Skocz do zawartości

Uzupełnienie modernizacji


Recommended Posts

Witam, dziś zamówiłem sobie części a mianowicie:

 

Płytę główną: AsRock B85 PRO4

Procesor: Intel i5-4440

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 660

 

z racji tego, że mam obecnie dostęp do gotówki + zbliżają się święta :) Chciałbym zmodernizować dalej mój komputer. Z tych częście co zamówiłem skok wydajności będzie duży, jednak chciałbym wymienić jeszcze:

1. ram z 4GB na 8GB 1600MHz (obecnie posiadam GoodRAM DDR3 1333MHz CL9 2x2GB)

2. zasilacz (o ile trzeba) mój obecny (OCZ StealthXStream 500W SLI) ma już ponad 3lata.

3. dokupić jakąś niedrogą kartę dźwiękową (myślałem nad Creative Sound Blaster Audigy SE bulk, koszt ok 75zł)

4. chłodzenie procesora (myślę, że dobrze będzie jak wymieni się boxowe na jakiś normalny cooler, SilentiumPC Spartan Pro - będzie ok ?)

5. obudowa (posiadam CoolerMaster 335 Black i swierdzam, że do wprowadzanych zmian może okazać się za mała...) zastanawiałem się nad CoolerMaster HAF 912, ale nie wiem jak z jej jakością i pojemnością :P

 

Niestety nie mogę określić jednego budżetu, gdyż będę wszystko kupował w krótkich odstępach czasowych. Na ram chciałbym przeznaczyć max 300zł, na zasilacz do 350zł, chłodzenie do max 150 (dobrze by było mniej), obudowa do max 300zł (zakup będzie na początku lutego), karta dźwiękowa w tej chwili to najmniejszy problem :) Proszę o rady i jakieś propozycję części :)


Pomoze ktos ?
Link to post
Share on other sites

 

 

ram z 4GB na 8GB 1600MHz (obecnie posiadam GoodRAM DDR3 1333MHz CL9 2x2GB)

 

Płytka ma 4 sloty na RAM, dwa masz zajęte to dokup sobie tylko jedną kość 4 GB DDR3

 

 

 

zasilacz (o ile trzeba) mój obecny (OCZ StealthXStream 500W SLI) ma już ponad 3lata

 

Jeżeli nic się z nim nie dzieje to śmiało możesz go zostawić, wyłącz stany C6 / C7 w BIOSIE

 

 

 

dokupić jakąś niedrogą kartę dźwiękową (myślałem nad Creative Sound Blaster Audigy SE bulk, koszt ok 75zł)

 

A trzeba było kupić płytkę z kompletem wyjść audio jak: Gigabyte GA-B85M-D3H czy MSI B85-G43 

 

 

 

chłodzenie procesora (myślę, że dobrze będzie jak wymieni się boxowe na jakiś normalny cooler, SilentiumPC Spartan Pro - będzie ok ?)

 

Przy Haswellu warto zmienić boxa, ale akurat Spartan będzie również głośny

 

 

 

obudowa (posiadam CoolerMaster 335 Black i swierdzam, że do wprowadzanych zmian może okazać się za mała...)

 

Nie będzie za mała, spokojnie wrzuć sobie do niej chłodzenie Fortisa.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...