Skocz do zawartości

ASUS GTX770 przestał działać po 1 godzinie


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem z kartą graficzną.

 

   Po złożeniu nowego komputera pracował on około godziny po czym na ekranie monitora pojawił się komunikat o tym, że został on odłączony - po 3 sekundach obraz wrócił i znowu po 3 sekundach komunikat o odłączeniu. Po kilku takich czynnościach zawuażyłem na ekranie dymek od paska zadań z komunikatem o jakiejś awarii bądź błędzie sterowników nVidii (nie pamiętam dokładnie co tam było bo po chwili znowu otrzymałem komunikat o braku podłączenia). Zrestartowałem komputer i zaczęło się. Przy łądowaniu widziałem artefakty (czerwone poziome paski), rozdzielczość z fullhd zmieniła się na chyba 800x600, komunikaty o odł. co jakiś czas podczas ładowania pokazywały się jednak na pulpicie już nie! Po przejsciu do BIOSu zauważyłem, że jest on 'zdeformowany'. Wygląda tak: http://zapodaj.net/6917483913821.jpg.html a powinien tak: http://zapodaj.net/2d62e6906c983.jpg.html. Przeinstalowywałem sterowniki nVIDII, formatowałem cały dysk, podłączałem GPU pod oba PCIe 3.0 x16, odłączałem wtyki zasilania i nic. Obecnie mam usunięte sterowniki GPU i gdy podłączę kartę to nic się nie zmienia. Komputer ze zintegrowaną grafiką działa poprawnie i nic takiego nie ma miejsca, BIOS i wszystko jest jak być powinno. Karta nie była podkręcana ani nawet obciążana. Po złożeniu nowego kompa ściągałem podstawowe pliki i korzystałem z przeglądarki. Miałem zainstalowany CPUID i temperatury karty to około 30 stopni więc norma.

Tak wygląda zrzut ekranu po przejsciu do rozdz. ekranu gdy podłączony jest gtx770 http://zapodaj.net/cb6f4ec7e357f.jpg.html . Gdy zaś wyłączę kompa i odłączę kartę rozdzielczość sama ustawia się na 1080p.

Macie jakieś pomysły? Usterkę już zgłosiłem do morele i zawiozę im ją prawdopodobnie jutro jednak może wy macie jakieś propozycje jak można zaradzić ( może jest to jakaś błahostka, która nie jest żadną usterką/awarią tylko moim niedopatrzeniem.

 

PC:
3570k

msi z77a-gd55

Kingston 2x4GB 1600 c9 1,5V

Asus gtx770

Silentiumpc fortis

Thermaltake smart se 630W

Corsair 500r

WD Blue 500GB

 

To chyba na tylę, gdy mi się przypomni coś to zaraz napiszę!

 

*Korzystam z wejścia HDMI

*Podłączona jest prawidłowo ponieważ nad złączami 8pin i 6pin świecą się małe LEDy

Edytowane przez insader
Link to post
Share on other sites

Zakładam, że nie masz takiej opcji, żeby włożyć inną kartę i zobaczyć, czy działa? To by nam powiedziało na 100% z czym jest problem.

(A podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty, prawda?)

Hmm...dobrze by było, gdybyś jeszcze mógł sprawdzić inne wejście. Pewnie korzystasz z HDMI, ale mógłbyś też skorzystać z DVI. Nie masz chociaż przejściówki?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...