Skocz do zawartości

Monitor do 700 zł - który z 3?


Recommended Posts

Mam dylemat po miedzy trzema ekranami:

 

- LG 23EA63

- BenQ GW2460HM

- AOC i2369V

 

Mam do dyspozycji ok. 600-700 zł [no, naginając do 730-750 zł powiedzmy, jeżeli naprawdę warto], i szukam zamiennika dla mojego zasłużonego LG M2094D [20", 16:10, 1680x1050, LCD TN]. Rozmar dla mnie nie jest tak ważny, obecne 20 to może ciutke za mało, bo jednak monitor głównie do typowo komputerowych rzeczy - bezpośrednio przy biurku, dlatego 21,5 do 24 cali myślę spokojnie mi wystarczy.

 

I tak, na początku myślałem raczej tylko o tej pierwszej dwójce - LG i BenQ. Jednak na innym forum pewien użytkownik z marszu eliminował je i podał tego AOC'a. I rzeczywiście, spojrzałem na testy, opinie, wszędzie same pozytywne komentarze i wysokie noty. Ekran IPS, dobry czas reakcji, świetne kolory i czerń.

 

Jestem już niemal pewny na tego AOC'a, jednak szukam więcej opinii i porad. ;) Tak więc jestem otwarty - który, dlaczego? Może coś innego jeszcze? Te AOC ledwie ciut ponad 600 zł.

Edytowane przez kaczor325
Link to post
Share on other sites

Ehe, brałbym pod uwagę jakby był 100 zł tańszy. ;) Kosztuje jednak od niemal 800 zl do nawet tysiąca. To nie moja półka już.

 

EDIT: Cena być może też tak wysoka bo monitor nie dość, że posiada w ogóle mi nie potrzebne głośniki, to nawet jeszcze tuner TV (co już w ogóle dla mnie bezsensowne, patrząc że pół metra od montora mam TV 42" LG ;) ].

Edytowane przez kaczor325
Link to post
Share on other sites

@grzaniec

Masz jakieś testy na potwierdzenie, że LG ma najlepsze "odwzorowanie barw"?

 

AOC beznadzieja, podobnie te LG.

 

BenQ ok, pod warunkiem że mówimy o GW2460HM flicker free.

 

 

Sporo zależy od tego do czego ten monitor. Jeśli z multimediów są to raczej dynamiczne gry to najlepszy będzie Dell P2414H. Jeśli więcej filmów BenQ GW2460HM flicker free.

Link to post
Share on other sites

Ok, sprawa rozwiązana. Spojrzałem z ciekawości co mają w moim mieście w Media-Markt : ku mojemu zdziwieniu był ten LG powyższy za ledwie 599 zł! Poczytałem dalej dziś i szlag mnie już trafił [opinii tyle co i ludzi ;) ] więc spontanicznie pojechałem dziś i wziąłem go [jeszcze raz - LG 23EA63]. Pierwsze wrażenie kapitalne. ;) Zaraz skatuję go kilkoma grami i zobaczę jak sobie radzi. 

Link to post
Share on other sites

Cóż, barwy ma na pewno świetne. ;) Spokojnie bije na głowę wiszący obok TV 42" też LG ale nie LED. O moim starym monitorze nie wspomnę. ;) Czas reakcji ma dość długi, dłuższy nieco niż mój poprzedni monitor, jednak tak czy siak jakoś znacząco tego nie widzę w grach, jedynie w teście wyraźnie zauważalne. Poziom czerni ma bardzo dobry - w tym -> http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php teście bez problemu każdy kwadrat czerni odróżniam, nawet ten najciemniejszy od tła. Z bielą nieco gorzej [też na tej samej stronie], ostatnie pole już zlewa się z tłem, jednak jakieś kontury kwadracików widać. Kontrast [też ta sama strona ;) ] też dobry, po ciemnej stronie wszystko do odróżnienia, jednak po jasnej większość ostatnich 2 kwadracików się zlewa. Co więcej....bajer w postaci Super Resolution+ to właśnie tylko bajer. ;) Wyostrza obraz, jakby ktoś Ostrość zwiększył o kilkanaście kresek. 

 

Dodam, że na DVI sporo ustawień jest zablokowanych. Nie można konfigurować poziomu czerni, ostrości, gammy [4 stopnie]. Jednak na predefiniowanym ustawieniu Film obraz wygląda kapitalnie. ;) Podłączyłem przez HDMI i próbowałem jakoś grzebać jednak wszystko co domyślnie ustawione z właśnie gammy, ostrości czy poziomu czerni jest ok na DVI. Jak najbardziej jestem zadowolony. Jednie wielkość jakoś nie powala - 20" 16:10 a ten 23" 16:9 dużej różnicy nie robi, szerzej nieco, wyżej ledwie o centymetr. :P

 

P.S. I niestety moj GTX 760 w Crysis 3 na Full HD ledwie zipie z MSAAx4 ledwie trzymając 25-29 fps. :P Na 1680x1050 nie spadał poniżej 30. :D

Edytowane przez kaczor325
Link to post
Share on other sites

Co do kontrastu i tego, że się zlewają pola ze sobą ostatnie... Musisz zmieniać ustawienia kontrastu w OSD monitora, tak aby się nie zlewały te pola.

 

Poprawne ustawienie kontrastu, oraz Gammy to podstawa. W tamtym zestawie testowym masz plansze i do ustawienia kontrastu i gammy także do roboty.(najlepiej wieczorem gdy jest mało zewnętrznego światła)

Link to post
Share on other sites

grzaniec - patrząc "na oko" nie ocenisz tego jak monitor odwzorowuje barwy. 

 

 

Idę o zakład, że nawet nie masz poprawnie skonfigurowanego monitora(ustawienia gammy, konrastu itp.). 

Nigdzie nie pisalem "na oko".

W internecie idzie znaleźć bardzo dużo porad dotyczących ustawiania monitora.

 

Jak widać Kaczor jest zadowolony, a to podstawa przy zakupie czegokolwiek - zadowolony klient.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...