Skocz do zawartości

PSU, i5-4670K, GTX770/R9 290, AsRock Extreme 4 pod OC


Recommended Posts

Z R290X mógłby już mieć problem, ale gdyby Tesla nie dała rady, to ten Korsarz też nie. ;)

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Chcesz kupić kartę z poborem prądu godnym Fermi, ale chcesz zaoszczędzić na zasilaczu.

Wole lepsze GPU niż zasilanie ;P, ile W potrzeba by mi było do 290 / 290X?

 

Link to post
Share on other sites

@cytat up

Bajdała na kółkach... w idle TT SmartSE jest cichszy od jakiegokolwiek PSU w swojej klasie (a zwłaszcza ogólnie polecanych XFX Core, EVGA 500B, czy Deusów)... przyczyna jest prozaiczna - 140mm wentylator, który zwyczajnie ma niższą prędkość obrotową.

 

W testach stress SmartSE również radzi sobie bardzo dobrze, osiągając wyniki zbliżone do znacznie droższej konkurencji...

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/smart-730w/thermaltake_6.png

 

Jedyny przypadek gdy SmartSE będzie głośniejszy od konkurentów to obciążenie 100% (i taka sama prędkość wentylatora), bowiem 140mm wentylator przy takim samym rpm jest głośniejszy od 120mm... z uwagi na większe łożysko i zjawiska fizyczne towarzyszące większej powierzchni łopatek.

 

Aha, warto napomknąć że testowana jednostka to model 730W ... który siłą rzeczy wydziela więcej ciepła niż słabsi "bracia" - zakładając oczywiście, że w każdym przypadku mamy do czynienia z tą samą sprawnością.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo nie mają oficjalnych certyfikatów sprawnościowych, które kosztują producentów chore pieniądze. Co ciekawe spełniają normę nawet dla 80+. Dodatkowo akurat BQ to średnie porównanie, bo tam oprócz za sam zasilacz płacisz za markę i bardzo dobry wentylator.

Link to post
Share on other sites

Ależ jasne że jest ... L8 to prawdopodobnie najcichszy zasilacz w swojej klasie. Jest jeszcze Tesla R2 500 na platformie Rosewilla... t.luk jest wielkim zwolennikiem tego PSU. Generalnie jedno z tańszych "złotek" z pojedynczą linią.

Wada? Tylko 2 złącza PCI_E (6pin, 6+2) .


@omar 

Zasilacz ten testowałem osobiście;)

Gdzie można ten test przeczytać / obejrzeć?

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

99,9% zasilaczy z przetwornicą DC-DC będzie napięcia trzymać dobrze, więc to nie jest żadne halo...

 

Problemem G550M są

-kondensatory CapXon na stronie wtórnej (można się kłócić co do Teapo, czy Rubycona ale CapXony to są w zasilaczach za 170zł)

-tylko 3 molexy (jak ktoś podpina np. hotswap, panel kontrolny i jakieś tam podświetlenie obudowy ma, to niewątpliwie to odczuje, a molex to takie fajne złącze z którego można wyprowadzić niemalże wszystko, więc to pozostawia niesmak)

 

Po prostu, jest to stosunkowo nowa jednostka, a zastosowane komponenty nie porażają... i trudno jednoznacznie stwierdzić jak sprawdzi się w dłuższym okresie użytkowania. Dlatego też lepiej kupić L8, który jest produktem sprawdzonym ;>

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To chyba wezmę tego Cooler Mastera, dobre okablowanie ma mówicie? A czy cichy?

 

Ale wow, on ma tylko 3 molexy?! Czy to nie za malo?

 

I czy ja dobrze rozumiem, że zawsze moge kupic przejsciowe 1 molex - 2 molex i rozszerzyć sobie z 2 molexow na 100 molexow czy to ma jakis limit?

 

Oraz czy muszę dokupować ten szeroki płaski kabel (?) co łączy dysk twardy z nagrywarka DVD, czy on jest w zestawie z nagrywarka / zasilaczem?

Edytowane przez maciek1o3s
Link to post
Share on other sites
-tylko 3 molexy (jak ktoś podpina np. hotswap, panel kontrolny i jakieś tam podświetlenie obudowy ma, to niewątpliwie to odczuje, a molex to takie fajne złącze z którego można wyprowadzić niemalże wszystko, więc to pozostawia niesmak)

 

Błagam cię, mam nadzieje, że sobie żartowałeś: http://allegro.pl/rozdzielacz-hdd-zasilania-typ-molex-z-1-na-3-4pin-i3714108033.html :)

 

@UP w życiu nie wykorzystasz więcej niż 1 no może max 2 molex-y.

 

Z płyta główną dostaniesz przynajmniej 2 kable SATA (albo nawet więcej nie chce mi się sprawdzać).

Edytowane przez jantomx
Link to post
Share on other sites
@UP w życiu nie wykorzystasz więcej niż 1 no może max 2 molex-y.

Przykładowe zastosowanie u mnie...

1 - podświetlenie w obudowie

2 - panel kontrolny

3 - zatoka hot swap nr 1

4 - zatoka hot swap nr 2

5 - pompa LC

6 - dodatkowe zasilanie mobo (wiem, że zbędne ale... podłączone mam / bo skoro jest możliwość %-))

7 - czujnik temperatury cieczy

8 - napęd przez przejściówkę molex->sata_pwr dla ułatwienia aranżacji okablowania

 

Domyślam się, że nie każdy ładuje do budy taką baterię sprzętu... ale 1-2 molexy to jakaś abstrakcja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...