Skocz do zawartości

jaka byłaby najlepsza karta graficzna do tego zestawu


Recommended Posts

witam,

 

Panie, Panowie

doradzcie jaka karta byłaby najlepsza do tego zestawu:.

 

procesor - DualCore Intel Pentium D 945, 3400 MHz (17 x 200)
płyta główna - Dell OptiPlex GX620
chipset - Intel Lakeport-G i945G
ram - 2038 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

PSU - 280 W

 

i obudowa leżąca SLIM tak więc karta musi być "połówkowa".

 

tak, wiem, zestaw archaiczny ale użytkownika obecnie nie stać na wymianę.

A karta zintegrowana nie daje rady :)

 

 

będę wdzięczny za okazaną pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam

W twoim zestawie problemem największym jest moc zasilacza.

Z doświadczenia wiem że płyty w komputerach biurowych zazwyczaj wytrzymują niewiele więcej ponad gwarancję.

Ale jak chcesz dalej modernizować to podaje dwa typy:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6450-1gb-ddr3-64bit-dvi-vga-hdmi-box-hd-645x-znh2-397462/

 

Troszkę wydajniejsza - ale czy warto ?

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-hd6570-2gd3-l-541658/

 

Powodzenia

 

W takim wynalazku polecam od czasu do czasu wyczyścić środek zasilacza + wentylatorek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta powinna być AMD bo proc 2 rdzenie i ciągną mniej prądu a zasilacz słaby.

Z doświadczenia wiem że Pentium 4 i podobne lepiej chodzą na radkach niż geeforcach.

Do tego proca najlepszym wyjściem (może troszkę na wyrost ale ceny używek ok) kupić używkę HD5670 DDR5 za jakieś 150zł ale znowu nie wiem co to za zasilacz i nie wiem czy znajdziesz low profile. Dlatego można by kupić coś HD6450 DDR3, HD6550, HD6570. Wszystko zależy ile masz kasy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do czego ma służyć komputer ? Może warto było by pomyśleć nad wymianą obudowy na ATX i Zamontowanie normalnej karty ?

 

Karty low-profile są zazwyczaj słabej wydajności co najwyżej do wyświetlania obrazu.

 

PS. Dobrą inwestycją była by zmiana procesora na Core 2 Duo (oczywiście jeżeli płyta obsługuje) który pobiera mniej prądu i jest znacznie chłodniejszy przy czym wydajniejszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do czego ma służyć komputer ? Może warto było by pomyśleć nad wymianą obudowy na ATX i Zamontowanie normalnej karty ?

 

Karty low-profile są zazwyczaj słabej wydajności co najwyżej do wyświetlania obrazu.

 

PS. Dobrą inwestycją była by zmiana procesora na Core 2 Duo (oczywiście jeżeli płyta obsługuje) który pobiera mniej prądu i jest znacznie chłodniejszy przy czym wydajniejszy.

Tak byłoby najlepiej.

Tylko jak poszukasz więcej to płyta nie trzyma się standardu ATX + obudowa + zasilacz - czyli wszystko do wymiany.

Czyli do wykorzystania zostaje procesor ( polecasz wymienić na C2D) - czyli do wymiany.

Pamieć DDR2 _ale czy warto się pchać DDR2 (moim zdaniem dla samej pamięci w tej chwili nie warto) - czyli do wymiany.

Dochodzimy do miejsca w którym pozostaje z zestawu  HDD + Nagrywarka -które można wykorzystać przy budowie nowego.

 

Czy zastosowanie karty pokroju 6450 lu 6570 ma sens?

Wszystko zależy do czego będzie wykorzystywany komputer.

Jeśli w jakieś proste gierki to tak ( o ile stan podzespołów zwłaszcza kondensorów jest dobry).

Wydajność każdej z ww kart jest dużo wyższa niż ta zintegrowana w chipsecie Intela. 

 

Jeśli komp ma służyć do grania w nowe tytuły to lepiej zbierać od razu na nowa platformę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...