Skocz do zawartości

Która z płyt do i5-4670K


Recommended Posts

Nie ma czegos takiego jak "dobry zintegrowany dzwiek"!!! wbijcie to sobie do glowy!!!

 

btw plyty ktore podales nie wiele sie roznia, maximusa od razu bym wywalil poniewaz nie ma sensu placic tyle za bajery ktorych i tak sie nie bedzie uzywac, wiec zostaje extreme4 i gryphon, osobiscie bral asusa ze wzgledu na 5letnia gwarancje a takze dlatego, ze nie mam zaufania do asrocka

Link to post
Share on other sites

Ja powiem z własnego doświadczenia: Asrock przy AMD działał świetnie, przy Intelu był bardzo "wybredny" co do pamięci. W ogóle nie widział pamięci, które dwie Gigabyte i Asus obsługiwały bez problemu. Co do dźwięku to Asrock ma certyfikat THX. I tyle jeżeli chodzi o różnice. Dobry dźwięk to Asus Xonar albo Sound Blaster X-Fi (przy czym Xonar mniej problematyczny przy instalacji) 

Ale jeżeli masz pamięć "firmową" (Corsair, Geil czy Patriot itd.) nie powinno być problemu. 

Na pewno są to dobrze wyposażone płyty w dobrej cenie

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście jestem posiadaczem z87m extreme4 i jeszcze się na niej nie zawiodłem, a staram się wykorzystać ją w 100% sprawdzam prawie wszystkie opcję, jedyne czego może komuś brakować to pci lub pci-e 2x np na dysk ssd, ale jeżeli ktoś na to nie patrzy to jest to bardzo dobra płyta, jest sporo przydatnych funkcji a karta dźwiękowa radzi sobie bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

A co do tych pamięci to ja posiadam patriot viper 3 które płyta odrazu widziała nawet zasugerowała żebym zmienił ułożenie kości(mój błąd przy składaniu myślałem że banki są jak w ivy co drugi) a znajomy korzysta z pamięci ale nie wiem jakiej firmy znalazł jakieś tanie i kupił i płyta też bez problemu je widziała, może kiedyś tak ale na chwilę obecną płyty asrocka moim zdaniem są lepsze od msi a ustępują tylko płytą asus(w niewielu przypadkach) i evga.

Osobiście uważam że Za asusa przepłacisz a i tak nie wykorzystasz jego możliwości

 

Edytowane przez monkey65
Link to post
Share on other sites

Komputer głównie będzie służył do grania jakiś BF3, i kilka gier sieciowych, oraz do obróbki w programach projektowych typu AutoCAD z podpiętymi dwoma monitorami 24" 16:10. Płyta ma umożliwiać SLI żeby później rozbudować o drugą kartę mój teoretycznie przewidziany budżet to ok 5000 na samą skrzynię zależy mi na w miarę małej obudowie bo nie mam miejsca na klasyczną skrzynię a i wychodzę z założenia że normalna skrzynia to marnowanie miejsca, bo i tak nie włożę tam np. 5 dysków, od tego mam serwer.

Link to post
Share on other sites

No to Uwierz mi asrock będzie idealny, tani, wszystkie potrzebne funkcje, dobra jakość wykonania, porządne komponenty ;)

A jak masz ograniczony budżet to te 200zl lepiej dołożyć do karty albo dysków albo np chłodzenia konkretnego niż wydawać na funkcję o których istnieniu nawet nie będziesz wiedział

Link to post
Share on other sites

 

Romek89   w twoim zestawie brakuje zasilacza, co z nim?Dysk wolałbym WD BLUE, jest troszkę trwalszy. Pamięci możesz wziąć 2x4 GB zamiast w jednej kości np. takie  http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/  . Karta graficzną lepiej wziąć z lepszym chłodzeniem czyli Gigabyte GeForce GTX 760 OC w SLI to ważna sprawa. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

@up Zgadzam się. Płyty Gigabyte są też dobre. Mam drugą i nie narzekam. 

Co do obudowy, jeżeli planujesz dwie karty, to duża obudowa może być użyteczna, by mieć nieco cichego przeciągu, a nie małego wyjca z wentylatorami na pełnych obrotach by schłodzić dwie karty. Chyba że planujesz LC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...