Skocz do zawartości

Tania karta graficzna do starego zestawu.


Recommended Posts

Witam wszystkich(pierwszy post a ja już proszę o pomoc :( ) potrzebuje pomocy w doborze karty graficznej do mojego starego już PC. 

Moja konfiguracja

Płyta główna DFI LanParty NF4

Procesor AMD ATHLON 64 X2 4800+ @2.8

Ram 1,5GB

 

Aktualnie mam kartę Radeon x1650 512Mb DDR2 128bit 

 

Zasilacz nie markowy 450W. 

 

I tu rodzi się moje pytanie czy opłaca się wymienić kartę graficzną w tym zestawie. Z góry dziękuje za pomoc :) 

Link to post
Share on other sites
Gość Ingvarr

Skoro zasilacz nie jest markowy to zgodnie z tym, co polecają moderatorzy to jego wymiana na coś porządnego bo może wybuchnąć lub spalić całego peceta - a wtedy kicha :wariat:

Tak, do Athlona 64 x2 po jego podkręceniu do @3.0Ghz maksimum moim zdaniem to HD4850 ale lepiej HD5770 / HD6770 ze względu na obsługę DX11 oraz mniejszy pobór prądu, niższe temp i teoretycznie większą ciszę. Można też pomysleć o GTS450 z DDR5, które jest lekko słansze niż HD6770 a trochę wydajniejsze niż HD4850.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam że nie odpowiedziałem od razu. Zasilacz to dokładnie NexTherm 460W. (Przy okazji poszukiwania informacji na temat zasilacza dowiedziałem się że moja obudowa to High-end(z roku 2006 :D) to tak tylko dla przechwałek :) ). Wracając do tematu PC to może jest coś co bardziej podniesie jego wydajność w budżecie do 600zł. 

Link to post
Share on other sites

możesz poszukać jakiegoś hd6670/5670 na ddr5, obecnie na sterownikach 13.x te karty dostały małego kopa, kiedyś hd5670 był lekko  z tyłu za hd4850, teraz już ta różnica się zatarła, poza tym do Athlona x2 64 będzie jak znalazł (jako ciekawostkę napiszę, że kolega na hd5670 low w 1280x720 przeszedł Crysisa 3 i miał średnio 25-30 kl/s :)

http://www.youtube.com/watch?v=65bz5K3qFww

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że mimo słabego procesora możesz skusić się na Radeona 5770, dużo ludzi może się ze mną nie zgodzić ale ja osobiście jestem zwolennikiem [ w grach oczywiscie  ] słabszy CPU mocniejsze GPU.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...