Skocz do zawartości

5000 zł Wydajność i rendering ponad wszystko !


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Rendering
  • Maksymalna kwota 5000zł
  • Których części potrzebuję : cała buda bez dysku twardego i dvd
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : na razie stary 1280x1024 lecz kupię coś lepszego :D 
  • Specjalne wymagania : Wydajność, wydajność i jeszcze raz wydajność, nie chcę takich zjawisk jakie mam obecnie w kompie czyli ciągle przycinanie się programów, brak odpowiedzi itd itd, on ma po prostu chodzić, wiem wiadomo za 5K nie będę miał jakiegoś "potwora" ale miejmy nadzieję że nie zatnie się w "moim komputerze"
  • Części z poprzedniego komputera : dysk twardy, monitor, dvd i tyle 
  • Własna propozycja zestawu : nie potrafię sam złożyć :D Nigdy się w to nie bawiłem.

ref

Link to post
Share on other sites

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008)

Corsair RM 550W 80+ Gold Fan 135mm modular

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Samsung SSD840 EVO 250GB (540MB/520MB/s)

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl (window)

Phanteks PH-TC14CS (black)

 

4876 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

OC CPU mile wskazane, odpowiedni model procesora, płyty głównej oraz niezbędne do tego chłodzenie w zestawie. Dysk SSD na system oraz soft pod render, jeden HDD na odczyt surowizny, drugi który posiadasz na zapis gotowego rendera. Nie łącz dysków w RAID. Fabrycznie wyciszona obudowa, zasilacz modularny z certyfikatem GOLD oraz 16 GB DDR3 na start. 

 

Kwestia jaki posiadasz system operacyjny, można dorzucić jeszcze kostkę 8 GB czy nawet dwie ...

 

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778(v=vs.85).aspx

 

Zestaw bardzo wydajny jak i również spasowany z podzespołów z wyższej półki, oczywiście można tutaj sporo zaoszczędzić, póki co jednak taka propozycja, ba na siłę można myśleć o 2011 i 12 wątkach 

Link to post
Share on other sites
Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

do czego mu wersja z odblokowanym mnożnikiem ? jeśli 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

oraz 

 

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/
Edytowane przez Arlekin
Link to post
Share on other sites

Na tym Asrocku normalnie OC idzie zrobić - Intel bubę zrobił i nie zablokował wszystkiego jak należy. Asrock wykorzystał lukę i wydał mobo na H87 z "trylionem" faz zasilania, która ładnie daję radę podczas OC, przy czym jest tańsza od z87 o 200zł  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...