Skocz do zawartości

Karta graficzna do +/- 2000zł


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej. Myślę nad GTXem 780 (bez Ti) oraz Radkiem R9 290X. Karta ma być do gier pokroju BF4, AC4 i inne nadchodzące tytuły. Rozdzielczość pracy: 1920x1080. Reszta kompa:

Mobo Asus P8Z77 M Pro

Cpu i5-3570k

Obecna karta Gigabyte Radeon 7950 Windforce3

Zasilacz SilentiumPC Deus 500W

 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Autorskie wersje pojawiają się już w zapowiedziach, więc w styczniu powinny być już dostępne. Obecnie ceny Radeonów są sztucznie zawyżone przez "kopaczy", a premiery autorskich 290-tek z pewnością wpłyną na obniżenie cen GTX'a 780. Moja rada : poczekać.

Link to post
Share on other sites

Raczej szala przechyla się na stronę Radków; R9 290(x) mają więcej jednostek teksturujących i w sumie ten Radek też mi ładnie chodzi a na GTX'ach miałem hałasy restarty itp. Tylko teraz kwestia czy zwykła 290tka zapewni wydajność na poziomie ultra/b. wysokie na full hd w wymagających grach czy dokładać do wersji 290X?

Link to post
Share on other sites

 

 

czy zwykła 290tka zapewni wydajność na poziomie ultra/b. wysokie na full hd w wymagających grach

 

Do obecnych gier na takich ustawieniach wystarczy 7970(280X) lub GTX 770. 290tka z pewnością pozwoli bez obaw patrzeć w najbliższą przyszłość, ale tak jak pisałem - warto poczekać na testy autorskich wersji. 

Link to post
Share on other sites

Ok, tylko jest teraz kwestia wersji referencyjnych... Mianowicie mam okazję u kumpla wyrwać na zniżce (100 zł mniej) jednego z referentów, ma MSI i XFX Core Boosted Edition. Który byłby w takim zestawieniu lepszy? Hałas mi nie przeszkadza, pracuję na słuchawkach więc... I czy ujdzie na moim Deusie 500W?

Link to post
Share on other sites

Tylko, że referenty nie tylko hałasują, ale i się grzeją, przez co ich potencjał OC jest bardzo mały. Autorskie wersje, które pozwolą na sensowne OC, będą więc zauważalnie szybsze. 

Link to post
Share on other sites

Ok, muszę odświeżyć temat aby dokonać ostatecznego wyboru. W sklepie X-Kom.pl i Morele.net dostępne są R9 290 oraz GTX 780.

Ostateczne porównanie: GTX 780 AMP! Zotaca czy referent R9 290 Sapphire/R9 290X Gigabyte? Która lepsza do gier pokroju Battlefield 4, Assassin's Creed 4; wszystko wysokie/ultra w Full HD?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...