Skocz do zawartości

Jak zasilacz kupić do tego sprzętu?


Recommended Posts

Tak jak w temacie, mam komputer od tygodnia. Okazało się że wybrałem za słaby zasilacz (ATX Core 450W) podczas gry obraz się wyłączał a komputer dalej chodził.. Jaki zasilacz polecacie do tego sprzętu?

Obudowa: Obudowa Zalman Z9 PLUS 

System: Microsoft Windows 7 Home Premium
Procesor: Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz
Karta Graficzna: Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB
RAM: Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Cena nie większa niż 220 zł. :)

Link to post
Share on other sites

Tylko jak! Najdziwniejsze jest to że robiłem testy FurMarkiem temp podchodziła na max 60 stopni, a jak podczas gry znika obraz temperatura 30-35 stopni max.. :) Nie dziwne? :]


zobacz to np. zdjęcie robione po 5 minutowym teście w FurMarku

http://i43.tinypic.com/qqwktd.jpg

Link to post
Share on other sites

Radziłbym się wstrzymać z kupnem nowego zasilacza,dopóki nie upewnisz się na 100 %,że to jego wina.

Tak jak pisał kolega wyżej 450tka powinna tu bez problemu dać radę.

Posprawdzaj czy wszystko jest dobrze podłączone,ewentualnie oddaj do sklepu,aby to zrobili :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Upewnij się czy to nie z kartą/płytą masz problem...

bo zestaw z tą kartą w testach pobierał 291W ... a Twój zasilacz ma 408 W na linii 12V...

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-270-test/strona/21202.html?

Na dodatek ten pobór był mierzony na zestawie z i7 i to starszej generacji.

Nowa generacja (Haswell) znacznie zredukowała pobór energii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak gry szczególnie multiplayer, grałem dopiero 2 i tylko 1 się zawsze wyłącza.. znika obraz głos z gry też, ale głos kolegów z tsa zostaje :D Przycisk w obudowie "OFF" nie dziala wtedy 


To jak rozebrać obudowę i co robić?


hmmm? jak pospraawdzać te połączenia? i jakie?

Link to post
Share on other sites

Najpierw sprawdź czy kartę graficzną masz dociśniętą do slotu, następnie czy wtyczki od zasilania przy karcie graficznej są włożone, dociśnięte. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj przełożyć kartę graficzną w następny slot PCI-E

Link to post
Share on other sites

Komputer mam od 7 dni, format był przedwczoraj, najnowsze stery są, zaraz zobaczę jak w obudowie jest.


Otworzyłem obudowę, nic dziwnego mnie tam nie zastało.. (może dlatego że się za bardzo nie znam) karta dobrze wpięta. 

Ale obok wejścia PCI jeden ubrany kabel nie był nigdzie podłączony reszta była  nie wiem czy to tak ma być i gdzie to połączyć jeśli trzeba ;) http://i40.tinypic.com/2qd0bp5.jpg

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś grać na integrze?

Wtedy też występuje ten problem?

Kiedyś były problemy z 270x od Gigabyte'a bo miały za wysokie standardowe zegary i ich obniżenie rozwiązywało problemy ze stabilnością :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...