Skocz do zawartości

2 komputery w 2 różnych pokojach


Recommended Posts

Mam aktualnie jeden komputer z routerem TP-Link W8901G (nie działa Wi-fI, walnięta antena). Zamierzam kupić drugi komputer do innego pokoju. Czy jeśli kupię drugi router i podłączę go do innego gniazdka to wszystko będzie działać tak jak powinno? Czy wydajność na obu łączach będzie ta sama? (int. 10 mb/s). Czy jeśli jeden komputer będzie wyłączony to drugi będzie brał 100% łącza? Ile będą zabierały oba komputery % łącza jeśli oba będą używały sieci? ( 2 x 50%?, czy to jest zależne od zapotrzebowania danego komputera)?

 

Jaki najlepszy router do nowego PC-ta?

 

Chyba, że można bezpośrednio do płyty głównej podłączyć się?

 

Mój ISP to Neostrada.

Edytowane przez maciek1o3s
Link to post
Share on other sites

Nie da sie właczyc dwóch routerów bo masz jeden login i hasło i tylko raz mozesz sie nan zalogowac do sieci, albo zakup dodatkowego abonamentu. Czyli albo ciagniesz kabel skretke od jedengo routera do komputera, access pointa czy czego tam chcesz albo robisz tak jak napisałem, albo uzywasz jakis adapterów PLC,jak masz ten kabel telefoniczny czterozyłowy mozesz robic rzeźbe i spróbowac sie nim połaczyc zakładajac na konce wtyki RJ-45 podłaczasz kabelki do wtyków 1,2,3,6

 

 

Czy jeśli jeden komputer będzie wyłączony to drugi będzie brał 100% łącza? Ile będą zabierały oba komputery % łącza jeśli oba będą używały sieci? ( 2 x 50%?, czy to jest zależne od zapotrzebowania danego komputera)?
to zalezy jak skonfigurujesz czy masz na czym skofigurować  na zywioł kazdy z komputerów bedzie róznie wykorzystywał łącze
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...