Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem z tym dyskiem, dysk zakupiony nowy w listopadzie, na początku miałem ciche chrobotanie no ale teraz stało się dużo bardziej intensywne. Pokazuje się tylko jak w większym stopniu obciążam dysk. Jest to jakiś poważny problem czy mogę to tak zostawić jak jest ? 

 

Tutaj filmik:


 

Tutaj smart:


Link to post
Share on other sites

Obecnie mam takie dwa na pokładzie.

1. Niestety ten twardziel nie obsługuje funkcji AAM (wg ashampoo hdd control 2)

2. Czytałem, że to się głowica nieco luzuje w WD-kach i stąd taka kultura pracy. U mnie oba dyski po kilku godzinach pracy miały ~2500 w rubryce "Spin-Up Time" przy dobrych pozostałych parametrach.

Zaś w przypadku WD black caviar to ponoć norma - co potwierdzam swoim WD Black który od dawna (jako magazyn danych) pracuje jak traktor :>

3. Lektura na dziś :) http://forum.purepc.pl/topic/324682-nowy-dysk-wd-blue-1tb-7200-rpm-nie-mozna-wlaczyc-trybu-aam-high-performance/

4. Jak masz chęć możesz spróbować reklamować, jak dodatkowo wynajdziesz np bad sektory to większa szansa, że to przejdzie. Dużo zależy gdzie kupiłeś, bo jeden sprzedawca przyjmie dla świętego spokoju, a drugi zacznie wymyślać cuda-wianki... Jeśli dysk nie jest starszy niż pół roku, możesz spróbować zamiast reklamacji zgłosić "niezgodność towaru z umową" - zobacz http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html

5. "nosce te ipsum" Jak się nie znasz - to się poznaj :rotfl:

Edytowane przez naprawiator
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...