Skocz do zawartości

Slaby wynik 3d mark Ventage na AMD!!!


Recommended Posts

Witam.. mam pytanie, patrzac po wynikach jakie maja gracze w 3d marku ventage sadze ze moj wynik jest tragiczny.. Wiem ze 3dmarki faworyzuja nvidie ale czy az tak?

Moj zestaw

CPU - AMD phenom II X4 965 leciutko podniesiony na 3,5 Ghz

GPU - Sapphire HD 4870 512 MB pamiec na 950Mhz a GPU 770Mhz

Mobo - Asus m3n72d

pamiec 2x2GB kingston 800mhz

zasilacz Corsair HX520W

dysk jakis samsung 7200RPM 250GB w najblizszym czasie wymienie(ale chyba az tak nie spowalnia??)

 

Wiem ze powinienem plytke zmienic na AM3 i jakies dobre pamieci ale czy az tak spowalnia to moj sprzet? Prosze o pomoc..WYNIK P 8466

co zrobic zeby przyspieszyc moj komputer..sterowniki najnowsze

Link to post
Share on other sites

To jest adekwatny wynik dla 4870 w tym benchmarku. Najczęściej te karty osiągają między 8-10tysięcy punktów.(w zależności od reszty configu. )

Zresztą zawsze powtarzam: Jeśli gry chodzą jak należy benchmarki należy olewać.

Link to post
Share on other sites

Procek na 3.6GHz grafika na 790MHz na CPU i 1000MHz na pamieciach i wynik na performance 8704... dalej malo satysfakcjonujace;(moze plyta na AM3 i pamieci DDR3 sprawia ze komputer przyspieszy?a tak BTW na ile bezpiecznie mozna podniesc taktowanie procesora PHenoma 965? Cooler to scythe katana 2. Na grafice standardowe chlodzenie Saphira w wersi silent.

Link to post
Share on other sites

Procek na 3.6GHz grafika na 790MHz na CPU i 1000MHz na pamieciach i wynik na performance 8704... dalej malo satysfakcjonujace;(moze plyta na AM3 i pamieci DDR3 sprawia ze komputer przyspieszy?a tak BTW na ile bezpiecznie mozna podniesc taktowanie procesora PHenoma 965? Cooler to scythe katana 2. Na grafice standardowe chlodzenie Saphira w wersi silent.

Ta twoja płyta jest pod socket am2? bo jeśli tak to taktowanie szyny HT link ma tylko 1000 MHz to samo tyczy się szyny pamięci i w takim przypadku jest ograniczona przepustowość danych między grafiką i procesorem oraz pamięciami co powoduje, że mobo jest wąskim gardłem i dlatego masz niższy wynik niż inni :) ale generalnie nie jest on zły i tak jak już pisałem wcześniej utrzymuje się w normie :]

 

i jeszcze jedno, zgadzam się z jednym przedmówcą, że jeżeli wszystkie gierki śmigają to zabawa z benchmarkami nie ma najmniejszego sensu!

Wywołują one niezdrową chęć zmiany dobrego sprzętu na lepszy, a w rzeczywistości nie odczujesz w znaczący sposób wzrostu wydajności. No chyba że zainwestujesz w płyte za 600zł, grafikę za 1500zł i pamięci za 600zł :rotfl: pozdro

Link to post
Share on other sites

Ta twoja płyta jest pod socket am2? bo jeśli tak to taktowanie szyny HT link ma tylko 1000 MHz to samo tyczy się szyny pamięci i w takim przypadku jest ograniczona przepustowość danych między grafiką i procesorem oraz pamięciami co powoduje, że mobo jest wąskim gardłem i dlatego masz niższy wynik niż inni :)

Stary HT Link ma 2000MHz już od czasów Athlonów 64 na 939, więc twoja uwaga nie jest trafiona.

Link to post
Share on other sites

plyta nad ktora sie zastanawiam to asus corshair IV doloze jeszcze 2giego 4870 i chyba bedzie lepiej?Call of duty MW2 chodzi niezle wszystko na full ale czasami troszke wolno.Dirt 2 smiga bardzo ladnie. GTA IV benchmark srednio 60FPS..tylko ten 3dsmark nie daje mi spac

Link to post
Share on other sites

Mam teraz u siebie w testach crosshair IV więc możesz mnie śmiało o niego zapytać :)

 

Ale wymiana płyty raczej ci przyrostu wydajności nie da, a OC na DDR2 jest lepsze :]

 

 

Nie rób CF z 4870 - już lepiej kup 5850 :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...