Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Z uwagi na fakt, że jest to mój pierwszy wpis na forum na początek chciałbym wszystkich przywitać :)

 

Chciałbym się zwrócić do speców siedzących w tematach audio z prośbą o opinię nt. zakupu kolumn stereo do zestawu który obecnie posiadam. W tym momencie posiadam amplituner Pioneer VSX 421 + zestaw głośników do kina domowego JBL Cinema 300, które niestety kupiłem na spontanie a jedynym ich plusem było to, że są małe gabarytowo. O ile w moim malutkim pokoju dają radę w kinie domowym o tyle czasem mam ochotę posłuchać muzyki no i tu zaczyna się problem ponieważ stereo z tych głośników brzmi jak z Logitechów X-530.

 

I tutaj pytanie skierowane do Was: czy wymiana kolumn przednich i podłączenie ich do całej reszty ma sens i sprawi, że w kinie domowym nic nie stracę a w muzyce zyskam?

 

Wymiary pokoju: 3x3m

Budżet: 1k PLN

Rodzaj muzyki: rock, nu metal, punk rock (nie słucham bardzo głośno)

 

Jakbym pominął coś, bez czego nie możecie doradzić proszę o zwrócenie uwagi (bez uszczypliwości Lukson ;))

 

 

Z góry dzięki za opinię.

 

 

/edit

Muzyka puszczana z laptopa Lenovo y570 po HDMI.

Edytowane przez ranyboskiejestemkioskiem
Link to post
Share on other sites
czasem mam ochotę posłuchać muzyki no i tu zaczyna się problem ponieważ stereo z tych głośników brzmi jak z Logitechów X-530.

Nic dziwnego,jest to kompaktowy zestaw głośników ich zadaniem jest kreować kinowy klimat i na tym koniec.

 

 

czy wymiana kolumn przednich i podłączenie ich do całej reszty ma sens i sprawi, że w kinie domowym nic nie stracę a w muzyce zyskam?

Jak połączysz inne głośniki przednie z pozostałymi JBL Cinema 300 do muzyki to wyjdzie z tego jedno wielkie G. bo amplitunery nie dość że dostają po du**e w stereo od prostych wzmacniaczy to robisz jeszcze większy kogel mogel z głośnikami.Takim sposobem można jeszcze uzyskać ciekawy efekt w kinie domowym ale musisz eksperymentować.

Najlepiej trzymać się tego samego producenta i serii a gdy wybór padnie na większy zestaw głośników w którym zyskasz na muzyce to masz kolejny problem:

 

 

Wymiary pokoju: 3x3m
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...