Skocz do zawartości

Potrzeban pomoc przy wgrywaniu stock roma do tel


Recommended Posts

hejo.

 

HEjka
mam problem ze zmianą custom roma z powrotem na stocka

Zrobiłem Wipe/factory reset
Wyorałem wszystko z karty pamięci (format)
Wgrałem na nią Rom

JAk włączam FTM to w cwm widzi mi foldery z tymi "zipami" ale jak w nie wchodzę to są puste foldery i tyle..... nie widzi plików docelowych, które powinienem kliknąć w celu instalacji.

 

Jakieś pomysły dlaczego?

 

Proszę o wypowiadania sietylko osób ogarniętych w temacie

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

starusieńki  ZTE Blade którego na dobrą sprawę nei używam ale chciałem go oddać na gwarancję bo na dniach się kończy. :wariat:

Proszę mnei nie odsyłać do poradników jak wgrać rom bo do takowych dotarłem i te metody nie działają.


NA prawdę nikt nie ogarnie ? :>

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Jutro cos pokombinujemy. Z reguly te smartphony nie maja biosow fabrycznych tylko nalezy wgrac. Ja to robilem bodajze przez wiersz polecen. Jakis plik musialem zaladowac. Musial on byc pod ten system inaczej system nie startowal. Dzis juz musze isc spac takze jak chcesz to na pw mi napisz z gg/skype. Moze jakos pomoge. Dawno nie wgrywalem softu, musze sobie przypomiec :P

Link to post
Share on other sites

A nie łatwiej będzie przez Odina? ROM jedno lub trzy plikowy, kilka kliknięć i się zrobi samo. Nawet roota będzie łatwiej wrzucić.

Przez CWM mogą występować problemy jeśli ROM posiada inny system plików niż aktualny - w takich wypadkach czasami pomaga dwukrotne wgranie tego samego ROMu, ale czasami też mogą się pojawić większe problemy.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Stockowe romy do samsunga wgrywa sie wlasnie programem odin. One maja inny format, nie zip.

Nie wiem jak jest w tym zte.

Zeby to zrobic przelacza sie tel w tryb download przy starcie ( nie w recovery jak przy zipach).

Podlacza sie do kompa. Na kompie uruchamia sie program w nim pokazuje sciezke do romu i sie wgrywa.

Szukaj poradnika na forum android.com.pl albo jakims innym tego typu.

Ale cos mi swita ze sa stockowe w zipach tez, jesli tak, to wez pod uwage ze do starszego androida musisz miec starsze cwm, na nowym nie pujdzie.

Ale jak plikow nie widzi to moze masz wlanie roma w innym formacie nie zip....

Wtedy wgrywanie przez kompa, byc moze odinem...

 

Edytowane przez raf77
Link to post
Share on other sites

rychu chyba nie ogarnałeś

Root i cwm to tam jest bo na fonie siedzi od dawien dawna custom rom.

Chce wrócić na stocka.

 

@warnisty

ofc poszła pmka

 

Odinem stockowe wgrywałem do SGSów, dlatego się do tego odniosłem, z tego co się orientuje Odinem dla ZTE jest chyba jakiś TPT, ale więcej nic nie wiem.

 

http://forum.android.com.pl/f276/blade-tutorial-rozceglenie-zte-bladea-149423/

spróbuj wg tego co powyżej, są tam metody na uceglone ZTE, więc w Twoim przypadku powinieneś dać radę. Postępuj wg punktu trzeciego i wrócisz do stocka.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mój zte nie jest zceglony rychu

Działa i śmiga jak ta lala.... tylko nie mogę wgrać mu stocka bo go nie widzi...

 

korzystałem z topiku który wkleił mój przedmówca.

 

"To nie ma znaczenia, zrób wipe pod recocery, wgraj ten plik restore stock recovery, przywróci stockowe recovery, a potem metodą windowsową masz tam opisane wgraj sobie stockowy rom i tyle. "

 

a po ludzku ? jaki wipe gdzie co to jest i ocb ?

po drugie ocb z tym ftm bo chyba mylę pojęcia.... ?

 

Mam włączyc

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Kurde, kolego! Jeżeli Ty nie wiesz co to jest wipe to nie bierz się za to. Widzę, że nie rozumiesz mojej idei...wiem, że Twój telefon nie jest uceglony, ale dałem Ci poradnik jak postępować dla uceglonych - czyli programem, który w najlepszy sposób wgra Ci stockowy rom, bez pozostałości poprzednich.

 

Jeżeli nie znasz podstawowych pojęć/operacji nie bierz się za to - w porywach desperacji masz od razu mój temat, bo coś czuję że do uceglenia się to tutaj sprowadzi:/ Postaw komuś flaszkę, kto Ci to zrobi bez większego ryzyka.

 

Btw. nie wiem jak w innych androidowcach, ale w samsungach wipe'y były jednymi z pierwszych opcji po wejściu do recovery. Wydaje mi się, żeby chociaż bezpiecznie poruszać się po recovery wypadałoby znać poszczególne opcje i konsekwencje ich użycia.

 

Roota sam robiłeś?

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie wróciłem u siebie do software samsunga ze slim bean.

Poprzez wgranie odinem 3 plikowca gb do jb 4.1.2

Klawiatura oryginalna i słownik jest dla mnie najlepszy.

Dobrze podpowiada słowa i te słowa mają polskie znaki. Nie muszę ich wklepywać.

Link to post
Share on other sites

Panowie udało mi sięwgrać stock recovery po całej masie kombinacji. Potem przez zte handset software tool udało mi się wgrać stock roma.

 

Teraz pytanie niecierpiące zwłoki.

 

Wszystkie ślady modyfikacji są zatarte? Nie muszę robić żadnego unroota ani nic w tym stylu. Samo stock recovery i wgranie fabrycznego romu starczy?

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

@raf77

Licznik flashowań widoczny jest w trybie download. Żółty trójkąt pojawia się nie we wszystkich softach. W SII wystepował, w SI nie. Myślę, że ZTE nie kwapiło się, żeby tak zabezpieczać budżetowy model. 

Żeby mieć pewność, iż nie masz roota, wgraj stockowego kernela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...