Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mirinda,

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym wymienić swojego HD7770 na coś lepszego, czy przy takiej specyfikacji :
- Gigabyte 970-DS3
- AMD PHENOM II x6 1045T
- Zasilacz : LITEON 500W
- 4gb ram DDR3 1333mhz

Jest sens zmiany? Czy lepiej zainwestować w lepszy procesor?
Kwota jaką posiadam to 700zl, zastanawiam się nad Radeonem HD7870,  czy przy wymianie poczuje duży wzrost wydajności, czy lepiej sprzedać płytę z procesorem i kupić coś na platformie intela i zostawić tę kartę co mam teraz.
 

Link to post
Share on other sites

Jakieś powody wymiany? Wiesz w ogóle co to za zasilacz? Zasilacz jest dobry, trzyma napięcia, nie miałem z nim nigdy problemów, a myślę że to 500w na tego radka powinno wystarczyć.

Edytowane przez toxico
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że maksymalne OC jakie mogłem zrobić to 3,2, więcej komputer się wiesza, myśle problem leży w tym że mam jedną kostkę ram, a nie 2x2gb. Czy GTX 660 nie jest słabszy wydajnościowo od hd 7870? Do tego bodaj żre więcej prądu.
 

Link to post
Share on other sites
grafika bierze jakiś 175w procesor 95w

To o jakiej ty grafie mówisz? 

 

TDP HD7870 175W a GTX'a 660 140W a NV będzie działał ok. 7-10% wydajniej niż jakikolwiek Radeon bo sterowniki zielonych lubią wielordzeniowe procki wiec do twojego proca tylko Nvidia.

Pozatym obydwie karty mają podobną wydajność 10% na kożyść radka ale stery NV przy twoim cpu to nadrobią. 

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Wiesz, jeżeli uważasz, że ci wystarczy to się przekonasz, jeżeli tak nie musisz wymieniać, a jak nie no to wiesz co trzeba.

Po pierwsze, przeczytaj ten temat, chłopaki się już trochę napisali http://forum.benchmark.pl/topic/64592-amd-radeon-7870-vs-nvidia-geforce-gtx-660-nie-ti/

Ja ci polecę GeForce 660, możesz przejrzeć jeszcze testy

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_radeon_r9_270x_modele_niereferencyjne?page=0,0

http://www.abload.de/img/b319ux4mss88.png


Jak widzisz o twojej obecnej karty do np. 660 jest około 25 % wydatniejszy.

Link to post
Share on other sites

Posłuchaj z twoim procesorem lepszą wydajność osiągniejsz majac kartę od Nvidi a polecanie do 6 rdzeniowego procesora karty AMD to bezsens.


Przejrzyj to jak zachowują się karty AMD i NV na 4 rdzniowym core i7

http://pclab.pl/art55238-8.html

Obejrzyj test i zobacz różnice 

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Szkoda mi dokładać tyle pieniędzy skoro i tak gram na rozdzielczości 1280x1024, do tego słyszałem że Point Of View są wadliwe, nie wiem czy to prawda, ale nie chcialbym wylozyć 800zł na kartę która nie pożyje nawet 3 lat.

Link to post
Share on other sites

A wydajnosc zwykłej R9 270? Chciałbym jak najbardziej zaoszczędzić, a tego R9 270 mogę mięc za ok. 580zł. Chodzi mi o to czy będę widział aż tak duża różnicę między 7870, R9 270X a R9 270.

Edytowane przez toxico
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Najlepiej żebyś kupił Gtx'a 660 jak chcesz zaoszczędzić jest za 650zł lub jak AMD to 7870xt podałem ci link gdzie można go tanio dostać. A R9 270 to trochę ponad przeciętna karta i tyle :)

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Kartę zamierzam i tak kupić po świętach, może wtedy stanieją trochę i będę miał większy wybór. Tego R9 chciałbym kupić z  tego względu że dają BF-a 4, którego mogę tak naprawdę sprzedać za ok 70zł, z tego co wyczytałem jest on wydajnościowy trochę lepszy od proponowanego przez ciebie GTX-a 660.

Edytowane przez toxico
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...