na osobę,która gra długim czopem i bardzo dobrze wykonuje side spiny(w ogóle jak coś takiego odebrać)? pytam,ponieważ gram z takim kolegą,który tak właśnie gra i mam z nim trochę problemów :/

Link to post
Share on other sites

Ogólnie temat jest prosty: przyblokować nie bardzo bo ucieka. Musisz odegrać mocniej (więcej rotacji przy wyrzucie) i tyle :D A gra z takim ziomkiem? Krótki, cięty serwis do gładkiej gumy (chyba że amator, to do czopa bo odegra pustą piłkę) i jak tylko odegra dłuższą to wjazd z top spina.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

kolega już bardzo dobrze opanował ten styl gry,a on mnie tak denerwuje... dłuższy serwis na gładką gume to side spin,gdy zaserwuje krótko,to zaczyna się ,kolega bardzo umiejętnie odbija blisko siatki,nie pozwala mi na atak. 

 

a taka decha?po prostu muszę coś zakupić,bo obecna decha nie pozwala mi na wykonywanie szybkich ruchów i mnie trochę spowalnia.

 

http://www.tenis-stolowy.com.pl/tronum-aratox-off.html
 

Link to post
Share on other sites

Ja sporo czasu (chyba coś koło 4 seoznów) grałem tą deską http://www.tabletennisdb.com/blade/andro-j-m-saive-kinetic-off-minus.html  Bardzo leciutka, fajna do ogarnięcia. Na niej nauczyłem się rozrzucać blokiem.  Dość wytrzymała, w łapie leży dobrze i nie kosztuje majątku (zapłaciłem za nią chyba 140zł). Pewnie już jej nie dostaniesz, ale gdybyś miał okazję to serdecznie polecam :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...