Skocz do zawartości

Note 3, Xperia Z1 czy Nexus 5


Recommended Posts

Dla mnie LG G2 najlepszy i nie aż taki drogi w stosunku do cen jakich telefonów podałeś a Nexus 5 to taka troszke okrojona wersja G2 .

Dlaczego uważasz, że okrojona wersja? Nie każdemu są potrzebne te funkcje, które są w G2 dostępny, tak samo jak aplikacje. A jeśli ktoś tego potrzebuje to ściąga z Google Play. Ja bym wolał mieć wybór co chcę mieć w telefonie i co będzie mi zabierać w nim pamięć. W nexusie Ty decydujesz co chcesz, w G2 i wszystkich innych smartfonach mamy tak naprawdę wciskane wszystko na siłę i niepotrzebnie zajmuje tylko cenną pamięć. Takie jest moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Lg G2 ma  kilka przewag nad Nexusem 5 to są:

 

Lepszy czas pracy na jednym ładowaniu baterii

Bezdyskusyjnie lepszy aparat

Po podłączeniu pendriva do Nexusa 5ki przez OTG telefon odczytuje tylko pliki PDF,a G2ka  nawet myszkę,pliki wideo i tp.

 

A co do Note 3,to on ma też kilka zalet to są:

3 GB RAMu

32 GB pamięci wewnętrznej + slot pod micro sd do 64 GB

Wymienna bateria,jak często ładujesz i rozładowujesz baterie, to z czasem ona traci swoi właściwości i tak po około roku musiałbyś dokupić nowsza baterie.I tu przychodzi możliwość wymienić baterii samodzielnie.

Bardzo dobry aparat,który niszczy Xperia  Z1kę posiadające pseudo 20 MP!!!

Link to post
Share on other sites
 

przy tej klasy telefonach to trochę śmiesznie brzmi  :D

Muzyka, filmy, gry kilka plików i już nie ma wolnej pamięci.  :P  A jak do tego producent daje swoje aplikacje i nakładkę to tego miejsca jest jeszcze mniej. Przewaga jest taka, że inne urządzenia mają slot na karty microSD. Ale są przecież specjalne dyski w chmurze, więc to nie powinno stanowić problemu bo w smartfonie internet to raczej podstawa.

 

 

Po podłączeniu pendriva do Nexusa 5ki przez OTG telefon odczytuje tylko pliki PDF,a G2ka  nawet myszkę,pliki wideo i tp.

Bzdura, Nexus 5 odczytuje zarówno pliki PDF jak i myszkę czy filmy...

Link to post
Share on other sites
Bzdura, Nexus 5 odczytuje zarówno pliki PDF jak i myszkę czy filmy...

 

Czyta pliki, ale musisz rootować Nexusa albo kupić aplikacja która kosztuje 13 zł https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homeysoft.nexususb.importer

A w G2ce masz wsparcie przez OTG z pudełka...

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

 

 

Muzyka, filmy, gry kilka plików i już nie ma wolnej pamięci.    A jak do tego producent daje swoje aplikacje i nakładkę to tego miejsca jest jeszcze mniej. Przewaga jest taka, że inne urządzenia mają slot na karty microSD. Ale są przecież specjalne dyski w chmurze, więc to nie powinno stanowić problemu bo w smartfonie internet to raczej podstawa.

myslalem,ze Ci o RAM chodzi :P bo przy 2 GB już się nie trzeba martwic o nic ;) 

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to większość smartfonów trzeba ładować co noc, mało który wytrzymuje na cały następny dzień, a żeby nie rozładował się w jego połowie kiedy często nie mamy jak go podładować to najrozsądniej jest podłączyć go na noc. Niestety taka jest przypadłość nowej technologii, a może producentów?

Ale chodzi mi o to czy Nexus 5 wytrzyma cały dzień przy graniu przeglądaniu neta i tp?

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Nexus'a 5 i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o baterię to wytrzymuje od rana do powrotu do domu ok 21/22. Przez prawie cały dzień słucham muzyki, przeglądam internet i gram w gry. Bateria starcza na cały dzień. Marzeniem było by gdyby starczała jeszcze na następny, ale nie można mieć wszystkiego. Więc po powrocie do domu ładuję telefon na następny dzień słuchania muzyki, grania itd.

Link to post
Share on other sites

Dodam też coś od siebie. Posiadam LG G2 wersje Black Sea w wersji 32 gb i jestem z niego bardzo zadowolony. Po odpaleniu ekran mnie zaskoczył swoim odwzorowaniem kolorów, które są naprawdę żywe. Do tego efekt cienkich ramek powoduje że tak naprawdę czuje się jakby się trzymało sam wyświetlacz. Aparat robi naprawdę świetne zdjęcia, czy to w dzień czy późnym wieczorem w pomieszczeniu zdjęcia wychodzą bardzo dobrze. Co do baterii moim zdaniem jak na taki ekran 5,2" to naprawdę robi dobre wyniki.

Co do aplikacji które są tu upchane to fakt niektóre nie śa wcale potrzebne ale jest możliwośc ich odinstalowania. 

Do minusów zaliczam osobiście tył obudowy który jest śliski. Tutaj mogli już zastosować taki mat jak w LG 4X HD nom ale nie wszystko może byc pięknie;)

 

Też niecałe 4 tygodnie temu stałem przed wyborem Nexsus 5 , Note 3 i LG G2. Zrobiłem wybór szybka piłka i kupiłem LG G2 no i nie żaluje ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tez mam od wczoral LG G2

jedyny mi9nus ze sliski i delikatny

kupilem dzis Case SPIOGEN i po klopocie :)

http://img.myshopping.com.au/rsz400/cache/20709633/ED/49CC45EEBF9A76E4C960362E9217F6BCF4FB22.jpg?aHR_cDovL1d1dy3rYXBwc0EuY07tL0-lZGlhL0NhdGFsb0cvcHJvZHVjdC7sL0cvbGdfZzJfc0xpbWFybW7yXzAwMjNfbWV_YWxfc0xhdGUuanBnCS6yMDcwOTYzMy7FRC6_OUNDNDVFRUJGOUE1NkU_Qzk0MDM0MkU3MjE1RjZCQ_Y_RkIyMi3qcGcA

 

tylko nie brac czarnego bo jest na wysoki połysk i sie palcuje

ja mam ten w kolorze jak na zdjeciu

Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowałem się na Nexus 5 bo da mi to czego chce przydatne akcesoria i najnowszy system.

Jakie tam te przydatne akcesoria masz :P?

Nawet słuchawek łaskawie nie dodają do opakowania...

Ja z kolei mam Note 3 i też niczego sobie zastanawiałem się między wszystkim co na rynku ale jednak rysik dał przewagę N3.

G2 niestety troszkę za delikatne i w razie upadku na 100% wyświetlacz idzie w niepamięć dzięki malusieńkiej ramce.No ale powiedzmy sobie szczerze raczej każdy smartfonik z GG który spadnie się roztrzaska i tak i tak.

Link to post
Share on other sites

Polska premiera Nexusa 5 odbędzie się 8 stycznia 2014 roku.

 

http://www.spidersweb.pl/wp-content/uploads/2013/12/nexus5-lg-polska.jpg

 

Niestety jeszcze nie wiadomo z jaką ilością pamięci będzie w sprzedaży i w jakiej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...