Skocz do zawartości

jaki dysk zewnętrzny 3.5'' 2TB ?


Recommended Posts

Gość Usunięty

proszę o prozpozycje jaki warto kupić, dysk ma słuzyć jako magazyn danych, duże pliki. nie potrzebuję opcji backup, oczywiście usb3.0 oraz im taniej tym lepiej ale bez przesady. dobrze aby był włącznik na obudowie.

 

Edytowane przez knapff
Link to post
Share on other sites
Gość Usunięty

knapff  a może określ budżet? Pozdrawiam :)

budzet do 400. alew im mniej tym lepiej a najlepiej do 350.

najtańszy jest segate expansion > nie mam do nich kompletnego zaufania ani przekonania ( wcześniejesz wersje tego dysku padły u moich znajomych), proszę o ewentualne opinie

jest też samsung d3 station > obecnie posiadam samsunga m2 portable i jest to jak dla mnie najlepszy dysk 2,5" jak dotąd miałem ( wczesniej wd, rózne wersje ) co w jakiś sposób przemawia za tym aby i tym razem wybrać samsunga

 

oraz Verbatim Store'n'Save 47672 2TB

i Iomega Prestige Desktop 35186 2tb

ale nie wiem czy można  jeszcze gdzieś kupić te dyski poza verbatimem który jest drogi a są moimi faworytami choć poza dobrymi recenzjami nie wiele o nich wiem. najbardziej interesuje mnie zatem wypowiedź na ich temat oraz  kontrpropozycje 

 

wiem że to nie jest najrozsądniejszy argument ale jestem zwolennikiem dobrego w moim mniemaniu wzornictwa stąd adata nh03 odpada za połysk, a szkoda bo gdyby tylko był mat to kupiłbym go od ręki, a segate backup jest popropstu brzydki.

dobrze aby dysk mógł pracowac zarówno w pozycji horyzontalnej jak i wertykalnej. a jeśli już mam wybierac to w tej pierwszej.

 

koncentruje sie na 3.5'' calowych dyskach gdyz są poprostu tansze a przenośny już mam 

 

i tak zupełnie przy okazji w innym poście pytałem o wybór pomiedzy ssd plextora m5s 128 a samsungiem 840 evo 120, wybór wstępnie padł na ten pierwszy , na chwilę obecną oba mam zerezerwowane oba w zbliżonej  cenie ( w 2 różnych sklepach, 355 vs 357 ) więc jeśli w tej kwesti też ktoś ma coś jeszcze do napisania to proszę o wypowiedź  

( niesety ale bardzo powoli podejmuje decyzje jak sprzęt komputerowy kupić)

 

dziekuję za każą sensowną odpowiedź

knapff  a może określ budżet? Pozdrawiam :)

Edytowane przez knapff
Link to post
Share on other sites

 

knapff  ok słuchaj segate expansion też dla mnie odpada. Samsung d3 station jeźeli nie przeszkadza ci zasilacz oraz to, ze jest duży to nie jest zły wybór. Verbatim Store'n'Save 47672 2TB jest moim zdaniem jeszcze troszkę lepszym wyborem 2TB, USB3.0, transfery wysokie. Żadnych problemów z wykrywalnością. Możesz swobodnie odtwarzać z niego filmy na telewizorze bezpośrednio przez USB, jego wada lampka, która troszkę wali po oczkach. Iomega Prestige Desktop 35186 2TB jest dyskiem zewnętrznym wyposażonym w szybki i uniwersalny interfejs USB 3.0. Dysk może pracować w poziomie i pionie. Oferuje średni transfer danych na wysokim poziomie przekraczającym 130 MB/s oraz krótkie czasy dostępu. Z tyłu umieszczono też włącznik ON/OFF. Także to też dobry wybór myslę, aczkolwiek nie wiem jak z jego awaryjnością. Co do ssd polecam plextora m5s jest może wolniejszy, ale jest długo na rynku, jest trwały, solidny, nie ma z nim problemów i ma lepsze pamięci MLC. Także w kolejnosci polecam Iomega Prestige Desktop 35186 2TB, ale nie wiem jak z jego awaryjnością, albo Verbatim Store'n'Save 47672 2TB, a jak nie to Samsung d3 station. To, ze dokonujesz powoli wyboru to dobrze ,,bo co nagle to po diable" ;) . Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites
Gość Usunięty

knapff  ok słuchaj segate expansion też dla mnie odpada. Samsung d3 station jeźeli nie przeszkadza ci zasilacz oraz to, ze jest duży to nie jest zły wybór. Verbatim Store'n'Save 47672 2TB jest moim zdaniem jeszcze troszkę lepszym wyborem 2TB, USB3.0, transfery wysokie. Żadnych problemów z wykrywalnością. Możesz swobodnie odtwarzać z niego filmy na telewizorze bezpośrednio przez USB, jego wada lampka, która troszkę wali po oczkach. Iomega Prestige Desktop 35186 2TB jest dyskiem zewnętrznym wyposażonym w szybki i uniwersalny interfejs USB 3.0. Dysk może pracować w poziomie i pionie. Oferuje średni transfer danych na wysokim poziomie przekraczającym 130 MB/s oraz krótkie czasy dostępu. Z tyłu umieszczono też włącznik ON/OFF. Także to też dobry wybór myslę, aczkolwiek nie wiem jak z jego awaryjnością. Co do ssd polecam plextora m5s jest może wolniejszy, ale jest długo na rynku, jest trwały, solidny, nie ma z nim problemów i ma lepsze pamięci MLC. Także w kolejnosci polecam Iomega Prestige Desktop 35186 2TB, ale nie wiem jak z jego awaryjnością, albo Verbatim Store'n'Save 47672 2TB, a jak nie to Samsung d3 station. To, ze dokonujesz powoli wyboru to dobrze ,,bo co nagle to po diable" ;) . Pozdrawiam :)

 Verbatim Store'n'Save 47672 2TB gdzie kupić najtaniej ??? co to jest za sklep etanto??? jak jest z pixmanią??

Link to post
Share on other sites

Nie musisz cytować całego posta poprostu spytaj. Pixmania odradzam kiedyś coś złego słyszałem na ich temat. etanto nie znam, ale własnie tam jest ten dysk najtaniej i to dużo taniej, dlatego nie wiem czy jest to sklep godny zaufania, zawsze możesz wziąć za pobraniem, chyba mają taką mozliwość, ale spr. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Mam "Seagate External Backup Plus 2tbi muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Zero problemów, dość wysokie transfery, przy mniejszych plikach 60-80 mb/s przy dużych plikach nawet do 150 mb/s - na prawdę przyjemnie to działa.

 

Temperatura pracy spoczynek 40-45 stopni,

 

Temperatura pracy podczas oglądania filmu z dysku 45 stopni,

 

Temperatura pracy stres MAX 55 stopni (przy kopiowaniu na raz 900GB danych),

 

Wybrałem ten model Seagate ponieważ mam taki sam dysk w komputerze jaki został zainstalowany w obudowie - i oba spisują się wyśmienicie.

 

Ze spokojnym sumieniem mogę go polecić.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem tylko jeden test:

 

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-zewnetrzne-35-cala/verbatim-storensave-47672-2tb

 

Nie sądzę aby było warto dokładać tyle.

 

Tu jest w dobrej cenie:

 

http://etanto.pl/produkt/zewnetrzny-dysk-twardy-store-n-save-3-5-2-tb-czarny/5053

 

Sklepu nie znam, ale towar można zawsze sprawdzić przy obecności kuriera tak więc nic się nie ryzykuje. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...