Skocz do zawartości

4890, gtx 260,gtx 275


Recommended Posts

WItam,

 

Nie wiem jaką kartę wybrać mam mętlik w głowie...

 

Gtx 260 (sp216) podobno można wykręcić do wydajności 275 gtx to prawda?

Jeżeli tak to od razu kupuje za 550zł i będę miał spokój.

 

4890 jest wydajniejsze od 260 i 275, a jak po OC będzie? (600zł-650zł)

 

Gtx 275 jest chyba dla mnie zbyt drogie (800zł)

 

 

Prosze w doborze kart

 

Pozdrawiam

 

Ps. 5770 z oc dorówna kiedyś 4890?:(

 

Ps. opłaca się q9550 i dd3 kupować w dzisiejszych czasach? chodzi o to że są stare już :o

Link to post
Share on other sites

WItam,

 

Nie wiem jaką kartę wybrać mam mętlik w głowie...

 

Gtx 260 (sp216) podobno można wykręcić do wydajności 275 gtx to prawda?

Jeżeli tak to od razu kupuje za 550zł i będę miał spokój.

 

4890 jest wydajniejsze od 260 i 275, a jak po OC będzie? (600zł-650zł)

 

Gtx 275 jest chyba dla mnie zbyt drogie (800zł)

 

 

Prosze w doborze kart

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. 5770 z oc dorówna kiedyś 4890?:o

 

Ps. opłaca się q9550 i dd3 kupować w dzisiejszych czasach? chodzi o to że są stare już :D

 

 

Witam, tak to prawda GTX'a 260 (SP216) można wykręcić do porównywalnej wydajności GTX'a 275 lecz będzie ona o "ciut" mniejsza. Radek 4890 jest porównywalny z GTX'em 275. Radeon 5770 dorównuje po OC radkowi 4890 :(

Link to post
Share on other sites

witam z tych kart ktore masz do wyboru to proponuje gtx-a 260 :D

jest wydajna a w porownaniu do 4890 jest cichsza i chlodzniejsza :P

sadze ze jezeli ja kupisz to bedziesz z niaj zadowolony :o

co do q9550 to faktycznie jest to juz stara konstrukcja ale w ciaz o ogromnej mocy!!! dlatego zalezy jezeli nie chcesz wymieniac mobo to mozna go kupic jeszcze sporo czasu pociagnie i nikt sie z ciebie nie bedzie smiac ze masz starocia :(

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak masz do wyboru gtx260 za 550zeta to nie zastanawiaj się i bierz jak zacznie brakować wydajność to podkręcisz i masz wydajność -/+ 4890/gtx275 , a co do procesora to lepiej zainwestować w stareńkiego q6600 za 350-400zł i będzie wydajność q9550.

Link to post
Share on other sites

Po OC GTX260 i HD4890 zrównują się ze sobą wydajnościowo, 275 jest od nich wydajniejszy.

Za 550zł nie ma się co zastanawiać.

 

Zakup DDR3 do jakiegokolwiek proca jest już opłacalny, ich ceny są niemal na tym samym poziomie co DDR2.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam HiS radeon 4890 I Cooler IV.Kręci się znakomicie.A GTX 275 się grzeje i moim zdaniem jest słabszy od Radeona 4890.Sam miałem gtx275 i przesiadłem się na tego radka.W grach miałem 20% wzrost wydajności a po OC zrównywał się z 5850 :oops:

 

EDIT: Okta15-tylko ten radeon był referencyjny.OD HiS masz lepsze kondensatory i sekcje zasilania i dużo mniejsze temperatury.Po za tym pierwszy raz widzę że gtx275 przegania 4890.W innych testach 4890 bił na głowę gtx275 w każdej grze..

Link to post
Share on other sites

Tylko, że 4890 podkręce bardziej niż gtx 260 ;)

Patrząc na liczby tak, ale procentowo to GTX260 kręci się lepiej.

 

Po za tym pierwszy raz widzę że gtx275 przegania 4890.W innych testach 4890 bił na głowę gtx275 w każdej grze..

GTX275? GTX260 przy OC obu kart jest tak samo wydajny nie mówiąc tu o 275.
Link to post
Share on other sites

HD5850 starczy na trochę dłużej choć gdy tylko wejdzie DX11 w większej ilości gier to niestety ale chcąc korzystać z wszystkich jego dobrodziejstw będziesz zmuszony ją wymienić na coś nowszego. Pozostaje pytanie czy warto dopłacać co najmniej 400zł do HD5850 względem GTXa.

 

Z dwójki GTX260 vs. HD4890 lepszym wyborem jest GTX.

Link to post
Share on other sites

Te dwie karty są wydajnością identyczne.W grach mają prawie takie same wyniki jak i po OC.DANNY 79 ja zapomniałem dodać, że po OC przegania GTX275 :) .To, że mam nieco ponad 300 wpisów to nie znaczy, że się nie znam.Niestety ale od dłuższego czasu to czerwone jest lepsze od tego zielonego ;) .Może i GTX480 jest nieco lepszy od 5870 ale to nie znaczy, że nvidia odzyska tron :D

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

GTX275 - mniejszy proces technologiczny od 280 a wykręcisz ładnie na GTX285....

 

Jeśli chodzi o moc obliczeniową i wypełnianie - TAK, jeśli chodzi o przepustowość pamięci, to NIE. 285 ma przeważnie montowane 0.77ns memorki, a jak wiadomo szerokość szyny jest tu 512bit. Jednak, jeśli tego nie brać pod uwagę to tak jest.

Link to post
Share on other sites

GTX275 - mniejszy proces technologiczny od 280 a wykręcisz ładnie na GTX285....

 

Jeśli chodzi o moc obliczeniową i wypełnianie - TAK, jeśli chodzi o przepustowość pamięci, to NIE. 285 ma przeważnie montowane 0.77ns memorki, a jak wiadomo szerokość szyny jest tu 512bit. Jednak, jeśli tego nie brać pod uwagę to tak jest.

275 ma bodajże 0,8ns i...eee...448bit? Mimo, że właśnie kupiłem to sam nie pamiętam.

Różnice są marginalne...biorąc pod uwagę cenę warto brać GTX275 i kręcić...zresztą nie trzeba bo to high-end poprzedniej generacji nV.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...