Skocz do zawartości

Problem windows 7 i GeForce 8200


Recommended Posts

Mam kartę Nvidia GeForce 8200. Gry nie chciały chodzić, więc strałem się zgłębić przyczyne. Po sprawdzeniu w programie Everest Home Edition okazało się ze wykrylo mi jakąś Standardową kartę graficzną VGA mającą 14 MB pamięci zamiast 256 Mb. Zobaczyłem to w menedzerze urzadzen i byly problemy z koprocesorem (z tym sie uporalem) oraz z jakims nieznanym urzadzeniem (pewnie ta karta graficzna) Myślałem, że sciągne sterownik z tej strony http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl ale w trakcie instalacji wyskoczyl blad cos ze nie ma czegos zodnego ze sprzetem czy jakos tak. Proszę o pomoc. Dodaję, że na stronie wybrałem na pewno 8M Series i Windows 7 32 bit. Dodam także że nie wiem czy to jest problem z kartą graficzną -może z procesorem lub z czymś innym.

Link to post
Share on other sites

Zacznij może od napisania co to za sprzęt. Podejrzewam że laptop jakiś. Jeśli tak to podaj model. A jeśli to komp stacjonarny to napisz co tam jeszcze masz w tym kompie.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze powinieneś wybrać serie 8, a nie 8M. Karta jest zintegrowana - więc pobiera sobie pamięć z RAMu tyle ile jej potrzeba. Jaka wersja Everesta - sprawdź najnowszą. Jeżeli chodzi o gry to i tak rewelacji nie wróżę bo karta jest na poziomie GF'a 6600 - nawet troszku słabsza :D

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że masz model z GF 8200, bo są też takie modele z: Intel Graphics Media Accelerator X4500. Może dlatego się nie chce zainstalować sterownik. Jeżeli jesteś pewien to napisz dokładnie ten błąd co się pojawia przy instalacji.

Link to post
Share on other sites

daje jeszcze raz linki z gpu-z

http://eros.vlo.gda.pl/~klawad13/Screen ... 021.27.gif

http://eros.vlo.gda.pl/~klawad13/Screen ... 021.38.gif

 

Nie wmówicie mi, że mam Kartę Graficzną Intela nawet mam naklejke na laptopie GRAPHICS BY NVIDIA.

Mam poza tym Windowsem 7 także Windows XP, ale on nie obsługuje DirectX 10 a muszę mieć na minimalnych wymaganiach bo inaczej bedzie sie cielo, ale gra sie fatalnie bo obraz jest kiepski. Jak grałem na Viście to wszystko chodziło w miarę fajnie, ale z kolei ten system jest fatalny do pracy, wkurza mnie strasznie. Najlepszym wyjściem byłoby zrobienie jakoś tej siódemki, ale już się pytałem sporo osób i nikt nie wie o co w tym chodzi. Czy moglibyście chociaż poradzić mi co zrobić w tej sytuacji?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...