Skocz do zawartości

Następca amd phenom 955 i 965 BE


Recommended Posts

Witam, mam pytanie jaki procesor w tych czasach jest następcą tych o to procesorów wymienionych w temacie. Jeżeli takowy istnieje to mam pytanie czy opłaca się go kupować :) I przy okazji jaką płytę główną do niego. Dodam że chodzi mi o następce tego procesora z stajni AMD :) 

Link to post
Share on other sites

Następcą phenomów są AMD FX 

Przyjmując że phenom 955 ma 4 rdzenie jego następcą mógł by być Fx 4130 który też ma 4 rdzenie

Przyjmując klasę/cenę procesorów w czasie premiery można celować w Fx 6300 6 rdzeniowy lub 8320 8 rdzeni

 

Ale mimo wszystko chyba najlepiej kupić FX 8350 8X 4.0GHz sam bym wymienił swojego ale póki co szkoda mi pieniędzy

Link to post
Share on other sites

Obecnym następcą jest AMD FX Vishera , (jedynie nie nazwałbym następcą FX-a z serii 4000 bo przegrywają z Phenomami II X4 w każdym zastosowaniu. A procesorów FX z rdzeniem Zambezi lepiej unikać).

Czy opłaca się? To zależy : do czego używasz komputera, jesteś obecnie na platformie AMD i chcesz wstawić coś na socket AM3? czy kupujesz komplet od podstaw?

Phenom II X4 ogólnie nadal daje radę , chociaż bez szaleństw.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Cóż , na pewno lepiej od tego Athlona wziąć Phenoma II - jest od niego szybszy. Albo Core i3 4130 + mobo (700zł) z Radeonem 7770. (+cała reszta na oko mieści się w budżecie)

i3 zwykle wypada lepiej lub podobnie do Phenoma II 965 we wszystkich zastosowaniach.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

mojego podkręciłem do 4GHz i daje jeszcze radę. Dlatego jeszcze się wstrzymałem z wymianą

 

Używkę? jak najbardziej można kupić. Nowych chyba już nawet niema

 

Jak ci wspolpracuje ten pii z gtx-em 680? Karta pewnie wiecznie chlodna :-) Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
Witam, mam pytanie jaki procesor w tych czasach jest następcą tych o to procesorów wymienionych w temacie. Jeżeli takowy istnieje to mam pytanie czy opłaca się go kupować  :) I przy okazji jaką płytę główną do niego. Dodam że chodzi mi o następce tego procesora z stajni AMD  :) 

 

 

Następcą x4 965be jest fx 4300, ze względu na wyższe zegary po OC od phenoma, zrównuje się z nim wydajnością http://pclab.pl/art50000-54.html

 

Patrząc na ceny używanych phenomów pojawia się uśmiech na twarzy http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-965-be-4x3-4ghz-6mb-l3-gw-rach-i3813405107.html

 

http://allegro.pl/amd-phenom-x4-965-be-2-lata-gwarancji-warszawa-i3811895895.html  :)

 

Za cene używanego x4 965 a nawet taniej można kupić nowego fx 4300 a nawet fx 6300, więc gdzie tu sens gdzie logika w cenach części używanych?

 

Tak jak już ktoś wspomniał AMD stoi w miejscu od 2009r

 

W miare opłacalne procki od amd z tych najtańszych x4 631 fm1, athlony x4 na am3,  x4 750k fm2, z trochę droższych phenom x4 i x6 i fxy 4xxx i 6xxx .

 

Na pytanie czy opłaca się kupować, to nie odpowiem, zależy z jaką kartą graficzną będzie sparowany ten procesor.

 

Jak dla mnie najbardziej opłacalnym procesorem AMD jest ten co mam w podpisie, wydajność x4 965be na stocku (oczywiście athlon po OC na 3.46Ghz) i do tego karta pokroju gtx 650ti boost/hd7790/hd7850.

 

fx 6300 za 414 zł hmmmm w tej cenie jest już http://www.salurion.pl/product/198877/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Core_i3_4130_3_40_GHz_BOX.html do którego można kupić płytę za 150zł, chłodzenie box zostawić i będzie miał wydajność podkręconego na max fx6300 (lepsza płyta+lepsze chłodzenie czyli +150-200zł), więc zaczynają się schody.

 

Lepiej jakbyś podał budżet i jakich części potrzebujesz, wtedy podalibyśmy najwydajniejszą opcję w tym budżecie  :)

 

Patrzyłeś na platformę testową? karta od amd.FX'y o wiele lepiej sobie radzą z nVidią.

 

 

Przecież każdy ma takie same warunki ;) test jak najbardziej dobry.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...