Skocz do zawartości

Radeon HD 4850 - temp >110C


Recommended Posts

Gość DANNY_79

@19arek93:

Mam to samo :] Pisałem o ogarnięciu tej plątaniny, ale cóż ... :)

 

Zrób coś takiego:

To rozwiązanie zda egzamin jeśli masz dobry przedni nawiew w obudowie. W przeciwnym wypadku zakłóci tylko obieg powietrza w obrębie CPU.

Link to post
Share on other sites

Obudowa nie ma nic do rzeczy, bo ma ją otwartą, wiem to bo sam kupowałem najtańsza obudowę jaką szło kupić, wentylatorek przed kartą graficzną w moim przypadku bardzo dużo dał, kiedyś pod kartą graficzną gromadziło mi się gorące powietrze a teraz jest przepychane.

Co z tego, ze ma otwarta, jak centymetr dalej jest sciana z drewna, a to tak samo jak by mial zamknieta.

 

Wywal ten komputer z tej wneki. To miejsce na komputer jest wymyslone przez jakiegos stolarza a nie czlowieka co ma jakiekolwiek pojecie o komputerach! Przeniesiesz go gdzies obok biurka, tak by niczym nie byl zasloniety i obstawiam ze problem z temperatura sie skonczy. Najprostszy i calkowicie darmowy sposob, ktory powinien byc zastosowany jako pierwszy! a nie montowanie wentylatorow, zmiana pasty itd.

Jak bedzie mało, to sobie wyczyscisz chlodzenie, zmienisz paste, zrobisz porzadek z kabelkami, dodasz wentylatory do obudowy, moze zmienisz nawet obudowe i inne cuda.

Bez wyjecia obudowy z tej wneki, inne zabiegi beda nieskuteczne.

Link to post
Share on other sites

1. Nie mogę dać komputera gdzie indziej. On musi siedzieć w tej "dziurze" i być zabudowany ze wszystkich stron ;/

Kupie 3 wentylatory i umieszczę 2 z przodu i 1 z tyłu :P

Oby to coś dało :D

Nic to nie da. Jak musi tam siedzieć to najlepszym rozwiązaniem będzie wziąć otwornice i zrobić kilka dziur tam gdzie obudowa ma otwory. Są też specjalne plastiki, żeby nie było widać śladów wiercenia.

Link to post
Share on other sites

1 Czystość

2 Nowa pasta

3 Przewiew

4 Nowe chłodzenie

 

Ja dodałem nawiew do pasywniaka i 15/20 stopni spadło...

Przy pasywniaku maksymalna temperatura to 120 stopni ale nie przy aktywnym chłodzeniu.

 

Staraj się zrobić to co ja piszę i ja :P

Link to post
Share on other sites

Niech wymieni pastę na rdzeniu.

niech kupi radiatorki na pamięci karty

niech wyczyści kartę i jej chłodzenie

niech dokupi jeden lub dwa wentyle

niech zamontuje może w obudowie gdzieś wentylator

oraz

niech postawi obudowę na biurku

albo obniż zegary karty

a jak to nie pomoże to nie wiem zanieś i powiedz że się spier... i się grzeje.

Link to post
Share on other sites

panowie, panowie...wy się wysilacie, a to jest jakieś dziecko (jak on nawet nie wie jaki ma zasilacz, jakie takty powinna mieć karta) któremu rodzice zabraniają cokolwiek ruszać i w dodatku nie ma żadnej wiedzy dotyczącej chłodzenia, więc pewnie nawet jak kupi i jakiś cudem zamontuje wentylatory bez uszkodzenia innych podzespołów to i tak nie da to pożądanego rezultatu

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

siemanko sam posiadam referenta hd 4850 i jestem pewien na 80% ze to wina ze grafa się zakurzył a,bo miałem już tak kilka razy ,niestety chłodzenie referencyjne jest do du*y raz na 2 miesiące trza czyścic.Pozdro:)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Odkąd 19arek93 dał :) , pojawiło się parę postów, tylko, że nic nowego już nie powiedzieliście.

Wszystko, o paście, kablach, sprężonym powietrzu, ba, nawet dziurach w biurku już było, do tego główny zainteresowany już nie jest zainteresowany.

Link to post
Share on other sites

Wasze rady biorę sobie do serca.

Właśnie chce się pochwalić czego dokonałem.

 

Otóż rozkręciłem kartę i zmieniłem pastę.

Na końcu radiatora zalegało trochę kurzu, i on był chyba główną przyczyną tak wysokich temp. bo radiator nie miał gdzie wydmuchiwać powietrza, bo zatykał to kurz.

 

Tak wygląda ta karta po zdjęciu radiatora:

http://img171.imageshack.us/img171/6859/zdjcie0183.th.jpg

 

http://img541.imageshack.us/img541/7658/zdjcie0184.th.jpg

 

Jak widać pamięci nie są na paście tylko takim silikonie termoprzewodzącym.

Posmarowałem jeszcze te kostki pastą, i wszystko poskręcałem.

 

I postanowiłem zrobić test.

Sprawdziłem jakie temp były w spoczynku.

Oto rezultaty

 

SPOCZYNEK:

Przed wyczyszczeniem

http://img171.imageshack.us/img171/9530/normalg.th.png

 

Po wyczyszczeniu

http://img340.imageshack.us/img340/4345/normalv2.th.png

 

Jak widać temp poszła w dół o ok 7C

 

 

STRES:

Przed wyczyszczeniem

http://img175.imageshack.us/img175/219/stressd.th.png

 

Po wyczyszczeniu

http://img132.imageshack.us/img132/2510/stressv2.th.png

 

Tutaj naprawdę DUŻE zaskoczenie.

Temperatura w dół o aż 23C!!!!

 

Tutaj muszę dać drobną poprawkę (gdyż na MEM i Shaderze jest 100C a na GPU temp i GPU Dispio po 90C)

 

Zdążył się ochłodzić nim zrobiłem screena.

 

Taktowanie już mam w grze takie jakie powinno być czyli 625MHz/993MHz

 

Uważam że wszystko jest teraz w jak najlepszym porządku:)

Dziękuje za wszystkie rady (również odnośnie uporządkowania kabelków)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jest lepiej, ale gdybyś jeszcze zastosował się do naszych rad odnośnie przewietrzenia obudowy i nie zamykania jej w trzech szczelnych ścianach, to temp byłaby niższa pewnie jeszcze ~20*.

Link to post
Share on other sites

Jest lepiej, ale gdybyś jeszcze zastosował się do naszych rad odnośnie przewietrzenia obudowy i nie zamykania jej w trzech szczelnych ścianach, to temp byłaby niższa pewnie jeszcze ~20*.

Wątpię :P Te referenty już tak mają i jedynie zmiana chłodzenia może pomóc. Nawet w dobrze wentylowanych obudowach tempy dochodzą do 90C

Link to post
Share on other sites

Niech zamontuje na tej karcie jakieś 2 potężne wentylatory i będzie dobże.

ja osobiście miałem ten model i nie miał takich temperatur dotego 2 wentylatory i temp była niziutka aż wkońcu poszło po kablach napięcie i karta się zwaliła pobierała tyle prądu że musiałem zmienić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...