Skocz do zawartości

chłodzenie pod i5-4670K [250zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MatysB,

Recommended Posts

Jako, iż Macho BW jest niedostępne, szukam jakiegoś innego wydajnego chłodzenia pod i5-4670, obudowa to Fractal Define R4, miejsce na chłodzenie to około 180 mm.

 

Myślałem nad, ale to tylko sugestie jak ktoś ma inne pomysły to proszę podać

Raijintek EreBoss Be Quiet! Dark Rock Advanced Be Quiet! Dark Rock 2

Zalman CNPS14x

 

W sumie to nie ważna jest głośniość, bo jakoś te 10dB róznicy pomiędzy macho WB, a np. EreBoss w wyciszonej obudowie R4 nie zrobi za dużo, przynajmniej tak myślę.

 

Budżet to jakieś 230-250 zł, może być coś tańszego, bo nie będę robił OC pod 5 Ghz, tylko pod 4,5Ghz max jak szczęście dopisze :D, wiec prosiłbym o coś co wytrzyma w stresie te 4.5Ghz.

Link to post
Share on other sites

Coolery be quiet! nie są wydajne! Są ładne, efektywnie wyglądają i pasują pod wiele moddingów lecz do kręcenia są słabe i nieopłacalne.

 

Patrz za coolerami sprawdzonych firm tj.: Noctua, Polimatech, Thermalright czy Phanteks. To są mistrzowie wielu testów chłodzenia CPU przy użyciu powietrza.

 

Na Twoim miejscu poczekałbym miesiąc, procesor i tak masz wydajny. Odłożyłbym trochę więcej grosza i zaczął się rozglądać za czymś sensownym. W przypadku 4670K jeśli trafisz dobrą sztukę proca to tylko temperatury będą Cię ograniczać podczas kręcenia.

 

PS. Nic nie polecam ponieważ widzę, że skaczesz z coolera na cooler jak pszczółka na kwiatek i sam nie wiesz czego chcesz :P

 

PPS. Każdy cooler wytrzyma, tylko procesory zdychają :D

 

PPPS. Bez na prawdę dobrego chłodzenia i sztuki proca zapomnij o 4,5Ghz na 4670K.

Edytowane przez MatysB
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od Siebie polecam http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__3/id_produktu__5350/__Ch_odzenie_Procesora_Thermalright_Silver_Arrow_SB_E_SE/

 

Dysponując taką kwotą możesz zainwestować w najlepsze chłodzenia powietrzne dostępne na rynku tj. Thermalright Silver Arrow SB-E SE, Noctua NH-D14, PHANTEKS PH-TC14PE. Ja osobiście wybierałem z tej 3 gdy miałem podobny dylemat jak TY :)

Link to post
Share on other sites

Zastanowiłbym się także na Twoim miejscu nad zakupem coolera Silver Arrow od użytkownika effendi360. Wystawił ogłoszenie w dziale sprzedaż. Podczas rozmowy zaproponował cenę 200zł z przesyłką więc będzie to świetne rozwiązanie dla Cb w tych pieniądzach.

 

Pisz do niego ponieważ warto, cooler choć używany lepiej schłodzi Ci proca.

 

PS. Sam miałem go kupować :P jednak Panowie w niebieskich mundurach cuda potrafią :D

Edytowane przez MatysB
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...