Skocz do zawartości

Jaki płyn i blok wodny do procesora?


Recommended Posts

Witam

Czekam na dostawę chłodnicy itp. (lista na dole) ale nie wiem do tej pory który blok wodny CPU wybrać. Oraz jaki płyn wybrać do tego układu, bo z tego co czytałem to zależy też od węża (w moim przypadku Tygon). Lista części:

 

Chłodnica: EK Watercooling EK-RAD-XT 360 + EK Watercooling EK-CoolStream RAD-XT 120

Rezerwuar:  XSPC Dual Bay 5.25" Acrylic

Pompka: Swiftech MCP350 (Laing DDC 1T)

Wąż:  Tygon R3603 9,5/15,9

złączki itd.

 

Ważne by ten blok nie był zbyt drogi :) 

 

Link to post
Share on other sites

Pisz pw do mnie w sprawie bloku, mam swój na sprzedaż ;) ja nie mogę bo masz pełną skrzynkę

Cała reszta jest w porządku :)

 

Co do płynu do dp ultra albo coś od mayhemasa

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do not use Mayhems Pastel with Primochill tubing or Tygon tubing as Mayhems Pastel seems to react with it changing the colour of the tubing to a greenish colour.

 

Takie jest oficjalne info od mayhemsa na wiki Pastela. Wiem że sporo osób trzyma tego tygona i niby nie mają problemu z wytrącaniem się plastyfikatora ale jest też sporo osób które miało z tym problem. Pewnie wystarczy tylko lekko rypnięte pH w układzie i robi się jazda. Ja bym stawiał na bezpieczne rozwiązanie żeby się później nie musieć zastanawiać. Obecnie mam na warsztacie węże od XSPC. Wyglądają solidnie...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pokazywałem na moim parówkowym filmiku jaki się kleer żółty zrobił po roku użytkowania  :D Całe szczęście jakoś tego specjalnie nie widać z płynem w środku. Primochill też ponoć zielenieje ale nie miałem go u siebie więc jestem ciekaw jak się będzie u Ciebie sprawował z pastelem.

Link to post
Share on other sites

Advanced LRT już nie. Pro miał plastyfikator i się cuda działy. Dla mnie tygon jest zbyt miękki i cenowo zabija a żeby zrobić taki łuk jak na primochillu to bym musiał użyć 2x więcej tygona

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten bezplastyfikatorowy tygon łamie się na łukach tragicznie. Wszystko przez to że jest tak miękki. Nie wspomnę nawet że dokręcając go w złączkach obracasz nim i napina się jak fajka na weselu  :/ Więcej się po nim spodziewałem.

Link to post
Share on other sites

Różnice w wydajności pomiędzy najlepszymi blokami są raczej niewielkie. Raystorm jest bardzo wydajny ale pamiętaj że jest podświetlany na niebiesko (choć diody możesz podmienić). Osobiście pewnie w białym układzie skończyłbym z białym pastelem. Jeśli węże primochilla sprawują się tak dobrze u natsu to warto się nad nimi zastanowić do takiego zestawu. Obecnie testuję węże XSPC i też wyglądają na godne polecenia (choć bardziej wiarygodne i szczegółowe informacje będę mógł podać dopiero po jakimś czasie). Warto też wspomnieć że bloki EK z topami z pleksy świetnie wyglądają z pastelami ;)

 

Testy bloków masz w poradniku o LC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...