Skocz do zawartości

Program do mierzenia temperatur


Recommended Posts

Witojcie!

Mam prośbę czy możecie podać mi jakieś dobre programy do mierzenia temperatury procesora itp? Słuszałem o SpeedFan, Everest, CoreTemp i Intel Termal Analysis Tool jednak który z nich (a może inny?) jest najlepszy, i realnie odzwierciedla temperaturki?

Mój zestaw widoczny jest w podpisie.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem CoreTemp'a i jak widze temperatura podawana jest dla każdego rdzenia osobno?

Temperatura 38 oC czy to dobrze czy to w ogóle możliwe?

Link to post
Share on other sites

zgadza się akurat teraz mam zamontowane chłodzenie boxowe a na biurku leży Zalman FLEX + Fander Selekta ale miałem pewne komplikacje (długa historia) no i narazie przez 2 tygodnie musze jechać na tym boxowym :> dzięki za odpowiedzi.

 

btw: Jaka temperatura stanowi zagrożenie dla procesora? i czy jeśli podkręciłbym procesor to temperatura wzrośnie?

Link to post
Share on other sites

Dla Twojego procka trzymanie się temperatury maksymalnej w okolicach ~73 stopni(jeżeli procek z 2009 roku bo te z 1 kwartału 2010 z dopiskiem S ~77 stopni) jest w pełni bezpieczne nawet jeśli miałby chodzić 24/24h, a podniesienie taktowania naturalnie prowadzi do wzrostu temperatury. Nie jestem pewny co do temperatury maksymalnej przy której procesor sam powinien się wyłączyć ale jest to coś w okolicach 100 stopni bodajże.

Link to post
Share on other sites

Jaka temperatura stanowi zagrożenie dla procesora?

ja bym się starał nie przekraczać 60-kilku stopni w pełnym stresie i wówczas będziesz miał pewność, że nic się nie stanie, zwłaszcza że pełny stres uzyskujemy praktycznie tylko w benchmarkach

 

i czy jeśli podkręciłbym procesor to temperatura wzrośnie?

oczywiście

Link to post
Share on other sites

ja bym się starał nie przekraczać 60-kilku stopni w pełnym stresie i wówczas będziesz miał pewność, że nic się nie stanie, zwłaszcza że pełny stres uzyskujemy praktycznie tylko w benchmarkach

 

Przeczysz sam sobie skoro w pełnym stresie będzie miał 60 kilka stopni to przy normalnej pracy może nawet nie wyciśnie 60 :( maxa ustala się w okolicach Tcase wyciskając ją np w OCCT a w normalnej pracy temperatura i tak będzie niższa :o

Link to post
Share on other sites

Tylko Wy mylicie temperaturę rdzeni (TjMax. 99*C) z temperaturą procesora, która nie może mieć więcej niż ~73*C.

Na rdzeniach przy ustawieniach 24/7 możesz spokojnie dochodzić do 80*C i nic się złego nie stanie.

Link to post
Share on other sites

i o to chodzi

Skoro dla Ciebie granica bezpieczeństwa jest tak nisko postawiona to się nie dziwię ale sam producent gwarantuje Ci poprawną pracę przy około 73 stopniach dla procesora i jak napisał kubbak dla rdzeni można spokojnie oscylować wokół 80 stopni.
Link to post
Share on other sites

Kupując Intela i nie wykorzystać jego pełnego potencjału OC to grzech :-> więc nie ma się co przejmować temperaturami procka do 70 stopni ;) choć wiadomo że kręcenie w przypadku nie wykorzystywania pełnej mocy też nie ma większego sensu ale tu może się przydać C1E do której się ostatnio przekonałem bo na taktowaniu 3,6GHz nie sprawia żadnych problemów ale do smarków na 4,6GHz wolę już ją wyłączyć :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...