Skocz do zawartości

jaka lumie wybrać ? 920?820? czy może coś innego


Recommended Posts

Wyższe Lumie od 720 w góre grają bardzo dobrze - z a-Jays'ami grają na poziomie dobrych odtwarzaczy MP3. Na głowę biją jakością HTC Beats Audio - w przeciwiestwie do BA nie podbijają ordynarnie basów. 

 

Lumia jest jednym z lepiej grajacych telefonów - do mojego odtwarzacza HiFiMan brakuje - ale iPod'a czy iPhone nie muszą sie wstydzić. Dobra jakosc dźwieku. 

 

 

//e

ORT

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Ravir. Lumie graja bardzo dobrze, ale.. W kazdej recenzji One czytam, ze to jeden z najlepszych jak nie najllepszy smartphone pod katem muzycznym. To jest zastanwiajace, bo sam wybieral aktualnie smartphone, a sprawdzic jak to gra nie ma zbytnio jak. Moze jest ktos kto sluchal One/G2 i porownywal to do lumi?

Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie kto słucha z wbudowanych głośników. Tam nie ma nic prócz jednego-dwóch wysokotonowych z membraną jak w dokach, więc co się zachwycać?

Najwyższy poziom dźwięku oferuje iPhone i nie ma tu o czym mówić. Świetny neutralny, może czasem lekko ocieplony i wyważony dźwięk. Każde słuchawki z niego zagrają włącznie z D7100 i kilkoma hi-endowymi słuchawkami. W bonusie impedancja koło 0,97Ohm. Żaden smart nie może się równać, najbliżej jest chyba (jak dla mnie) HTC One. Nexusy, Xperie, Samsungi to albo ciepłe kluchy, albo suche jak wiór.

Link to post
Share on other sites

NIE - iPhone NIE oferuje najlepszego dźwięku :) to mit - Apple do ŚREDNIEGO telefonu dołączył ŚREDNIE słuchawki - całośc tworzy przyzwoitą parę. :) Tymczasem konkurencja do słabo / średnio słabo grających telefonów dawala bardzo kiepskie słuchawki lub wzorem HTC i Beats Audio orydynarnie podkręcała basy. Stąd - MIT - jakości iPod / iPhone - miałem piewszego iPod'a oraz iPhone - i majacy dwa lata więcej iRiver oraz Cowon - grały 10x lepiej niż Apple. I kosztowąły o połowe mniej :) :)

 

Nowe Lumie od 720 w góre mają zblizony dźwięk do iPod/iPhone - grają bardzo dobrze jak na telefon czy średniej klasy odtwarzacz MP3 - po dołożeniu dobrych słuchawek tworzą bardzo dobrą parę. Jak chcemy mieć High End - to wystarczy zrobić to co ja - kupić dobry odtwarzacz MP3 jak przykładowo mój HiFi Man 601 na DAC'u Philips TDA1543 - do tego równie dobre słuchwki i zaprzyjaźnić się z bezstratnymi formatami jak FLAC. I mamy jakość. Wersja  Dla "hardcorów" :) HiFi Man 901 za 5000 zł + drugie 5000 na słuchawki i za okrąglutkie 10000 PLN'ów cieszymy sie absolutnym dźwiękiem. :) Straszne ceny? Cóż - własnie kupiłem okazyjnie dwie pary lamp Sophia Electric 300B - za 2600 żł - i to była okazja. :) :) Muzyczny Hi End i jakośc kosztuje.

 

Inna sprawa, że jak słuchamy MP3 - to nie można mówić o jakosci :) wystarczy spokojnie średni sprzęt. Stąd na codzień nie urzywam kosztującego 900 zł HiFi Man'a i równie drogich słuchawek - ale Lumii 720 i kosztujacych 400 zł a-Jaysów. I do słuchania w autobusie czy spaczerze wzupełności wystarcza. :)

Link to post
Share on other sites

Up. Wybaczcie. Faktycznie nie zrozumielismy sie . Chodzilo o sluchanie na sluchawkach. Problem w tym, ze mam wiele piosenek w formacie FLAC.

A nie mam zbytnio gdzie porownac dzwieku. Co do Htc One. Znajomy ma Htc Sensation Xe i gra to w miare jak na telefon z przed prawie 2 lat. Ba. Powiedzialbym, ze nawet lepiej niz te obecne z sredniej/wyzszej polki.

No i zastanawia mnie jaki poziom wzgledem lumi np 920 , g2 i innych flagowcow prezentuje One. Czytalem o g2 i gra podobno zbyt cicho, ograniczenia glosnosci, a wiadomo ze przy lepszych sluchawkach trzeba podglosic(mowie o normalnych sluchawkach a nie pchelkach)

Edytowane przez warnisty4321
Link to post
Share on other sites

Ograniczenia głośności często wynikają z przepisów :) w EU czy USA sa normy i producenci często ograniczją głośność - najczęściej wystarcza programowo "odblokować" i mamy głośniej.

 

Drugą mozliwoscia jest to, że słuchawki TEZ potrzebują ogolnie pojętej "mocy" :) wiele telefonów ma dobrane wzmacniacze pod wąski zakres impedancji lub nie mają dobrej wydajności prądowej - jak podłączymy słuchawki, które wymagają większej mocy to nic dziwnego, ze graja slabo i cicho.

 

Ja osobiscie polecam słuchawki dokanałowe - wiem, nie sa dal wielu wygodne - ALE maja dwie wielke zalety : nie wymagają dużej głośności oraz mają zwykle dobry dół - bo na nausznych słuchawkach znacnzie trudniej jest uzyskać czysty i poprawny dół - trzeba mieć duże przetworniki - a te wymagają większej mocy.

 

HTC One nie słuchałem, znajomy go ma, ale używa słuchawek za 100 zł :) :) twierdzi, że mu to wystarcza - porównywałem modele HTC zwłaszcza te z Beats Audio : i doszedlem do wniosku, że graja bardzo średnio, podbito basy - co w połączemiu z słabymi słuchawkami daje efekt - jak ktoś nie miał dołu i nagle go dostał to się podnieca :) ale ten dół to można sobie podciągnąć zwykle na korektorze.

Link to post
Share on other sites

NIE - iPhone NIE oferuje najlepszego dźwięku :) to mit - Apple do ŚREDNIEGO telefonu dołączył ŚREDNIE słuchawki - całośc tworzy przyzwoitą parę. :) Tymczasem konkurencja do słabo / średnio słabo grających telefonów dawala bardzo kiepskie słuchawki lub wzorem HTC i Beats Audio orydynarnie podkręcała basy. Stąd - MIT - jakości iPod / iPhone - miałem piewszego iPod'a oraz iPhone - i majacy dwa lata więcej iRiver oraz Cowon - grały 10x lepiej niż Apple. I kosztowąły o połowe mniej :) :)

 

Nowe Lumie od 720 w góre mają zblizony dźwięk do iPod/iPhone - grają bardzo dobrze jak na telefon czy średniej klasy odtwarzacz MP3 - po dołożeniu dobrych słuchawek tworzą bardzo dobrą parę. Jak chcemy mieć High End - to wystarczy zrobić to co ja - kupić dobry odtwarzacz MP3 jak przykładowo mój HiFi Man 601 na DAC'u Philips TDA1543 - do tego równie dobre słuchwki i zaprzyjaźnić się z bezstratnymi formatami jak FLAC. I mamy jakość. Wersja  Dla "hardcorów" :) HiFi Man 901 za 5000 zł + drugie 5000 na słuchawki i za okrąglutkie 10000 PLN'ów cieszymy sie absolutnym dźwiękiem. :) Straszne ceny? Cóż - własnie kupiłem okazyjnie dwie pary lamp Sophia Electric 300B - za 2600 żł - i to była okazja. :) :) Muzyczny Hi End i jakośc kosztuje.

 

Inna sprawa, że jak słuchamy MP3 - to nie można mówić o jakosci :) wystarczy spokojnie średni sprzęt. Stąd na codzień nie urzywam kosztującego 900 zł HiFi Man'a i równie drogich słuchawek - ale Lumii 720 i kosztujacych 400 zł a-Jaysów. I do słuchania w autobusie czy spaczerze wzupełności wystarcza. :)

Drogi kolego, chyba się nie zrozumieliśmy.

 

iPhone JEST lepszy od reszty smartfonów obecnych na rynku i tego nie da się podważyć.

 

Miałem AKG K545 (w sumie jako pierwszy w PL), CAL!, wysokie modele Shure, D1100 i podobne - iPhone 5 moim zdaniem zagrał lepiej nawet od iModa, który jest wychwalany pod niebiosa. Sama prezentacja, klarowność, scena, naturalność i pełen powietrza dźwięk sprawdza się w przypadku 80% słuchawek z low i mid endu. Mocy ma aż nadto, ostatnio ktoś D7100 pod nie podłączył i nie była nawet na maks. głośność. 

 

 

Racja, to nie HifiMan, ale szczerze mówiąc, gdybym miał kasę na 901, to nawet bym na niego nie spojrzał. AK100/AK120 prezentuje zupełnie inne, lepsze cechy. Do tego z Grado, He-400 zagra świetnie.

 

 

Niedługo przyjadą do mnie Momentum, HP100 (które na Black Pearl się wydawały zamulone), K550 i chyba NAD Viso HP50. Kładę stówkę, że iPhone/iPod się z nimi najlepiej sprawdzi.

 

Jestem niezmiernie ciekawy co za tor i sprzęt masz, że potrzebne Ci są takie lampy. :))

 

 

 

TC One nie słuchałem, znajomy go ma, ale używa słuchawek za 100 zł  :)  :) twierdzi, że mu to wystarcza - porównywałem modele HTC zwłaszcza te z Beats Audio : i doszedlem do wniosku, że graja bardzo średnio, podbito basy - co w połączemiu z słabymi słuchawkami daje efekt - jak ktoś nie miał dołu i nagle go dostał to się podnieca  :) ale ten dół to można sobie podciągnąć zwykle na korektorze.

Serio? Nie wiem czy zapoznany jesteś z firmą Beats i nie wiem, czy wiesz jaki poziom sobą reprezentuje, ale włączenie tego ficzera, to najgłupsza rzecz jaką można zrobić.

 

One gra bardzo fajnie, ale trochę ocieplonym i kluchowatym brzmieniem.

 

 

Wcale nie musimy słuchać we FLACkach, żeby usłyszeć zmiany. Wystarczy dobrze zmasterowana płyta w formacie Ogg 192kbps. 

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

OGG może być stratnym kodekiem - bo w zasadzie to kontener :) - Ja wolę FLAC. Jak mam się bawić w stratne kodowanie to mam MP3.

 

Znam Beats Audio - i to to pokazali z HTC nie świadczy o nich dobrze :) - ale nie ma się co dziwić, w końcu jak by do telefonu dali topowy sprzęt to cena by była z kosmosu.

 

 

Robię wzmacniacz, klasyczny Push-Pull :) juz kolejny, ten ma być moim Magnum Opus :) do tego stopnia, ze zalatwiłem sobie hebanowe deski, z których zrobię obudowę. :) do tego zero krzemu :) nawet prostownik realizuje na lampach - jako wskaźnik wysterowania użyję lampy EM84. całość bez regulacji, jedynie głośność i tyle.

 

Jako źródełka używam stareńkiego, poexpozycyjnego Accuphase DP 78, którego kupiłem z 4 lata temu za śmieszne pieniądze - ma porysowaną w kilku miejscach obudowę, ale po za tym jest sprawny,.z racji tego, ze mam Kino Domowe Denon'a i mam sentyment do tej marki,  :) nie dawno nabyłem po dość okazyjnej cenie nówkę Denon DCD-2020AE, moim marzeniem jest Accuphase DP-700, TAD-D600 lub MBL 1621A ale cena jest jakby zaporowa, może jak trafię w Lotto szóstke to wtedy.

 

Jako kolumny "odsłuchowe" mam Cabasse KI - a do Kina Domowego mam podłączone zwykłe, Wharfedale Diamond'y 9 serii, nic w sumie ambitnego, ale umówmy się, do Kina Domowego są więcej niż wystarczajace, małą imprezę też nimi "napędzę" :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

To nie lepiej było pakować sie w kolumny DIY? Poza tym ja bym wykorzystal to do czegoś ambitniejszego, ale co kto woli. ;)

 

HTC ma umowę z Beats audio, bo młodzi na to lecę. Zapłacili tylko za logo, bo reszta to podbity korektor.

Link to post
Share on other sites

To co mam zostało dopasowane do mojego mieszkania - najlepiej gra. DIY w przypadku kolumn mnie nie pociąga, lubie się "grzebać" w elekrtonice, ale kolumny mnie nie pociągają :) jak skończe wzmacniacz i będzie tym co chcę, to może się wezmę za kolumny. Mam znajomego, który jest swietny w kolumnach i może razem cos wymyslimy - choć nie bardzo mi się chce - to pamiątka po zamieżchłych czasach tj. lata przełomu 80/90 :) popełniłem wtedy kilka kolumn - ale podyktowane brakiem możliwości kupienia czegos sensownego :) - w zasadzie to nic nie mozna było kupić. Pamiętam, jak stałem od 4 rano pod Unitrą by kupić glośniki Tonsil, zwrotnice i pudła robiłem sam. Jak pojawiły się kolumny różnych firm to przeszło mi robienie kolumn. :)

 

Mam dość unikalną akustykę mieszkania - i obawiam się, ze kolumny DIY się nie sprawdzą, z kumplem tesowaliśmy jego chyba z 15 róznych zestawów i była kicha - jak kupowałem kolumny to znajomy handlowiec umożliwił mi testowanie chyba ze 20 i tylko Cabasse zagrały idealnie, co ciekawe 4x droższe grały znacznie gożej - totalnym zaskoczeniem zaś był zestaw Kina Domowego Wharfedale - choć tani to o dziwo tez ładnie grają. :) Akustyka lubi płatać figle.

 

Co chcecie od Suba za 50 zł :) ważne by Bas burzył ściany a Wysokie kruszyły kamienie w nerach i plomby w zębach :) :)

Jak się słucha Umca-Umca w MP3 i 128 kb/s to i sub za 50 zeta wystarczy :) w końcu jak puszczamy muzę z telefonu na głośniku telefonicznym  w autobusie - to nie mamy chyba wygórowanych ambicji? Prawda?

 

A później odpalamy HTC Beats Audio i się dziwimy że lepiej gra. :) :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...