Skocz do zawartości

Jak sformatować komputer i zainstalować Win7?


Recommended Posts

Witam... Mój komputer nie był formatowany już jakiś czas i chcę go sformatować. Mam partycje C, D, E i zastrzeżoną pod system, są zawalone, mam też zainstalowany Win7 64bit. Włożyłem płytę z Windowsem, kliknąłem setup, instalacja niestandardowa, ale nigdzie nie ma nic o formatowaniu... Jak to zrobić, abym mógł sobie wszystko wywalić, ustawić partycji ile chcę po ile miejsca i po zainstalowaniu Windowsa mieć zupełną czystkę? Najlepiej prosiłbym jakiś poradnik video/z obrazkami. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Ale jak mam płytę w napędzie i uruchamiam kompa to coś kliknąć mam?


Tak, ale czy to zadziała jak będę miał już dyski zapełnione, to tam mogę je sformatować?

Link to post
Share on other sites

A nie mogę z komputera poprzez setup?

 

A przy robieniu partycji, skąd będę wiedział która to C, która to D i na jakiej będzie system? Bo na filmiku tak jest tylko partycja 100MB oznaczona jako system.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki, ostatnie pytanie:

Gdzie będzie pisało gdzie zostanie zainstalowany Windows?

 

To jest z góry ustalone, że np.

Dysk 0, Partycja 1 - to ten 100MB,

Dysk 0, Partycja 2 - to pod system

 

a resztę można sobie dorobić?

 

Chciałbym mieć Dysk C (system), Dysk D (gry) Dysk E (inne) i ten zastrzeżony 100MB (H)

Jak to powinno wyglądać?

 

Gdzie zostałby zainstalowany system tu i 

jakie dyski by miał widoczne?: 

 

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainstalowac-Windows-7.-Instruktaz-krok-po-kroku,t,1050.html

 

Teraz mam tak:

 

C - 124 GB

D - 174GB

E - 166GB

H - 100MB

Edytowane przez Skaciu
Link to post
Share on other sites

Dawno nie instalowałem Windows-a, ale myślę,że pierwsza partycja będzie tą systemową.

 

 

Chciałbym mieć Dysk C (system), Dysk D (gry) Dysk E (inne) i ten zastrzeżony 100MB (H)

 

Teraz mam tak:

 

C - 124 GB

D - 174GB

E - 166GB

H - 100MB

Nie wiem po co ten zastrzeżony ,ale z tego co napisałeś to powinno być dobrze, tzn. 124GB na system ,174 na gry i 166 na inne.

 

A co do tego,gdzie będzie system to w tabeli "Typ" partycji będzie napisane czy Systemowa czy Podstawowa(zwykła).

Edytowane przez MrDude
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...