Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze karty dźwiękowej do 400zł.


Recommended Posts

Witam forumowiczów. Jako iż będzie to mój pierwszy, dziewiczy post na tym forum, prosze o wybaczenie potencjalnych błędów.
Sytuacja wygląda następująco:
Posiadam aktualnie starą kartę Creative z której jestem nawet zadowolony. Jest nią Creative X-Fi Platnium Fatal1ty z panelem przednim który jest na prawdę fajną sprawą jeżeli używa się osobnych słuchawek do grania i słuchania muzyki.
Karta jest już stara i po pierwsze powoli szwankuje, a po drugie nie jest wspierana przez creative jeżeli chodzi o sterowniki.

Chciałbym kupić coś nowego. Używam tylko i wyłącznie słuchawek. Zastanawiałem się nad kartą Audiotrak Prodigy HD2 niestety potrzebuję koniecznie gniazda mikrofonowego, bo godzinami rozmawiam na TS3/Skype etc. a obawiam się, że podpinając mikrofon do gniazda line-in nie uzyskam dobrej jakości i "głośności" mica.

Słuchawki ktróch używam:
Granie/gadanie - Razer Carcharias

Muzyka - Sennheiser HD 558

Teraz proszę was o pomoc moi drodzy. Zależy mi na jakości dźwięku i możliwości podłączenia mikrofonu. Korzystam tylko ze słuchawek jak już wcześniej wspominałem, więc może być to karta dedykowana pod zestawy stereo, chociaż nie musi, bo nienajgorsze głośniki posiadam, ale używam tylko i wyłącznie ich z telewizorem (może mi się kiedyś odmieni).
Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Karta jest już stara i po pierwsze powoli szwankuje

Co się niby dzieje z tą kartą?

 

 

 

a po drugie nie jest wspierana przez creative jeżeli chodzi o sterowniki.

To że Creative ją olał nie oznacza, że nie ma do niej sterowników. Są i to lepsze od oryginalnych. 

Link to post
Share on other sites

Audiotrak Prodigy HD2. Nie zastanawiaj się, kupuj... Ma potężny wzmacniacz, przyda się Twoim Sennkom. Fakt, że brakuje tego wejścia mikro, ale mi akurat niepotrzebne. Coś za coś. Jestem jej szczęśliwym posiadaczem i na ATH M40 (narazie) wypala uszy :) Jakość zacna... Sam naprawdę długo szukałem i nie wpadłem na nic lepszego, możesz ewentualnie popatrzeć E10 Olympus (ma dobry wzmak) lub cos innego od Fiio, ale nic od nich nie miałem także musisz poczytać dokładnie w necie.

 

Ehh nie doczytałem ze koniecznie musi byc wejscie mikro, w takim razie nie za bardzo mogę pomóc.

Edytowane przez 9000k
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skoro masz zewnetrzny panel to wystarczy dać go komuś ogarniętemu w elektronice, żeby zmienił lutowany powierzchniowo OPA na coś wymiennego. Stwarza to wiele nowych możliwości kształtowania dźwięku.

 

Panel przedni można uznać za oddzielną kartę muzyczną bo posiada swój DAC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...