Skocz do zawartości

Arc Midi 2 - wymiana wentylatorów na cichsze/wydajniesze - jakie kupić?


Recommended Posts

Posiadam budę ARC Midi R2. Wszystkie wentylatory wymieniłem natomiast na be quiet! Shadow Wings. Jestem z nich bardzo zadowolony, pracują nieprzerwanie na maksymalnych obrotach. Wcześniej gdy miałem zamontowane wentylatory od Fractala buda dostawała drgań, a zwłaszcza top. Spowodowane było to zapewne tym iż do dołączanych wentylatorów nie otrzymujemy kołków czy nawet gumek antywibracyjnych Wymiana wentylatorów na be quiet! załatwiła sprawę z denerwującymi drganiami i znacznie wyciszyła kompa.

 

W saturionie Shadow Wings 140mm są do kupienia za 52zł.

Edytowane przez MatysB
Link to post
Share on other sites

@chudy

 

Nie sprawdzałem ich na innych napięciach więc się nie wypowiem, a teraz jestem zbyt padnięty by się nimi bawić.

 

Od czasu gdy wymieniłem Fractale na be quiet! nastała cisza w mojej budzie. Śmigła kręcą się na 12V.

Fractal mocowany na śróbki potrafił wprowadzć budę w straszne drgania co nie było czasami przyjemne. Ze swoich Shadow Wings jestem zadowolony ponieważ mają lepszy wspułczynnik jakości i wydajności do ceny niżeli Silent Wings, który jest odrobinę lepszy, a jednak sporo droższy.

Edytowane przez MatysB
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wentylatory dzisiaj dotarły i siedzą w budzie.Ciche jak na firmę Be Quiet przystało.Jest możliwość regulacji obrotów w moim przypadku za pośrednictwem regulatora obrotów.Wieją dość dobrze jak te Fractale.

 

 

A one maja w zestawie jakieś kołeczki czy tylko śrubki?

Mają tylko śrubki montażowe,lecz za taką kasę to się nie spodziewałem kołków.Na szczęście miałem 4 kołki z wentylatora Noctua od coolera to ich użyłem,na topie dałem na kołki a na przód przykręciłem.Po rozpędzaniu się buda nie wchodzi w jakieś dziwne rezonansy i w idle jest zdecydowanie ciszej,a o to walczyłem.Jeszcze jeden muszę wymienić bo w morele mieli tylko 2 sztuki na stanie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...