Skocz do zawartości

AMD czy INTEL? Proszę o pomoc


Recommended Posts

To te procesory będą przesadzone... Tobie z AMD wystarczy phenom 955 lub 965. Jeżeli grafika na początkującym poziomie to nie jest potrzebny bardzo mocny procek. Jeżeli komp do grania, to wyższe takty będą lepiej wpływać na wydajność niż ilość rdzeni...

Link to post
Share on other sites

rzuc monetą o procesor :D (750 czy 955) albo przelicz koszta bo i tak na jedno wyjdzie komfortu to nie zmieni a karte 5850

Karte wybralem 5870 sapphire. Kompa składam przyszłościowo więć nad I5 się nie zastanawiam. Z tego co czytałem w poprzednim temacie chyba lepszy będzie I7 od X6.
Link to post
Share on other sites

w przyszlosci to wymienisz na cos czego jeszcze nawet nie ma - kompa skladaj na teraz a nie glupio placisz za cos z czego nigdy nie skorzystasz i po co? by sobie samemu mowic mam przyszlosciowego kompa?

 

nie masz na co wydac? - kup lepsza klawiature bardziej sie przyda niz "przyszlosciowy" komp ktory nigdy nie doczekuje przyszlosci

Link to post
Share on other sites

w przyszlosci to wymienisz na cos czego jeszcze nawet nie ma - kompa skladaj na teraz a nie glupio placisz za cos z czego nigdy nie skorzystasz i po co? by sobie samemu mowic mam przyszlosciowego kompa?

Dodaje, ze konfiguruje kompa za 5000 pln co jest nie małą sumą. Chciałbym, aby komputer wytrzymał mi jakieś 4 lata. Podobno ma niedługo wejść nowa podstawka intela, wiec na dłuzej starczy i7 8 wątkowy niż i5 4 rdzeniowy.
Link to post
Share on other sites

kurde jak mialem 20 lat tez tak myslalem ale rzeczywistosc bardzo szybko weryfikuje plany tak ze niezdazysz sie obejrzec kilka razy a Twoj super sprzet bedzie nic nie wart i do konca swoich dni nawet nie doczeka porzadnego wycisniecia bo wczesniej bedzie sie oplacalo juz zmienic sprzet na cos calkiem innego (2xtanszego i 2x wydajniejszego) niz meczyc swoja przyszlosciową przestarzala platforme

 

marnujesz kase i co gorsza nic to nie da - ale rob jak uwazasz

Link to post
Share on other sites

kurde jak mialem 20 lat tez tak myslalem ale rzeczywistosc bardzo szybko weryfikuje plany tak ze niezdazysz sie obejrzec kilka razy a Twoj super sprzet bedzie nic nie wart i do konca swoich dni nawet nie doczeka porzadnego wycisniecia bo wczesniej bedzie sie oplacalo juz zmienic sprzet na cos calkiem innego (2xtanszego i 2x wydajniejszego) niz meczyc swoja przyszlosciową przestarzala platforme

 

marnujesz kase i co gorsza nic to nie da - ale rob jak uwazasz

przestarzałą? kilka lat już ma, ale narazie jest najnowsza Intela. Zauważ, że niektóre gry już wykorzystują procesory 4 rdzeniowe, więc co będzie za rok, dwa? Ja nie jestem jakimśmaniakiem komputerowym i nie wymieniam częśći co kilka miesięcy, tylko dlatego, że wyjdzie coś nowego. Mam 15 lat i ciężko mi uzbierać na ciągłą wymianę części.

Link to post
Share on other sites

za rok czy dwa czy 3 nadal beda wtykorzystywaly 2 i 4 rdzenie - bo wiekszos ludzi bedzie miala wlasnie taki sprzet i nikt nie zrobi gry ktora sie slabo sprzeda z powodu niedostosowania

po drugie b. trudno jest zrobic gre na wiele watkow proca , a

po trzecie gry robi sie obecnie wiele lat i te ktore dzis zaczeto robic a wyjda za dwa/trzy lata nadal beda smigaly na maxa na 4 rdzeniach

 

jedno jest pewne przez najblizszy rok procesor nawet nie bedzie w polowie wykorzystany a straci na wartosci w tym czasie 50% a za dwa lata darmo beda go rozdawac;) a Ty nawet nie zdazysz w tym czasie dobrze z niego wycisnac bo Ci poprostu do tego czasu nie bedzie taki potrzebny - taka jest smutna rzeczywistosc ludzi robiacych przyszlosciowe plany w tej branzy

 

nie masz sily go wycisnac dzis? wiec olej jutro bo jutro oleje Ciebie - ta zasada zawsze sie sprawdza

Link to post
Share on other sites

Lepiej teraz oszczędzić kupując np. Athlona II x3, a w przyszłości włożyć coś mocniejszego gdy już ceny spadną.

To samo z grafiką. Teraz R5770, a jak ceny spadną dokładasz następnego, lub wymieniasz na 5870.

 

To tak jak z samochodami - kupujesz Merca za 500tyś. i Avensis za 120tyś. po 5 latach Avensis będzie warte 40tyś, a Mercedes 80tyś. Widzisz do czego zmierzam?

Link to post
Share on other sites

no tyle ze Ty najezdziles sie Mercem wiec juz cos :D a z proca to tyle ze sie zmarnuje bez pozytku zadnego nawet emocjonalnego - komp bedzie chodzil tak samo wiec nawet nie poczuje sie za sie mialo kiedys merca za 500000

Mógłbym wiedzieć jaki ty masz obecnie procesor?

 

Akurat porównanie do samochodów jest niestosowne. Jeśli twoim zdaniem Toyota traci wolniej na wartości od merca to jesteś w błędzie.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, to zrozummy trochę chłopaka. Chce kupić raz i porządnie. Skoro masz teraz 5000zł, to najlepiej by było kupić sprzęt za 3000zł, a 2000zł wrzucić gdzieś na konto i używać tylko na poczet modernizacji kompa. Dodatkowa kasa nie zostanie wydana, nie będziesz musiał tego robić co kilka miesięcy, tylko dopiero za 2 lata wg mnie. Jasne, możesz polecieć po całości i kupić co najlepsze za 5000zł, tylko później ten zysk nie będzie proporcjonalny do ceny jaką teraz płacisz.

 

@arek: Miodek by Cię opieprzył za te tyś. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...