Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze myszki.


Recommended Posts

Witajcie!

Zastanawiam się, jaką myszkę kupić. Planuję wydać na nią 50-60 złotych. Nie mam ogromnych wymagać, poza tym, nie mam zamiaru płacić za takie coś dużych pieniędzy, wole je włożyć w ważniejszy sprzęt. Przede wszystkim musi być wygodna, nie za mała. Gram trochę w CS;a czy Warface, trochę maluję w GIMPie.

Nie napiszę więcej, bo serio nie mam ogromnych wymagać :D Co jest w tych cenach najlepsze? Laserowa czy optyczna? Jakieś A4tech czy Natec? Słysze różne opinie o Tracerach, widziałem tez jakieś myszki Modecom (czy to dobre?) Liczę na was :)

 

Link to post
Share on other sites

Co określasz mianem "ważniejszego sprzętu"? Jak dla mnie myszka jest podstawowym kontrolerem. Jak bios dla sprzętu, tak twoja myszka dla twojej ręki jest bardzo ważna. Mogę nie kupić lepszej karty graficznej i grać na minimalnych detalach, ale myszka musi być. Z dobrą myszką czuję się pewnie na tyle, że kiedy oślepi mnie jakiś flash potrafię pewnie iść, zabijać i grać dalej bez obawy, że zatrzymam się na jakiejś ścianie tylko dlatego, że wiem dokładnie co robi moja myszka ;) Nie chcę faworyzować Logitecha, ale tylko te produkty znam i używam od lat. Mój optyk MX518 pracował u mnie 7 lat zanim powędrował do pudełka, choć jest nadal sprawny. Czy wydatek rzędu 120-160zł w ciągu 7 lat to dużo? Nie pakuj się w tańsze myszki, bo może się okazać, że przez krótki okres czasu będziesz je wymieniać kilka razy. Logitech G300 i G400 były ostatnio w fajnych promocjach po 130zł - naprawdę warto.

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

:D

"Z dobrą myszką czuję się pewnie na tyle, że kiedy oślepi mnie jakiś flash potrafię pewnie iść dalej tylko dlatego, że wiem dokładnie co robi moja myszka"

Mówisz, jakby to była najważniejsza rzecz w życiu :D Najwyżej umrę, zabawa na niczym nie straci. Gram teraz ma jakiejś małej myszcze, z niedziałającą rolką, a w CS i tak mi się fajnie gra i nigdy nie jestem "na dole tabeli".

To już pewne, że w tym przedziale chciałbym się zmieścić.

Mam jeszcze pytanie. Laserowa czy Optyczna?

Jeśli laserowa, to co myślicie o:

http://allegro.pl/mysz-a4tech-xgame-x7-oscar-x748-320dpi-v-track-24h-i3728569236.html

http://allegro.pl/mysz-a4tech-xgame-laser-x750-dla-graczy-kurier-i3798072845.html

Jeśli optyczna:

http://allegro.pl/a4tech-bloody-v3-dla-graczy-podkladka-nostromo-i3769490857.html

 

Jakoś te A4techy mi się podobają, wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli to źle :)

Wydaje mi się, że laserowa lepsza chyba.

Link to post
Share on other sites

Cóż ja poradzę... Lubię niszczyć jako one man army hehe. Na 13 urodziny dostałem a4techa, jakiś wyższy model x750, którego nazwy nie pamiętam. Oczywiście byłem zachwycony do czasu, aż przeczytałem i potwierdziłem kilka testów. Sensor potrafił oszukiwać i omijać pixele. Nie wiem jak teraz wypadają ich produkty, ale A4tech nadawał się do grania tylko przy standardowym 400 lub 800dpi. Jak na 10 lat wstecz myszka za 120zł w swojej klasie była zwyczajnie kiepska.

Link to post
Share on other sites

Na dobry początek

 

Jak trzymasz mysz?

Jaką masz podkładkę?

Ilu DPI używasz?

 

 

Mam jeszcze pytanie. Laserowa czy Optyczna?

Obecnie lasery dogoniły optyki pod względem precyzji i można znaleźć bardzo dobre myszy z obydwoma rodzajami sensorów. 


Patrząc na budżet dużo nie zdziałamy...

A4Techy obecnie są po prostu słabe.

Skłaniałbym się bardziej ku zalmanowi ZM-M300 gdyż pułap cenowy tych 60zł jest martwy i przy 100zł można dopiero rozważać coś lepszego.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

W tej cenie i do gier to polecam zainteresować się myszą od iBOX. Mają bardzo fajną gamingową (Ghost), no chyba, że chcesz wydać ze trzy razy tyle, to jeszcze całkiem niezła jest od nich Dominator (z odważnikami i naprawdę fajnym wykończeniem - plastic coś jak carbon). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...