Skocz do zawartości

Windows Nie wyświetla ikon w menu start.


Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem, nie wiem dlaczego mój Win7 Ultimate nie wyświetla niektórych ikonek? Niżej daję screen:

http://img35.imageshack.us/img35/9145/bikon.png

Nie tylko nie ma ich w pasku, ale również i w folderze.

Wczoraj jeszcze ikonka CCleaner była, dziś już nie, natomiast ikonka FormatFactory nie ma od początku, z resztą jest OK.

Link to post
Share on other sites

a spróbuj parę razy odświeżyć

Odświeżałem, nic nie pomaga.

może ktoś go odinstalował.

Z komputera korzystam tylko ja, nikt inny nie ma dostępu, program normalnie się uruchamia gdy kliknę w ikonkę, tylko to "brzydko" wygląda w obecnym stanie.

prawym na ikonke kliknij i znajdź coś takiego jak "zmień ikonę"

Zrobiłem tak, wyskakuje to: "System Windows nie może odnaleźć pliku %ProgramFiles%\CCleaner\ccleaner.exe."

spróbuj przeinstalować program.

Nic to nie daje.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

A nie masz czasem zainstalowanej jakiejś przeglądarki do fotek w styli ACDSEE i podobnych?

Jak tak, to w skojarzonych plikach wyłącz *.ico (i co tam jeszcze chcesz) i po sprawie.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Coś musiałeś zainstalować, co podsienia skojarzenia plików. Dlatego akurat napisałem o przeglądarce do plików graficznych. Może być to jednak zupełnie co innego. Najprościej wejść w odpowiednie miejsce OS i sprawdzić co tam stoi. Dodatkowo możesz wyszukać w rejestrze (ale jeśli się na tym nie znasz, to lepiej tam się nie baw, bo po takich zabiegach jedynie back Cię uratuje).

 

Mi osobiście by taka sytuacja nie przeszkadzała - włączyłbym sobie klasyczny menu start i po sprawie (ja go nawet wolę).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość DANNY_79

Tak, tylko co spowodowało, że pogubił ścieżki do ikon. Raz się stało, stanie się i następny. Chłopak się o robi z tymi ikonkami i za chwilę będzie tak samo (a może i nie będzie).

Zresztą zrób jak radoslaw999 mówi, dalszymi rzeczami będziemy się martwić potem.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W razie jakby to G...o dało to spróbuj:

 

http://www.vistax64.com/tutorials/11722 ... build.html

 

Przebudowanie cache ikonek, może coś mu się poknociło i gubi ikonki :o

 

A jak to nic by nie dało to użyj Combo Fix, może jakiś mały wirusik jest co ikonki odgryza. Combo Fix, mi zawsze pomaga jak jest problem w kompie z czymkolwiek :)

Link to post
Share on other sites

Raczej do tak błahego programu nie używałbym combofixa, taka zabawa może narobić więcej złego niż dobrego...

Nie wiem co złego może Ci narobić Combo Fix...Napisz coś więcej o tym :o A rozmawiamy o ikonkach a nie "błachych programach (WTF?)" :)

Link to post
Share on other sites

Dwie brakujące ikonki to nie jest błahy problem? Bez tego da się żyć. Co do samego combo, dawniej był ok, ale nowe wersje to naprawdę kawał mocnego softu i raczej należy go używać tylko w sytuacjach awaryjnych. Niedawno złapałem jakiegoś vira, darmowa avira nie radziła sobie z jego usunienciem to sobie pomyślałem - "a użyje combo", i co? a no spieprzyłem sobie MFT, próbowałem naprawić ją z dosa ale nic to nie dało, niestety musiałem zrobić formata.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...