Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lumia 925 - pod każdym względem : Jakość wykonania jest genialna, do tego szybkość i płynność, fenomenalny aparat zwłaszcza w trudnych warunkach, znacznie lepszy niż konkurencja, wsparcie też lepsze bo do 2016 roku. No i dodatkowe aplikacjie Nokii - jak darmowa, głosowa nawigacja OffLine - na pozostałych musimy albo kupić coś jak AutoMapa lub spiracić.

 

Po wyjęciu z pudełka mamy super szybki i płynny sprzęt, który po pół roku nie wymaga reinstalacji czy wgrywania "customowych" ROM'ów i nadal działa płynnie. Nawet po roku najtańsza Lumia 520 działa szybko i płynnie, czego o Androidzie nie można powiedzieć. :)

Link to post
Share on other sites

Nie chcę się wdawać z kolejne bezsensowne dyskusje ale kolega @@Ravir, mocno naciąga fakty tak aby tylko wyszło na jego i wcisnąć lumie.

 

Lumia 925 - pod każdym względem szybkość

Może co najwyżej płynność - bo proszę Cię, nie próbuj nikomu wmówić że dwurdzeniowy snapdragon s4 jest szybszy od snapdragona 800...

 

 

aparat zwłaszcza w trudnych warunkach, znacznie lepszy niż konkurencja,

Zależy od warunków, ale na pewno robi znacznie lepszych zdjęć, to zwykłe kłamstwo.

 

 

No i dodatkowe aplikacjie Nokii

Android gorszy bo nie ma aplikacji od Nokii?  :facepalm:Widzisz tylko jedną stronę medalu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Lumia jest SZYBSZA - co mnie obchodzi JAKI mam procesor - WAŻNE jest JAK szybko działa system - w środku może chomik w kółku napier... :) liczy się szybkość i płynność dzialania. A w tej Lumia 825 nie ma konkurentów - jedynie iPhone są tak samo szybkie - i to te nowsze. W przypadku iPhone też Twierdzisz, ze jest wolniejszy bo ma słabszy proc ? :) :)

 

ALE dziękiję, że W KOŃCU - PRZYZNAŁEŚ - że Android to DZIADOSTWO - skoro mimo szybszego procesora działa WOLNIEJ. DZIĘKIUJĘ - to w końcu chciałem usłyszeć :) :)

 

Moje przewidywania : Andek 4.4 i Nexus 5 = 4 rdzenie 2.3 GHz - - Android 5 - 8 rdzeni, 3 GHz, 4 GB RAM :) i nadal wolno. :) kto się założy ?

 

Zdjęcia w trudnych warunkach są znacznie lepsze w Lumii 925 niż G2 - w LG G2 widac paskudne szumy. Optyka L925 jest jaśniejsza, do tego L925 ma znacznie leszą optykę jako cąłość.

 

Co do aplikacji - oczywiście, że Android jest gorszy - chcąc mieć porządną Nawigację muszę ją kupić - bo pomio setek milionów aplikacji na Androida NIE ma darmowej porzadnej, po Polsku, głosowej Nawigacji OffLine - ALE - za to mamy kilkadziesiąt aplikacji udających pierdzenie :) :) Nokia do Lumii 925 dale nam HERE Drive - głosowa, Offline - nawigację, w pełni funkcjonalną. 

 

Po za tym miarą dbania o klienta sa właśnie apki jakie Nokia nam daje. Od Samsunga i LG nie dostajemy prawie nic. PRZEPRASZAM - jak za rok wyjdzie nowy model SGS5 czy LG G3 to dostaniemy - kopa w tyłek - bo nawet nie dadzą nam nowej wersji softu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ravir

Mialem lumie 920 i mam teraz g2 i szybkosc g2 w niczym nie ustepuje 920tce

Aparat lepszy w g2

Sample dawalem wczesniej a zdjecia w dzien o wiele bardziej ostre bo kazda lumia mydli foty

(Tylko nie te z 41mpix)

Troche juz smieszne sie robia te Twoje wypowiedzi gdyz jasno widac ze nie bawiles sie ankami na sanpdragonie 800 a w dodatku fanboyem trąci co post

Lubie lumie ale bez przesady pisanie ze sa lepsze od g2,z,z1,s4 itp itd...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

ALE dziękiję, że W KOŃCU - PRZYZNAŁEŚ - że Android to DZIADOSTWO - skoro mimo szybszego procesora działa WOLNIEJ. DZIĘKIUJĘ - to w końcu chciałem usłyszeć :) :)

 

 

Po pierwsze jak już to przeczytać. A po drugie, ja pisałem o tym już w paru tematach, w których ty również zabierałeś głos. Co do lumi.

Dziś miałem G2, Note 3, Note 2, Lumię 920/925 i Xperię Z1 to zabawy(obok siebie).

I mógłbym w sumie opisać każdy ten model z osobna na 3 strony, ale napiszę krótko bo kłócisz się o płynność. 

Windows Phone ma animacje. Odtwarzacz muzyki załącza się około 2-3 sekundy(lecą te kropeczki). I w sumie nie tylko ta aplikacja bo i wiele innych. To teraz mi powiedz. Gdzie się szybciej włączy. W Note 3 czy lumi 920?

Fakt, animacja jest  płynna, ale trzeba chwilę poczekać. Gdyby ustawić w androidzie takie animacje 2 sekundowe, to było by co najmniej to samo. A i tak lumia czasami ma lekkie przycinki, jak każdy inny smartphone.

Co do gier, prawda , lumia lepiej sobie poradzi i z tym nie ma co się kłócić bo android potrzebuje mocniejszych podzespołów. 

Edytowane przez warnisty4321
Link to post
Share on other sites

Mając wybór LG G2 i lumia 925 nie zastanawiałbym się ani chwili i brałbym LG, który będzie o niebo lepszy i uniwersalniejszy od tej lumii.

 

 

Lumia jest SZYBSZA - co mnie obchodzi JAKI mam procesor - WAŻNE jest JAK szybko działa system - w środku może chomik w kółku napier... :) liczy się szybkość i płynność dzialania. A w tej Lumia 825 nie ma konkurentów - jedynie iPhone są tak samo szybkie - i to te nowsze. W przypadku iPhone też Twierdzisz, ze jest wolniejszy bo ma słabszy proc ? :) :)

 

ALE dziękiję, że W KOŃCU - PRZYZNAŁEŚ - że Android to DZIADOSTWO - skoro mimo szybszego procesora działa WOLNIEJ. DZIĘKIUJĘ - to w końcu chciałem usłyszeć :) :)

 

Moje przewidywania : Andek 4.4 i Nexus 5 = 4 rdzenie 2.3 GHz - - Android 5 - 8 rdzeni, 3 GHz, 4 GB RAM :) i nadal wolno. :) kto się założy ?

 

Zdjęcia w trudnych warunkach są znacznie lepsze w Lumii 925 niż G2 - w LG G2 widac paskudne szumy. Optyka L925 jest jaśniejsza, do tego L925 ma znacznie leszą optykę jako cąłość.

 

Co do aplikacji - oczywiście, że Android jest gorszy - chcąc mieć porządną Nawigację muszę ją kupić - bo pomio setek milionów aplikacji na Androida NIE ma darmowej porzadnej, po Polsku, głosowej Nawigacji OffLine - ALE - za to mamy kilkadziesiąt aplikacji udających pierdzenie :) :) Nokia do Lumii 925 dale nam HERE Drive - głosowa, Offline - nawigację, w pełni funkcjonalną. 

 

Po za tym miarą dbania o klienta sa właśnie apki jakie Nokia nam daje. Od Samsunga i LG nie dostajemy prawie nic. PRZEPRASZAM - jak za rok wyjdzie nowy model SGS5 czy LG G3 to dostaniemy - kopa w tyłek - bo nawet nie dadzą nam nowej wersji softu.

A co do Ciebie, już chyba każdy kto się udziela w komórkach zauważył, że jesteś typowym wzorem okropnego fanboya, który widzi tylko lumie i nic więcej, a te naginane fakty są bezsensu w połowie tego co piszesz nie piszesz prawdy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Kolego, przecież Lumia 925 jest bardziej przyszłościowa od LG G2 - będzie miała aktualizacje do 2016 roku, posiada LTE, super darmową nawigację offline, świetny aparat i do tego jest dużo, dużo lepiej wykonana od LG G2. Do tego system chodzi sprawnie i na pewno dłużej będzie oferowała lepsza wydajność w coraz to nowszych aplikacjach. Za rok czasu rozbudowane gry mogą przycinać na LG G2, a na 925 będą działały płynnie ze względu na optymalizację systemu.

 

LG G2 jest fajny na chwilę obecną, ale za niedługi czas pozostanie bez wsparcia producenta i co wtedy? Do tego jakość jego wykonania pozostawia wiele do życzenia jak mówimy o topowym modelu - nokia dużo dłużej będzie wyglądała jak nowa.

 

Gratuluję świetnego wyboru i czekam na podzielenie się wrażeniami z użytkowania WP.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Up. Co to znaczy przyszlosciowa?

Rozumiem, ze sa osoby, ktore chca miec smartphona na 4-5 lat. Ale spojrzmy prawdzie w oczy. Malo to realne. Po pierwsze rynek mobilny sie szybko rozwija, a po drugie watpie by bateria ktora codziennir trzeba ladowac wytrzymie 4-5 lat. A niestety w lumi 925 nie ma mozliwosci wymiany

Z jakoscia wykonania sie zgodze . Tutaj G2 kuleje.

A co do tych aktualizacji WP. Wnosza one rzeczy, ktore android juz ma. Dlatego to bezsensu argument.

Ja nie jestem przeciwnikiem zadnego z tych systemow. Autor wybral lumie 925 i to dobry wybor. Skoro mu sie podoba to czemu nie?

Nie kloccie sie o takie rzeczy bo to bezsensu. Telefon nalezy dostosowac do potrzeb autora. Tu ten warunek zostal spelniony wiec nie widze problemu.

Link to post
Share on other sites

żaden "Chińczyk" nie ma szans, obudowa z Metalu i Poliwęglanu - jakościowo to poziom iPhone. Do tego super szybkie i płynne działanie, świetny aparat i dźwięk. No i wsparcie do 2016 roku.

 

 O "Chińczyki nie pytam, bo one najnowszego softu nie dostaną :) 

Taki xiaomi mi-m2s to chińczyk, a jakością, podzespołami nie ustępuje znanym producentom. Jeżeli chodzi o wsparcie to nawet przewyższa obecnych producentów, więc nie pisz bzdur :)

Link to post
Share on other sites

WP nie jest wcale taki plynny. Ma animacje ktore trwaja od 0.5 do 2-3 sekund. W androidzie od razu sie wszystko otwiera. Dzis sam sprawdzalem jak otwiera sie twitter na lumi 920 i lg g2. Lumia wlaczala aplikacje okolo sekunde-dwie sekundy pozniej(ciezko okreslic bo juz nie pamietam, ) Nie mowiac o internecie gdzie bylo widac, ze laduje dluzej strony. Nie ma co porownywac. 2 rdzeniowy procek z lumi vs snapdragon 800. Nawet jesli system ma zla optymalizacje. To procek i tak szybciej ta strone otworzy. Ma wiecej mocy. Jedynie to przyznam racje z grami. Tak nie ma o czym dyskutowac.

Edytowane przez warnisty4321
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak bardzo aplikacja była uśpiona. WP praktycznie całkowicie je wyłącza, przez co nie zajmują ram, za to w androidzie wszystko działa w tle. Proponuję sprawdzić czas uruchomienia po wyłączeniu aplikacji na androidzie w menedżerze aplikacji.

 

Na otwieranie stron zaś jakoś znacząco procesor wpływu nie ma. Przy szybkim internecie wychodzi na jedno.

Link to post
Share on other sites

Niewykorzystany ram to ram stracony. Aplikacje mają się włączać szybko, nie interesuje mnie to czy są w ramie czy nie. Procesor wbrew pozorom ma ogromny wpływ na otwieranie stron.

Edytowane przez filo301
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aplikacje będą przywracały się z ram'u, co będzie bardzo szybkie, ale często jest tak, że aplikacje których nie ma w ramie dłużej się włączają, bo musi najpierw zwolnić ram.

Edytowane przez filo301
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...