Skocz do zawartości

Excel - formuła.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Taczi,

Recommended Posts

Czesc, nie wiedziałem gdzie załozyć ten temat więc zakładam tutaj (excel to przeciez aplikacja biurowa) :)

 

 

Wygląd tabelki:

 

http://oi41.tinypic.com/15gdlk2.jpg

 

Potrzebuję, aby w kolumnie :

 

Zaległość - zliczył róznicę pomiedzy naleznością a wpłatą i napisał TAK jezeli jest zaległosc a NIE jezeli nie ma zaległosci (jezeli jest zaległosc to ma podac jeszcze ile zł).

 

Ilość dni zaległosci - podaje ile dni jest zaległosci (od dnia 19.12.2013).

 

Alarm - kiedy zaległośc bedzie większa lub równa 7 dni to w tabelce wpisuje się TAK a jezeli jest mniejsza od 7 to wpisuje NIE

 

Perfidnie nie wiem jak to zrobic, mam to zrobic jutro na lekcje.

 

Funkcje które moge użyć:

 

  1. Jezeli
  2. Lub
  3. Oraz
  4. Dziś
  5. Rok
  6. Suma.Jezeli
  7. Liczb. puste
Edytowane przez Frohser
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zakladam, ze tabelka zaczyna sie od kolumny A, a dane od wiersza nr. 2.

 

Funkcje ktore podales, moznaby uzyc, lecz nie sa konieczne. Nie napisales, ze trzeba... wiec nie uzywalem.

 

Zaleglosci -- > =IF(B2-C2>0;"TAK "&(B2-C2)&" zl";"NIE")

Ilosc dni   ---> =DATEVALUE("2013-12-19")-E2

Alarm --- > =IF(F2>=7;"TAK";"NIE")

 

Funkcje w jezyku ang. Sorki, nie mam wersji PL. Poszukaj sobie odpowiednikow w google. 

Mozesz tez znalezc, ze w Twojej wersji uzywa sie przecnkow, nie srednikow jako separatora dla kolejnych danych wejsciowych.

Co do daty ustawionej "na sztywno"w funckcji - jej format i czytlosc przez MS Excel zalezy od ustawien systemowych. Nie obiecuje, ze mamy takie same. 

 

Co do Ilosci dni zaleglosci... dziwne, by takie cos podawane bylo od konkretnego dnia, a nie bierzacego. Nie wiem, czy mozesz uzyc funkcji DateValue, jesli nie, mozesz sobie wpisac Twoja date do innej komorki, gdzies tam. I odjac komorke od komorki. Inna droga, jesli jednak od dnia bierzacego, to mozesz po prostu =TODAY()-E2

 

Pozdro.

Edytowane przez Taczi
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...