Skocz do zawartości

Telefon dual sim do 550zł Pentagram vs Overmax vs Goclever vs K&M ?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem telefonu za ok 500zł. Od natłoku informacji już sam nie wiem który wybrać. Jeśli chodzi o moje wymagania to tak:
-telefon nowy na gwarancji z bezproblemowym serwisem
-dual sim i działające aero2
-dobra jakość rozmów
-dobrze łapie zasięg i go nie gubi
-dobra bateria
-zastosowania głównie internet, ale w grę czasem też bym zagrał, nie musi być to demon prędkości, ale system nie ma prawa się przycinać i wieszać.
-aparat tak na prawdę nie ma znaczenia, od czasu do czasu coś cyknę w potrzebie
-jednocześnie chce kupić 2 sztuki, drugi dla dziewczyny i pentagram jej się podoba
-obecnie mam Ace i doskwiera mi w nim bateria, mała pamięć i powolne działanie więc pytanie czy 512MB RAM wystarczy

Biorę pod uwagę
Pentagram Combo 4-core za 500zł
Goclever Quantum 4 za 300zł
Kruger&Matz MOVE za 430zł
Overmax vertis 5' za 550zł czy 2 za 300zł

Porównanie
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7715/7387/7392/7474/

Plusy
1GB RAM i bateria dla Pentagram i Overmax vertis 5'
wyświetlacz IPS dla GoClever i Overmax tylko czy różnice jest aż tak istotna w porównaniu do pozostałych
cena GoClever i Overmax 2

Minusy
serwis podobno tragiczny w GoClever i często są problemy z pękającym wyświetlaczem
aparat w Goclever tylko 2MP

A może jakaś inna alternatywa w tych granicach cenowych?


W starciu pozostał Overmax vertis 5' i Gigabyte z tym że najlepiej wypada AKU A1, jedyna różnica to wyświetlacz. Procek, RAM i grafika identyczna, ale wyświetlacz... TFT 480 x 854 px (4.50") 218 ppi w Gigabyte AKU A1 w porównaniu do IPS TFT 540 x 960 px (5.00") 220 ppi w Overmax to zdecydowana przewaga i dodatkowo jeśli trafię vertis plus to bateria będzie 2500mah. Tylko czy warto ryzykować dla dużo lepszego wyświetlacza ryzyko gorszego serwisu? Bo Gigabyte to serwis nie powinien pozostawiać raczej zastrzeżeń, a Overmax to tak na prawdę brandowany chinol.

Link to post
Share on other sites

vertis ponoć awaryjny (tj ma problemy z kontrolą jakości firma overmax) ale mozna go oddawac do znudzenia na wymiane. adreno 203 wsadzone w qualcomy to na dizeń dzisiejszy strasznie mało wydajne układy i w tym przypadku soc mediateku jest dużo bardziej wydajny. pentagrama nie polece bo miałem od nich mp4 i problemy z baterią to po prostu chleb powszedni a pozatym że deklarowana wartość tej baterii to tylko 1300mah gdzie do telefonów z 4' calowym wyświetlaczem absolutnym minimum jest 1600+. na twoim miejscu brałbym vertisa lecz w tej cenie jest jeszcze na morele.net aku a1 do którego się przymierzam- gigabyte to znana firma, kontrola jakości ponoć super,2 lata gwarancji w polsce a nie w chinach. jedyny minus w porównaniu z vertisem który wygrywa to porównanie to aparat 5mp zamiast 8 ale te 8 to bardziej chwyt marketingowy bo jakość zdjęć i tak pozostawia dużo do zyczenia. dodatkowo vertis ma 5 cali i tylko 2000mah bateri czyli będzie rozładowywał się szybciej niż aku który ma pół cala mniej i troszke  mniej rozdzielczości czyli teoretycznie jest bardziej wydajny. mam nadzieje że pomogłem :)

Link to post
Share on other sites

w sumie, ekspertem żadnym nie jestem ale zagęszczenie pixeli tu i tu podobne. musiałbyś pod mikroskopem siedzieć zeby zobaczyc różnice. wieść niesie ze ips mają lepsze odwzorowanie kolorów ale jak tak patrze na recenzje i wszystko to jeden pies. sam mam właśnie ten sam wybór, odrzuciłem wszystkie qualcomy i został mi teg gigabyte,overmax lub  zte blade v który paradoksalnie ma snapdragona lecz po prostu firma mnie zachęca. po świętach zamówie aku to moge coś naskrobac o nim jak przyjdzie :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym sobie odpuścił te modele - każdy jeden nie będzie działał płynnie, do tego są bardzo źle wykonane/spasowane + słabej jakości wyświetlacze. Miałem Galaxy S2, który z 1GB pamięci RAM nie był w stanie płynnie i bez przycięć działać - nie mówię, że telefon działał jak muł, ale nie pracowało to tak jak tego byśmy oczekiwali.

 

Co do tej pojemności baterii - tyle jest w danych, ale w rzeczywistości nie byłbym pewny takiej pojemności.

 

Overmax - siostra wygrała tablet tej firmy - 2x1,5GHz, 1GB RAM, 800x480 i widać jak to tnie, jak to szarpie, jak słabej jakości jest wyświetlacz - kolory ciemne, mało wyraziste. Po miesiącu sporadycznego używania wystąpił problem z baterią - można ładować trzy dni, a wskaźnik naładowania nie wzniesie się powyżej 3/4 poziomu.

 

Rozejrzyj się za nokią Lumią 520 - płynnością bije każdy z nich, a nawet urządzenia na Androidzie za 800-900zł. Jakość wykonania nokii stoi także na bardzo wysokim poziomie - Galaxy S4, czy LG G2 są znacznie słabiej wykonanie niż nokia za 400-500zł.

 

Nie uraczysz w niej dual-sim, ale wszystko inne czego potrzebujesz jest spełnione, aż nad to. Telefon Ci się nie zwiesi, zrobi dobre zdjęcie, będzie działał płynnie i pograsz z zapasem w gry typu modern combat 4 - do obejrzenia filmiki na youtube.

 

Dodatkowo nokia występuje w kilku kolorach, więc dziewczyna może wybrać sobie kolor obudowy jaki by chciała;)

 

Jeżeli dual-sim jest Wam niezbędny i jest to główna opcja zakupu, to napisz proszę;)

Link to post
Share on other sites

Dual sim musi być i to działający z aero2. Niektórzy bardzo polecają K&M Move a ma on tylko 512 MB RAM, i podobno chodzi płynnie, więc sądzę że taki AKU A1 nie powinien mieć problemów.

 

Na androida przesiadłem się z symbiana więc stąd moje przywiązanie do androida, z WP8 nie miałem do czynienia. Poza tym jeszcze korzystam z gmaila, kalendarza, kontaktów google i ładnie mi się to wszystko synchronizuje więc wolałbym zostać na androidzie. Sądzę że nawet jak bym kupił GoClevera to i tak w porównaniu do ACE odczuję poprawę wydajności.

Link to post
Share on other sites

Android androidowi nie rowny bo o ile czysty system dziala jak rakieta nawet na urzadzeniach z 512 ram to nakladka samsunga na s2 s3 tak kuli ze to przegiecie a telefony te specyfikacja sa bardzo dobre. Jest to powod dla ktoreho większość użytkowników s2 s3 bawi sie w modowanie nawet ze stratą gwarancji bo inaczej urzadzen sie nie da używać a w przypadku tzw tanioszek z chin wgrywany jest sam android delikatnie zmodyfikowany zeby latwiej 2sim sie obsługiwalo. I oni oszczedzaja na nakladkach i sam telefon lepiej dziala

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sam mam Vertisa w wersji plus (http://www.overmax.pl/pl/katalog-produktow,p8/smartfony,c2090/vertis-plus,c2315/) i z czystym sercem mogę polecić ten telefon. Wszystko działa bardzo płynnie, wyświetlacz jest bardzo wyraźny, a o serwisie się nie wypowiem, bo po prostu z niego nie korzystałem :-). Nie wiem jakie Overmax ma tablety, ale telefon zrobili (czy kupili) dobry :-)

Link to post
Share on other sites

Rysioo wypad z tego forum jak masz pisać takie brednie. W du**e byłeś i gó**o widziałeś. Won na lumiolandie i tam wciskaj ten syf. Wracając do autora. Najlepszym wyborem będzie overmax. Na twoim miejscu poczekałbym na model expi. Ma wyjść pod koniec stycznia i kosztować 500 zeta. 4.5 cala ips, 1gb ram, 4 rdzenie i 8 gb pamięci wew! Oczywiście dualsim z aero :) jak nie to za 600 możesz kupić goclever insignia 5. 5 cali ips HD, 4 rdzenie, 1gb ram.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...