Skocz do zawartości

Bardzo ciche chłodzenie CPU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Pepis,

Recommended Posts

Hej,

 

Stwierdziłem, że mam dość ciągłego hałasu z mojego kompa i muszę coś z tym zrobić. Spora część szumu, jak się domyślam, jest generowana przez box-owe chłodzenie procesora. I tutaj pojawia się moja prośba do Was:

 

Jakie będzie najcichsze chłodzenie powietrzem? Nie chcę inwestować w chłodzenie wodne. Nic nie podkręcam ani teraz, ani w przyszłości.

 

Moja uwaga padła na Be quiet! Dark Rock 2. Czy znajdę coś cichszego w cenie ok 250 zł?

 

Mój sprzęt:

- obudowa Zalman Z9 U3

- procek i5-3470

- płyta MSI B75A-G43

- Gigabyte GTX660


Znalazłem jeszcze Noctua NH-U14S. Cena wyższa o ok 40 zł, ale może warto?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli ma być najciszej to możesz kupić macho. Możesz nawet ściągnąć z niego wentylator bo przy twojej obudowie procek nie będzie miał za ciepło, ale obiecuję ci że ten wentylator jest ultra cichy bo sam go mam, ale na innym coolerze.

Edytowane przez untited898
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie będzie żadnego OC to po co wydawać tyle kasy na chłodzenie? Np taki Fortis wystarczy w zupełności a wentyl ma cichy, poza tym i tak nie podkręcasz to wentyl nie będzie miał za dużo powodów do rozpędzania się.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc :) Najpewniej wezmę Macho, jeśli tylko znajdę go w którymś sklepie. Fortis rzeczywiście jest trochę tańszy, ale jednak wolę dołożyć i mieć 100% pewności że ten hałas się skończy ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...