Skocz do zawartości

Mostek północny temperatura Ga 990x ud3


Recommended Posts

Witam mam problem z mostkiem północnym na płycie Gigabyte ga-990x-ud3. Mianowicie radiator jest bardzo luźny przez co cala temperatura jest większa niż powinna być,efektem tego jest częste zawieszenie się komputera.Mam pytanie czym bym mógł lepiej schłodzić ten mostek? oczywiście wszystko w odpowiedniej cenie :)

Link to post
Share on other sites

Nie jestem w stanie sprawdzić temperatur ponieważ jak włączę grę lub odpalę streama po chwili komputer się zawiesza.A radiator na tym mostku jest strasznie gorący jakbym przytrzymał na nim palec przez 5 sek bym się poparzył, a nie chce uszkodzić plyty.A kołki docisnąłem na max.

Link to post
Share on other sites

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10

Rev. 1/3?

Skoro radiator jest gorący to przewodzenie ciepła jest dobre.

A radiatorów to się nie rusza szczególnie tych na kołki bo zruszamy pastę a to pogarsza przewodzenie ciepła.

 

Ja stawiam że jest uszkodzona, jest na gwarancji?

 

Edit:

Po małej "rozkminie" strzelam że temp to około 55-60st. więc jest ok.

Jeżeli płyta po gwarancji to zdejmij ten radiatorek wyczyść wszystko i sprawdź czy kołki trzymają na tyle żeby docisnąć radiator do rdzenia jeżeli tak nałóż nową pastę przystaw jakiś wentylator i zobacz co się będzie działo.

Edytowane przez Tomasz.B
Link to post
Share on other sites

wymieniłem paste i nadal komputer sie zawiesza, nie mam juz pojecia co zrobic i nie wiem czego to jest przyczyna. Dobrze by bylo zakupic jakis wentylator , czekam jeszcze bo chce wymienić termopad ale nie wiem czy to cos da , najgorsze ze ten problem jest teraz a wczesniej go nie bylo.

Link to post
Share on other sites

Cześć mam 990xa-ud3 rev. 1.0 i również radiator na NB parzy. Temperatura +-50C. Jednak zwiech nie łapie. Czytałem gdzieś na necie, że to jest norma na tych płytach. Jakie masz ustawione napięcie na nb? Procek lub nb są kręcone? Obniż trochę napięcie na NB, otwórz obudowę i odpal jakąś grę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...