Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Odecnie jestem posiadaczem kabla DVI jednak ostatnio zainteresowałem się kupnem kabla HDMI _ słyszałem że hdmi ma lepszą jakość obrazu czy to prawda?

Ile kosztuje taki kabelek (hdmi>hdmi) ?

Czy mogą wyniknąć jakieś komplikacje po zmianie tego kabla z dvi na hdmi? słyszałem u kogoś że ma problem z ustawieniem rozdzielczosci 1920x1080 czyli takiej jaką ja używam.....

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

1) kabel HDMI - HDMI można znaleźć chyba w każdym sklepie komputerowym (a przynajmniej tych lepszych) i cenę możesz sobie sam sprawdzić :)

skoro jednak już piszę tego posta to powiem, że przynajmniej należy liczyć 30-35zł na kabel, przynajmniej dyszkę więcej jeśli chce się mieć coś dobrej jakości (przynajmniej tak kiedyś było, nie "siedzę" za bardzo w temacie)

2) komplikacje....raczej nie przewiduję żadnych (ale tak jak mówiłem - nie siedzę w temacie za bardzo) o ile masz na karcie graficznej wejście HDMI (jeśli nie masz to taka zmiana jest bezcelowa)

3) co do jakości obrazu to jeszcze nie tak bardzo dawno nie było się w stanie dostrzec różnicy między dobrym kablem DVI-DVI a HDMI-HDMI

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jedyną różnicę jaką widzę pomiędzy kablem DVI a HDMI to to, że kabel HDMI potrafi przekazywać, prócz sygnału video, także sygnał audio. Czy po zakupie kabla HDMI zobaczysz różnicę w jakości wyświetlanego obrazu na niekorzyść DVI? Wątpię gdyż obydwa przekazują sygnał cyfrowy. Mz niepotrzebny wydatek.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

Odecnie jestem posiadaczem kabla DVI jednak ostatnio zainteresowałem się kupnem kabla HDMI _ słyszałem że hdmi ma lepszą jakość obrazu czy to prawda?

Ile kosztuje taki kabelek (hdmi>hdmi) ?

Czy mogą wyniknąć jakieś komplikacje po zmianie tego kabla z dvi na hdmi? słyszałem u kogoś że ma problem z ustawieniem rozdzielczosci 1920x1080 czyli takiej jaką ja używam.....

 

Dzięki za pomoc.

no wlasnie ja mam taki problem niestety nie daje rady ustawic powyzej 1600x1050 po prostu nie da rady i koniec. Musiałem się poddac i podłączyc kabel DVI Różnicy w jakości obrazu nie ma . pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

wiam.mam prosbe mam nadzieje ze ktos moze mi pomoc! mam laptopa asus F3Sseries i kupilem telewizor sharp aquos! chcial bym go uzywac jako monitora,ale nie mam pojecia jaki kabel mam kupic i czy potrzebuje jakies sterowniki itp.telewizor ma wejscia euro i HDMI ale laptop takich nie ma.prosze o odpowiedz pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

zobacz czy z tyłu na telewizorze masz złącze DVI (przeważnie białe, dosyć długie), jak tak to kup po porstu kabel DVI-DVI. Z jednej strony podłącz TV z drugiej laptopa. :D Jak nie masz na TV DVI to kup kabel DVI-HDMI albo DVI-DVI + przejściówka DVI->HDMI. :P

Link to post
Share on other sites

Różnice w jakości obrazu są. Moim zdaniem dość znaczne, przez HDMI są zdecydowanie lepsze (bardziej nasycone) kolory. Ja używam dwóch monitorów jeden DVI, drugi HDMI (do filmów). I właśnie przy filmach widać wyraźnie różnice.

Link to post
Share on other sites

O! A to nowość currahee! A to są te same monitory? :> I maja takie ustawienia (ewentualnie - są oprofilowane?) Bo jeżeli tak to powinieneś jakiś teścik wrzucić, zapewniam, że gro ludzi będzie go czytać z zaciekawieniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...