Skocz do zawartości

Komputer do 2500zł Render Gry Full HD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlueMike,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry oraz rendering (Let"s Play)
  • Maksymalna kwota :2500zł
  • Których części potrzebuję :Wszystko prócz HDD oraz nagrywarki .
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Z pewnością za jakiś czas gdy zacznie mu brakować mocy :)
  • Rozdzielczość mojego monitora :Full HD
  • Specjalne wymagania : Raczej nie ma . Chciałbym Haswella ze względu na LGA 1150  oraz aby był on składany na morelach , ponieważ nie daleko mam net punkt a na innych stronkach z przesyłką wyjdzie mi tyle co na morelach bym zapłacił . (wiem że są kody na darmowe wysyłki/montaże )
  • Części z poprzedniego komputera : HDD ,Nagrywarka
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/IKjWPz/
  • Inne : Wiem że płyta słaba bo nie ma radiatora na sekcji zasilania ale  da się spokojnie na niej wykręć na 4 GHZ procesor  niektórzy nawet na 4,3GHz  bezpieczne podkręcali (przy podkręcaniu za parę lat będę wymieniać zasilacz) .

 

 

Komputer zamawiam jutro , dlatego jest to temat na szybko bardziej do analizy czy dany zestaw ode mnie jest w miarę ok  i czy można coś w nim jeszcze zmienić .

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W takim budżecie postawiłbym na procek bez K, ale za to na wydajniejszą kartę graficzną (będzie większy zysk w wydajności w grach).

Propozycja nie w morele (a dlaczego nie, napiszę później):

 

Intel Core i5-3570 /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Zalman Z3 (b/z)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

 

Razem: 2576zł

Zestaw w przyszłości umożliwiający OC procesora w okolice 4,1-4,2 GHz (tylko musiałbyś dokupić chłodzenie (np SPC Fera 2, Fortis, Xigmatek Gaia SD1283). Ze względu na płytę zestaw składany w esc.pl. W tym sklepie ta płyta ma fabrycznie zaktualizowany bios pod obsługę Ivy Bridge. W morelach nie do końca wiadomo co z tym zrobią, raz wysłali płytę z nie zaktualizowanym biosem... Obudowa różnie się w zasadzie od Z3 Plus brakiem jednego wentylatora i pełnym bocznym panelem. Zasilacz modularny o mocniejszej linii +12V od XFXa. Grafika GTX760, która co by nie mówił, jest wydajniejsza od R9 270 (bez X): http://pclab.pl/art55237-5.html , http://tpucdn.com/reviews/ASUS/R9_270_Direct_Cu_II_OC/images/perfrel_1920.gif

 

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa
Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up Tutaj można spokojnie zejść z mocą zasilacza do 450W :) Moją propozycją jest XFX Core 450W - dobra jednostka, oparta o podzespoły seasonica, 5 lat gwarancji, dobra linia 12V.

 

Procek, czy jest warto dopłacać do 3570 względem 3470, którego równie ładnie można podgonić?

 

W ten sposób zaoszczędzone pieniądze można dołożyć do obudowy:) Np Zalman Z9 Plus - dobrze wykonany, bardzo przewiewny, 4 wentylatory w środku:)

 

Tak czy siak masz plusika:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...