Skocz do zawartości

LG 47LA640S kontra reszta świata- czyli 47 cali w dobrej cenie.


Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów.

Zamierzam kupić telewizor około 47 cali. Będzie on podpięty do komputera a dokładnie do karty gtx 770. Odległość z jakiej będę oglądać około 3 metry a służyć ma przede wszystkim do gier i oglądania filmów. Liczę na dobrą jakość obrazu i pasywne 3d bo gramy często razem z żoną a technologia pasywna daje możliwość gry na całym ekranie dwum osobom- chyba bo nie wiem jak to jest z grami pc.

Wybór padł na Lg47LA640S ale jest też PHILIPS 47PFL5008h. Co lepsze? Może jakiś inny model do 3 tyś? Da się odpalić gry w 3d?

Z góry dziękuję za pomoc i rady.

Link to post
Share on other sites

a od LG i ich IPS'ów się trzymaj z daleka

Rozwiń trochę swoją wypowiedź, dlaczego tak uważasz - jestem ciekaw. IMO nie są aż takie złe ale jak ktoś szuka naprawdę dobrego obrazu w tv to powinien z miejsca uderzać w kierunku dobrej klasy plazmy. Ledy LG często posiadają banding mniejszy lub większy kosztem znikomego cloudingu, gdzie np. u Samsunga jest zupełnie na odwrót.

Link to post
Share on other sites

Matryca ips ma slaba czern. W dodatku gorszy kontrast niz w konkurencyjnych matrycach sonego/samsunga/panasonica. Jesli chcesz obraz miazge to wez plazme- panasonic st/gt60. Z tym, ze chyba nie ma 3d. Porownywalny obraz maja ledy 2-3 tys drozsze.

A co do wyboru z ledow to sony z seri w6 lub samsung f6500. Z tym ze sony nie ma 3d ale ma niskiego input laga(idealnie pod konsole/podpiety komuter), a samsung troche wiekszy input lag ale jest 3d. Obraz maja bardzo podobny jak nie powiedziec, ze ten sam.

Sorko za pisownie ale brak polskich znakow.

Ps. w samsungu jest aktywne 3d. Okulary sa sporo drozsze niz u lg, ale masz 2 pary w zestawie.

Edytowane przez warnisty4321
Link to post
Share on other sites

A pewnie, LCD to nie plazma i czerni takiej nie będzie, ale efekt jest bardzo dobry, dlatego ludzie to kupują bo jest dobrze. Jeżeli chcesz mieć lepszy kontrast to szukaj modelu LG z funkcją Micro Pixel Control, TV będzie droższy, ale kontraścik jest o wiele lepszy z tą funkcją.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że od 660 modele z serii LA już maja wszystkie Micro Pixel Control. Niestety zdarza się clouding i banding, ale nie jest to zjawisko w takim stopniu, żeby przeszkadzało przeciętnemu użytkownikowi telewizora. Wymiatacze, przebierają w TV z większym budżetem przeznaczonym na ten cel.

Link to post
Share on other sites

Może model Sony W805A w 47".

 

Pasywne 3D, okularów w zestawie od groma, jeśli się nie mylę to 4sztuki.

Kąty oglądania w 2D i 3D b.dobre, szczególnie w porównaniu do modeli z 2012 roku.

 

Piszą często o czerni, która jest szara ale przyznam, że jest z tym kłopot tylko przy ustawieniach fabrycznych. Mi po kilku minutach czerń zrównała się z modelem HX85 z którego przechodziłem na W8. Mam 42" ale wydaje mi się, że przy modelu 47" powinno być tak samo.

Do gier input lag jest mały w trybie GRA. Procesor grafiki na prawdę mocny. Jestem ciekaw czy zmienili coś w nim w porównaniu do modeli z 2012r?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...