Skocz do zawartości

Składanie komputera do 6000 zł


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Planuje na "gwiazdkę" sprawić sobie prezent w postaci komputera.

 

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 6200 (jak będzie warto to może przekroczyć, mniej też może być :)
  • Których części potrzebuję : buda + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : raczej 1920x1080
  • Specjalne wymagania : wydajność, cena~jakość
  • Części z poprzedniego komputera : myszka :P
  • Własna propozycja zestawu :

LCD - EIZO FORIS FS2333

CPU - i5 ewentualnie i7

Cooler CPU - Thermalright HR-02 Macho BW

MOBO - ASRock Z87 EXTREME4

GPU - EVGA GeForce GTX 770 SC ACX 2GB

RAM - Crucial Ballistix 8GB

SSD - SSD Samsung 256GB SSD840 PRO

HDD - Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB

CASE - Fractal Design Define R4 Black Pearl

PSU - Fractal Design Newton R3 600W 80+ Platinum

  • Inne : zastanawiam się nad klawiaturą Tesoro Durandal Ultimate; co o niej sądzicie?

Oczywiście wyszło za dużo. Razem wszystko kosztuje 6483,32 zł. Warto dołożyć, czy zamienić coś na coś tańszego?

Link to post
Share on other sites

www.morele.net/dysk-ssd-samsung-840-evo-250-gb-mz-7te250lw-601649/

 

SSD możesz wziąć ten, też jest bardzo dobry a prawie 200 zł taniej, i tą płytę główną: www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g55-z87-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-atx-z87-g55-606117/

 

Jeżeli zestaw tylko do gier to bierz i5, nie warto dopłacać do i7, bo wiele w grach nie zyskasz, raptem kilka fpsów, 5 może 6 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo znam się na płytach głównych. Wziąłem tego ASRocka, bo w innych tematach zauważyłem, że go wybierano. Co do SSD to niby ten PRO jest szybszy, ale nie wiem, czy w normalnym użytkowaniu to zauważę. Bo sama przesiadka z HDD na SSD raczej będzie dla mnie widoczna.

 

O tych płytach poczytam sobie dzisiaj przed snem. I, jak mówiłeś, nie będę dopłacał do i7 bo kilka FPS za 400 zł to lekka przesada. Zresztą i tak przekroczyłem budżet :)

Link to post
Share on other sites

Osobiście bym trochę pozmieniał.

 

Zasilacz - http://proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X650KM3. Sprawdzona firma, sprawność 80+ Gold, najwyższej jakości podzespoły i pół-pasywny system chłodzenia.

 

RAM - http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/. Niższe opóźnienia (CL8),

 

Do OC i5-4670K będzie zupełnie wystarczająca - http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Do OC i5-4670K będzie zupełnie wystarczająca - http://www.morele.ne...ormance-582748/.

 

Niby tak, ale w tym budżecie wypadałoby jednak wziąć mobo na Z87. Zasilacz za 500 zł i do tego dość tania płyta - jakoś mi to niezbyt pasuje.

 

Co do SSD - nie polecałbym zamiany 840 PRO na 840 EVO. Szybkość tych dysków jest zbliżona, ale teoretyczna żywotność EVO jest kilkukrotnie mniejsza. PRO posłuży Ci dłużej.

 

Dopłata do i7 nie ma większego sensu.

 

Ewentualnych oszczędności, jeśli zajdzie taka potrzeba, szukałbym na zasilaczu. Wysoki certyfikat to fajna sprawa, ale Silver lub nawet Bronze w zupełności wystarczą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowaj, nie należy zapominać, że najważniejszą częścią każdego PC jest zasilacz. Jednakże też masz rację. Można zejść do SF Golden Green Pro 550W/Seasonic G-550. Autor zaoszczędzi, a te PSU nie odstają mocno od X-650. ;)

 

Jeśli chodzi o płytę, to podana przeze mnie będzie wystarczająca, ale coś na chipset Z87 też będzie dobrym pomysłem.

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój tok myślenia wygląda w ten sposób, że zasilacz zmienia się rzadko, więc warto kupić raz, a dobrze.

Wolałbym raczej płytę na z87, bo może teraz da się na h87 podkręcać, ale nie wiadomo czy w przyszłości nie zrobią, blokującego tą możliwość, update'u BIOSu.

Link to post
Share on other sites

W pełni się zgadzam, ale uważam, że nie ma sensu przesadzać w drugą stronę.

 

 

 

Można zejść do SF Golden Green Pro 550W

 

Coś takiego bym w tym zestawie właśnie widział.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Producenci płyt głównych dyskretnie przekazali Intelowi, że takie kombinowanie będzie tylko stratą pieniędzy. ;)

 

G-550 i SF Golden Green Pro 550W mają zbliżone parametry elektryczne do X-650. Jednak seria "X" ma kilka dodatków, m.in. hybrydowy system chłodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Muszę się przespać z tym. Jutro sobie zrobię dokładną analizę tych PSU i się zastanowię czy SF i coś w kieszeni, czy SeaSonic ew. FD i wychudzony portfel :)

Nie wiem czemu nie mogę edytować swojego postu. Nie mam w ogóle opcji "edytuj".

 

W każdym razie zestaw prezentuje się teraz następująco:

LCD - EIZO FORIS FS2333

CPU - i5

Cooler CPU - Thermalright HR-02 Macho BW

MOBO - ??? ale chyba MSI Z87-G55

GPU - EVGA GeForce GTX 770 SC ACX 2GB

RAM - Crucial Ballistix 8GB

SSD - SSD Samsung 256GB SSD840 PRO

HDD - Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB

CASE - Fractal Design Define R4 Black Pearl

PSU - Fractal Design Newton R3 600W 80+ Platinum albo Seasonic X-Series X-650

 

Razem: 6456,65 zł z FD lub 6465,65 zł z Seasonic

 

Stwierdziłem, że wezmę któryś z droższych zasilaczy, bo..... chce żeby wszystko było perfekcyjnie :). Pozostaje kwesta płyty głównej, gdzie wolałbym coś na Z87, mimo że ten ASRock kusi wyglądem :P.

Link to post
Share on other sites

Sam jestem w trakcie zmiany platformy i przez długi czas rozważałem Z87-G55. Bardzo dobra płyta, która dodatkowo, przynajmniej dla mnie, jest również ładna. U mnie ostatecznie stanęło na Gigabyte Z87X-UD3H - przekonywałem sam siebie na podobnej zasadzie : "Raz a dobrze ; Przez długi czas nie będę wymieniał ; 5 a 6 stów nie robi aż takiej różnicy" itd ;)

 

Zestaw prezentuje się naprawdę zacnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie ten sam tok myślenia :P.  Chyba dołożę do tego zestawu.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące SLI. Nie będzie problemów z takową instalacją? Płyta główna to chyba obsłuży, ale czy zasilacz 600W da radę z dwoma GTX770?

Wg mnie 1000W zasilacz :)

 

Skrajna niekompetencja i wprowadzanie w błąd. Nowaj

Edytowane przez Nowaj
Niekompetencja.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę, że 1000W to skrajna niekompetencja, więc nasunęło mi się pytanie - jakie są skutki posiadania zasilacza "na wyrost"? Chodzi o to czy wszystko będzie w porządku, jeśli kupię zasilacz o za dużej mocy w stosunku do energii pobieranej przez platformę. Bo nie mam zamiaru kupować od razu drugiego GTX770, to taki plan na przyszłość :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...