Skocz do zawartości

Podkręcanie HD7850 do HD7870


Recommended Posts

Witam,

podkręciłem swojego radka HD7850 do poziomu 1050/1450 (czyli ,z tego co wyczytałem, wydajnościowo jest to poziom HD7870). Podkręcałem Sapphire Trixx. Obecne napięcie to 1,16 V, w stresie karta ma 57 *C, a w idle 33*C. Mógłby mi ktoś sprawdzić czy wszystko jest w porządku? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

 

http://i.imgur.com/9dhRwr5.jpg?1

 

 

Link to post
Share on other sites

Sam furmark wystarczy, a occt i 3dmarkiem nie warto zawracać sobie głowy, bo na nich (szczególnie na 3dmark) karta przejdzie stabilności z palcem w nosie, a w wypadku  furmarka prawdopodobnie wywali odrazu na starcie.

Najlepiej sprawdź furmarkiem na 30 min, możesz potem dla pewności zagrać w jakaś wymagającą gierkę bez vsync i wystarczy :).

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Sam furmark wystarczy, a occt i 3dmarkiem nie warto zawracać sobie głowy, bo na nich (szczególnie na 3dmark) karta przejdzie stabilności z palcem w nosie, a w wypadku  furmarka prawdopodobnie wywali odrazu na starcie.

Najlepiej sprawdź furmarkiem na 30 min, możesz potem dla pewności zagrać w jakaś wymagającą gierkę bez vsync i wystarczy :).

 

Zrobiłem 15 min test furmarkiem i oto co wyszło:

http://i.imgur.com/hy0zCaz.png

 

 

Edit:

Pograłem chwile w bf 4 i jakimś czasie gry pojawiły się pionowe paski. Co z tym zrobić? Podbić napięcie czy je zmniejszyć?

Edytowane przez Pieczarka_cal.PL
Link to post
Share on other sites

Mnie się bardziej wydaje że wina tych artefaktów leży po stronie furmarka parę razy zdarzyło się i u mnie, nie wiem szczerze mówiąc dlaczego tak się dzieje, ale jak uruchomisz ponownie kompa problem powinien zniknąć, więc być może problem może leżeć po stronie sterowników karty albo winą tych artefaktów może być nagrzewająca się sekcja zasilania karty.

Teoretycznie radki 7850/70 można woltować nawet do 1.3V - 1.35V (w zależności od jakiego producenta i wersji pochodzi karta).

Porada dla autora, możesz zmniejszyć woltarz albo zwiększ obroty chłodzenia gpu.

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Odkręcić trochę grafikę bo ją spalisz. Paski to zły znak. Ja tak załatwiłem identyczną grafikę jak Twoja.

Chyba właśnie trafiłem na jakąś słabą sztukę. Jak czytam na forach to do poziomu wydajności HD7870 (też od Sapphire) dobijają prawie wszystkie... Teraz jest ustawiona na 1010/1210 przy 1,14 V i działa stabilnie. W bf 4 w szanghaju ok 50 fps na wysokich.

 

 

Teoretycznie radki 7850/70 można woltować nawet do 1.3V - 1.35V (w zależności od jakiego producenta i wersji pochodzi karta).

Porada dla autora, możesz zmniejszyć woltarz albo zwiększ obroty chłodzenia gpu.

 

W poradnikach było żeby najlepiej nie przekraczać poziomu 1,25 V. 

Edytowane przez Pieczarka_cal.PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...